Corsa mı i20 mi?

Bu konuyu okuyanlar

bigahega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

ikinci el araç alacağız, iki araç arasında kararsız kaldık, görüşleriniz nasıldır?

-Opel Corsa 2010 1.3 CDTI Enjoy 73000km Gri
--Sol arka kapı değişmiş , sol ön kapı ve sol arka çamurluk boyalı. Sağ ön çamurluk değişmiş.

-Hyundai i20 2013 1.4 CRDI JUMP 84000km Beyaz
--Boya & değişen yok.

Corsa 3000TL daha ucuz.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Corsa Daha Avantajli Ve daha kalitelidir

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Corsa'nın daha temizini de bulabilirsiniz sanırım, bulamazsanız da ben ikisi arasında yine Corsa'yı tercih ederim.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Kalite ve saglamlik olarak corsa daha iyi ama hyundai urunleri teknoloji bakimindan daha ozellikli oluyor. Bide paket de onemli. Hangisi daha dolu.

bigahega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Corsa'nın daha temizini de bulabilirsiniz sanırım, bulamazsanız da ben ikisi arasında yine Corsa'yı tercih ederim.

Bir tanıdık vasıtası ile alacağım, ellerindeki araçlar arasından değerlendirmeye çalışıyorum. Normalde 1 ay/1000 km araç değişim garantisi veriyorlar, tanıdık olduğu için daha uzun bir süre opsiyon tanıyacaklar; bu yüzden pek dışarıdan bakmak istemedim araç, tek tek insanlarla buluşup/görüşüp bilgi almak, test etmek zor.

Kalite ve saglamlik olarak corsa daha iyi ama hyundai urunleri teknoloji bakimindan daha ozellikli oluyor. Bide paket de onemli. Hangisi daha dolu.

i20 Jump en boş paket. Corsa Enjoy daha dolu: sis farı, hız sabitleme gibi özellikleri var.

Fazla elimde tutmadan en fazla 2 sene sonra satmayı düşünüyorum, corsa'nın varolan değişenleri satarken beni zorlar mı diye tereddüt ediyorum.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Ben de corsa kullanıyorum memnunum acemiyim arabaya dikkat etmiyorum pek ama bana rağmen bile pek sorun çıkarmadı. Kasa tipi daha güzel olsaydı keşke.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Acikcasi degiseni olmayan orjinal arabayi daha kolay satarsin. Ama sadece burdan degisen ve km.bilgisi.ile.tercih yapmaniz zor. Mesela corsanin motoru cillop gibi i20 ninki olmusse? Veya tam tersi. Bende arac bakarken oyle az.kilometreli bir corsa gelmisti araba daha 90 binde km orjinal ama motor yapilmis. Artik ne.yaptilarsa arabaya. Yani bi motorada baktirin derim.