Coşkun Sabah: Üniversite öğrencisi bir kızın mayolu fotoğrafı Instagram’da olmaz.

Bu konuyu okuyanlar

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
yani gönül ister ki insanlar çıplak gezen kadına bile kimsenin dokunmaya hakkı olmadığını bilsinler. ama dünya gerçekleri göz ardı edilmemeli. gericilik ya da yobazlık değil akıllılık bu.

Reaksiyon puanı
2,554
Burada Yorum yapan arkadaşlar Haber İçeriğini Okumadan mı yorum yapıyor =?

Adama kendi kızı ile ilgili bir soru sormuşlar oda kendince bir şey söylemiş burada milleti rahatsız eden nedir anlayamadım =? Herkes böyle yapacak veya böyle olacak gibi bir dayatmasıda yok.

İleride ne istersen yaparsın ama okul okurken bunu yapma” dedim diyor.

Bu söz bence olayı özetliyor. Kızı dinlemeyip istediğinide yapadabilirdi tamam baba haklısın deyip yapmayadabilir. Kızı ikinci seçeneği seçmiş.
Bu forumda seni yorumlarından tanıdığım kadarıyla ufkum açıldı internet aleminde olaylara karşı bakış şeklim değişti tebrik ediyorum Allah razı olsun inşallah.Her söylediğin doğru mudur bilmiyorum çünkü ben sen yazdıktan sonra gidip bakmıyorum çok takılmıyorum es geçiyorum ama sen bakıyor anlıyor sonra cevap yazıyorsun ya işte bütün mesele bu.Ben de eskiden araştırmadan öğrenmeden yazıyordum sonra da kalıyordum öyle.İşte bu önemli bir davranış keşke herkes böyle olsa haberi oku özünü anla gerekirse ben böyle anladım de yanlış anlamış olsan bile en azından bunu yapmak çok önemli diye düşünüyorum ????

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Keşke bunun adına "Allah korkusu" diyebilseydik!
İnan ki gerçek akıllılık bu olurdu işte... :)

ben inanmadığım için aklıma gelmedi, ama dinle alakası olmadığını göstermek istedim olayın. inanmayan biri bile coşkun sabah gibi tepki verebilir aynı durumda. yarın bir gün ben de anne olacağım. al sana en büyük imtihan işte. sen çocuğu düşündüğün için kısıtlayacaksın, o sana gerici eski kafalı diyecek. işin kırk yıllık kaşarı olsan bile senin tecrübenden ziyade kendi dikkafalılığına önem verecek. (sen derken mecazi özne olarak belirttim).

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
''- Üniversite öğrencisi bir kızın mayolu fotoğrafı Instagram’da olmaz.'' derken genelleme yaptıysa yanlış bir ifade olmuş ama eğer olay kendi kızı ile arasındaysa ben olsam bende kızımın mayolu fotoğrafını attırmam İnstagram'a o konuda hak veriyorum.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Profil fotoğrafı olmadan bile yüzlerce sapık mesaj geliyor e haliyle baba olarak bu sapıkları düşünmüş olamaz mı? Koymak isteyen öyle fotoğraf koyabilir ama babasının kızından fotoğrafını kaldırmasını istemesi gayet normal.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu forumda seni yorumlarından tanıdığım kadarıyla ufkum açıldı internet aleminde olaylara karşı bakış şeklim değişti tebrik ediyorum Allah razı olsun inşallah.Her söylediğin doğru mudur bilmiyorum çünkü ben sen yazdıktan sonra gidip bakmıyorum çok takılmıyorum es geçiyorum ama sen bakıyor anlıyor sonra cevap yazıyorsun ya işte bütün mesele bu.Ben de eskiden araştırmadan öğrenmeden yazıyordum sonra da kalıyordum öyle.İşte bu önemli bir davranış keşke herkes böyle olsa haberi oku özünü anla gerekirse ben böyle anladım de yanlış anlamış olsan bile en azından bunu yapmak çok önemli diye düşünüyorum ????

