Corsair SSD mi, yoksa ADATA SSD mi ?

m2 sata ile normal sata arasında hız bakımından hiç bir fark yok zaten, onun için de pro almaya kesinlikle gerek yok. Pro ürünler daha çok yüksek hassasiyet ve işlem hızı gerektiren ve güvenlik, hizmet sektörü gibi işler için idealdir kanımca. O kadar para normal ev kullanıcıları için aşırıdır. İş için, tasarım için, ürün araştırma, geliştirme vs için düşünülebilir...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Verimlilik diye bi mesele vardır, bilgisayardan aldığın verimlilik senin yaptığın işle orantılıdır (senin donanımının pro olması evo olması samsungda o kadar farketmez).
 
Son düzenleme:
adında ki o M2 BMW M3'e taş atma değil M2 olduğu için:
 

tuniqurem

Üyecik
Kartın m2 nvme destekli olmalı, eğer m2 sata özellikli bir ssd alırsan hüsrana uğrarsın. Dikkat et bu ayrıma. Alacağın ssd eğer M2 NVME özellikli olacaksa hem hızlı olur ama hem de pahalı...
Hocam sistemi itopyadan alıyorum özelleşttirme seçeneklerinde bu 2 SSD var. Uyumsuzluk olsa koymazlardı sanırım?
 
Hocam sistemi itopyadan alıyorum özelleşttirme seçeneklerinde bu 2 SSD var. Uyumsuzluk olsa koymazlardı sanırım?
uyumsuzluk olmaz ikisinde de ama biri yavaş biri çok iyi derecede hızlı olur yani... m2 sata ssd ler yerine normal 2,5inc ssd alıp taksan aynı hız ama belki biraz daha ucuza alırsın. Fakat m2 nvme yuvasına m2 nvme bir ssd alırsan hızın çok üst seviyede olur, kötü yanı ise onun çok daha pahalı olması. Fakat şunu belirteyim hız insanı rahatlatıyor bir çok açıdan. Bilgisayarı kullanırken stres yaşamıyorsun en azından.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam peki şu 2 SSD aynı marka, yakın fiyat olmasına rağmen okuma/yazma değerleri arasında niye bu denli fark var ? Biliyorsan bilgi verir misin ?

ADATA 120GB SU650 3D NAND Sata3 2.5'' SSD (520MB Okuma / 320MB Yazma) | ITOPYA
ADATA 128GB XPG SX6000 NVMe M.2 SSD (730MB Okuma / 660MB Yazma) | ITOPYA
ikincisi nvme m2 teknolojili bir ssd ama o hız çok düşük aslında, normali 1500 -1800 den başlar ...
 
Son düzenleme:

rtakak

Profesör
Arada yeteri kadar fiyat farkı var zaten.
Anakartın destekliyorsa SX6000 güzel bir seçenek, öneririm.
 
Üst