Ne yazık ki yeni nesilde çok büyük bir sorun var. Clickbait başlıklara kanıp içeriğini bilmeden fikir sahibi olmadan yorum yapmaya körlemesine konuyu savunmaya kalkıyorlar. ALGI haber yapılıp yönlendirilmeleri çok kolay. Çoğu siyasi konudada olay aynı.

Adamın ne demek istediğini veya neden dediğini sorgulamadan cevap yazıyorlar. Hatta o kadar ileri gidiyorlar ki diğer yorum yazan inasana geri zekalı veya geri kafal sen ne bileceksinı diyecek seviyeye ulaşıyorlar. Hatta asalım keselim öldürelim diyen bile çıkabiliyor :D Sırf başlığı okuyarak buna yorum getiriyorlar...

Adam ise sayfalarca olan röportajda sadece kısa ve öz ilerde istediği fotoyu koyabilir paylaşabilir ama daha üniversitede okurken benim evimde benim verdiğim para ile yaşarken ben baba olarak uygun görmedim. Kaldırmasını rica ettim 1 hafta 10 gün kadar konuşmadım Oda kaldırdı dedi diye linç ediliyor... Gerçekten yazık ki ne yazık.

Yani bu yorumu yazanların kendi anneleri babaları atıyorum saçını uzatmak isteyince oğlum uzatma dese veya kulağımı deldirecem dedimi deldirme oğlum derse yobaz geri kafalı cahil flan mı olacak çok merak ediyorum. ( Anne baba yüreği işte oğlu için en iyisini ister. Kızar flan ama saçını uzatsan veya kulağını deldirsende gene seni sever kollar. )

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Sadece kadın haklarından başka birşey demeyenlerin ağzına sakız oldu...
Kendini küçük duruma düşürdü sadece.

Ki kendi fikrini söylemiş. Kendi kızı hakkında konuşmuş.

Sizin de tek yaptığınız kadına bir şey denildi mi araştırmadan, haberi okumadan çamur atmak.

Adama üzüldüm, forumda ki sallayanların da ağzına sakız oldu...
Hocam şahsen ben ünlü bir insan olsam burda ki kitleyi takmazdım. Herkesin kendine özgü bir hayatı var. Herkes bizim gibi düşünmek zorunda değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir şey yazacaksanız daha açık ve ayrıntılı yazarmısınz =? Adamın söylemini okuyunca hiçbir şey yok burada bazı arkadaşlar DUYAR KASMAYA çalışıyor gibi geliyor bana.

Sizin ilerde kızınız olursa hiç karışmazsınız madem her yaşta istediği gibi giyinir istediği yapar. Ama adam kendi kızı ile ilgili verdiği cevabı bile sanki tüm Türkiye böyle olmak zorunda demiş gibi lanse etmeye çalışmayın lütfen...

Birde Moderatörler bile neler yazıyor :D

Birini canlı canlı hadım edeceksin ve 40 gün 40 gece bunu yayınlayacaksın bak nasıl düzeliyorlar

Bu ülkede İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ veya kişilik haklarına saygı ne zaman gelecek acaba çok merak ediyorum.
Uzun yıllar gelmedi. Şimdi de gelmez

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Coşkun beye kesinlikle katlıyorum, kendi kızı ile nasıl konuşacağını sanırım sizlere soracak değil, sizler ailelerinize ait mayolu fotoğrafları boy boy sosyal medyada yayınlayabilirsiniz inanın coşkun bey size karışmayacaktır.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Beyin İQ oranı -100 felan bunların.

Üniversite öğrencisi olarak sadece öğrencilikle uğraşmasını isteyen bir düşünceyle yazmış olabilir.Buradan gelecek beğenilerle veya kötü yorumlarla dikkati dağılmasın istiyor olabilir. Veya kıskanıyor olabilir, müslümanlığı öne sürecek sebeplerle yapabilir. Bin tane sebep üretilebilir.

Fakat bir babanın kızı üzerindeki hakkı, eylemi veya ne nanesi sana bana ona buna iq hesaplama hakkı da vermez, buna yol açabilecek bir eylem de değildir kesinlikle. Aynı şekilde kız kardeşini, kayın valideni veya 1 derece yakınının resmini cismini burada paylaşacak olman da senin iq'nu arttırmaz. IQ ile bu konuyu karıştıracak nasıl bir ruh sağlığına sahipsin bilmiyorum, aklınla ölçemeyecekmişiz gibi görünüyor.

Öte yandan milletin derdi sizi niye geriyor arkadaşlar ? Siz her türlü kıyafetleri giyip, herşeyi özgürce yaşayan "geniş" kültürünüz niye başkalarının bağnazlığı oluyor ? Yoksa çağdaşlığınız, ilericiliğiniz çıplaklıktan mı ibaret ?

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Özkanın tespitleri ve yorumlamaları iyidir. Genel itibariyle yorumlarının çoğunda benim düşüncelerimi ifade ediyor gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ülke artık bu konularda iflah olmaz. Bir baba kendi kızı yarı çıplak diye bişey diyemez duruma getirmişler. Kim ne kadar soyunursa o oranda cesur diyorlar. . Utanmaz değilde cesur.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Adam kızını korumaya çalışmış olamaz mı? Bir kıza 50 tane erkeğin mesaj attığı bir ülkede yaşıyoruz, hatırlatmak isterim. Ve de son günlerde "Ya benimsin ya da toprağın." zihniyetindeki erkeklerin sayısında da artış olduğunu belirtmek isterim. Son olarak da son günlerde kadınların vahşice öldürüldüğü bir ülkede yaşadığımızı da hatırlatmak isterim.

Şimdi bu yazdıklarımı bir göz önünde bulundurun, sonra kendinizi bir kız babası olarak düşünün, ondan sonra yorum yapın.

Aslında ben bir kız babası olan @Dora arkadaşımızın görüşlerini çok merak ediyorum bu konuda, belirtirse çok sevinirim.

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
OKUNMASI DİLEĞİYLE

Nerde HATA yapıyoruz, bu işte bir terslik var ama ne?
Şerefsiz baba, şerefli çocuk istiyor.
Namussuz koca, namuslu hanım istiyor.
Yalancı halk, yalansız siyasetçi istiyor.
Tembel öğretmen, çalışkan öğrenci istiyor
Zina yapmış genç, el değmemiş kız istiyor
Sahtekar amir, dürüst memur istiyor
Cumayı kılıyoruz ama beş vakit namazı kılmıyoruz.
Domuz etini yemeyiz ama faizi yeriz.
Çalışmak istemeyiz ama çok zengin olalım isteriz.
İnsanlar tarafından sevilmek isteriz ama biz kimseyi sevmeyiz.
Arabanın çarptığı çocuğa acıyoruz, internetin çarptığı çocuğa acımıyoruz.
Bakıyoruz, görmüyoruz; işitiyoruz, duymuyoruz; dokunuyoruz, hissetmiyoruz.
Çok konuşuyoruz, az iş yapıyoruz ve çok iş yapanlara söz vermiyoruz.
Alim ile bileni karıştırıyoruz.
Çeyrek ekmek gibi çeyrek Müslümanlık istiyoruz.
Sünneti bir yaşam biçimi değil de, bir müdahele ismi sanıyoruz.
Yenildiğimizde kaybettiğimizi düşünüyoruz.
Duymayacak kadar sağır, görmeyecek kadar körüz.
Dirilişi , Ayet ve Hadislerden değil, dizilerden bekliyoruz.
Tarihin öznesi değil nesnesi oluyoruz.
Kahraman bekliyor, kahraman olmuyoruz.
Ölümlüyüz ama ölümsüz gibi yaşıyoruz.
“Gelin birlik olalım” deriz ama gidip birlik olmaya razı olmayız.
Faizi biz alır, zinayı biz yapar, kumarı biz oynar, çocuğu biz döver, hanıma biz bağırırız ama suçu ABD"ye , AB'ye , siyonizme atarız.
Okumayız ama milletin cahilliğinden bahsederiz.
Günah işlememek için değil, tekrar işlemek için tövbe ediyoruz.
Bilgimiz yok, ama fikrimiz çok.
Dünyada yaşıyoruz ama cennet rahatlığı bekliyoruz.
Cehennem’in var olduğunu söylüyoruz ama yokmuş gibi yaşıyoruz.
Herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez.
Artan hastahanelerle beraber hastalıklarımız da arttı.
Artan adalet saraylarımızla beraber adalet arayışımız da arttı.
Artan iletişim cihazlarımızla beraber insanlarla iletişimimiz azaldı.
Artan paralarımızla beraber infakımız azaldı.
Kendi hocamıza asrın en iyi hocası muamelesini yapıyoruz ama başkası aynı şeyi yapınca ona kızıyoruz.
İçkinin sarhoş ettiğinden daha fazla dünyanın sarhoş ettiğinin farkına varmıyoruz.
Kendimizden, evimizden önce dünyayı değiştirmeye çalışıyoruz.
Müslümanız ama teslim olmuyoruz.
İman ediyoruz ama tereddüt etmekten geri durmuyoruz.
Başımızı kapatıyoruz ama diğer yerlerimizi açıyoruz.
Hanımımıza bakılmasın istiyoruz ama biz başkalarının hanımına veya kızına bakıyoruz.
Örtünüyoruz ama daha fazla görünmek için...!
Giyiniyoruz ama çıplak olan taraflarımız daha fazla...!
Evleniyoruz ama boşanmak için...
Okuyoruz ama diploma için...
Seviyoruz ama karşılık bekliyoruz.
Namaz kılıyoruz ama kötülükten geri durmuyoruz.
Oruç tutuyoruz ama sadece midemizle.
Zekat veriyoruz ama başa kakmasıyla.
Hac yapıyoruz ama turistik bir seyahat gibi.
Kelime-i Şehadet getiriyoruz ama sadece dilimizle...
Diziler fuhuş pazarlıyor. O dizilere reytingi biz yaptırıyoruz. Ama kızlarımızın namuslu olmasını istiyoruz.
Dini, kültür; ahlakı, bilgi olarak görüyoruz ama toplumun dört dörtlük olmasını istiyoruz.
Her şeyi biz yapıyoruz. Suçu şeytana atıyoruz
Konuşması gereken alimler susuyor, susması gereken siyasetçiler konuşuyor.
Sistemle bozulan ümmeti, sistemle değil de kişisel çabalarla düzeltmeye çalışıyoruz...

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Üniversite öğrencisi olarak sadece öğrencilikle uğraşmasını isteyen bir düşünceyle yazmış olabilir.Buradan gelecek beğenilerle veya kötü yorumlarla dikkati dağılmasın istiyor olabilir. Veya kıskanıyor olabilir, müslümanlığı öne sürecek sebeplerle yapabilir. Bin tane sebep üretilebilir.

Fakat bir babanın kızı üzerindeki hakkı, eylemi veya ne nanesi sana bana ona buna iq hesaplama hakkı da vermez, buna yol açabilecek bir eylem de değildir kesinlikle. Aynı şekilde kız kardeşini, kayın valideni veya 1 derece yakınının resmini cismini burada paylaşacak olman da senin iq'nu arttırmaz. IQ ile bu konuyu karıştıracak nasıl bir ruh sağlığına sahipsin bilmiyorum, aklınla ölçemeyecekmişiz gibi görünüyor.

Öte yandan milletin derdi sizi niye geriyor arkadaşlar ? Siz her türlü kıyafetleri giyip, herşeyi özgürce yaşayan "geniş" kültürünüz niye başkalarının bağnazlığı oluyor ? Yoksa çağdaşlığınız, ilericiliğiniz çıplaklıktan mı ibaret ?
Hocam bırakın uğraşmayın şunlarla. Bazı kalıpları var. Sorsan medeni insanlar. İki kelimeyi doğru dürüst bir araya getiremeyecek olanlar ancak bu tür mesaj yazıp görüş bildirebilir. İnsanları değiştiremezsin. Bir insanın huyu 7 de neyse 70 inde de odur. Bırakın bize hakaret etsin veya küfretsin. Akil bir insana düşen görev cevap vermemektir. İbret alır ve tartışmaya girmeden uzar gider. Ahlaklı olmakta bunu gerektirir