Cooler Master Kasa Karar Veremedim !!!

Bu konuyu okuyanlar

cnclv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ikisi arasında kaldıysan ve para sorun değilse 942 tabi ama donanımın ne?

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
942 blackı gecen hafta arkadasıma aldık beraber montajladık cıdden hakkını fazlasıyla veren bır kasa, hele sogutma sıstemı cok hosuma gıttı. Kesınlıkle ama kesınlıkle tavsıye ederım, verdıgının paranın hakkını kurusuna kadar alıyorsun ;) Ne zaman alacaksın pekı :)

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Madem o parayı vereceksin Silverstone Raven serisine bakmanı öneririm.

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Ön panelinde usb 3 olanı yani 942 yi tercih et bence
davutun önerdiği dark usb 3 te iyi
CM takıntın yoksa
Ben de CM 942 düşünüyorum çok yakışıklı kasa...

_Saytun_

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
niye bi kasaya bu kadar para verilir anlamıyorum yaa. ben kasaya bakıp oyun oynayan görmedim kasa benim için sadece cd takıp çıkarmaya ve bilgisayarı açmaya yarayan önemsiz bir araç. güzel olunca çok mu güzel oluyo PC ? içindeki güzel değilse neye yarar?

Ne kasalar gördüm içinde sistemler yok, ne sistemler gördüm üstünde kasa yok :D

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Ben her 15 gunde 2 tb dısk alan bırını tanıyorum adam zengın altında son model range rover var, sırf uydudan ındırdıgı 1080 p xxx fılmlerı arsıvlıyor, herkezın zevkı farklı, o yuzden kımse yok o kadar para verılır mı, yazık gıbısınden cocuga laf atmasın, zevk ve para tartısılmaz ;)

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ben her 15 gunde 2 tb dısk alan bırını tanıyorum adam zengın altında son model range rover var, sırf uydudan ındırdıgı 1080 p xxx fılmlerı arsıvlıyor, herkezın zevkı farklı, o yuzden kımse yok o kadar para verılır mı, yazık gıbısınden cocuga laf atmasın, zevk ve para tartısılmaz ;)

Snn lafına aynen katılıyom.

Ben 932 almayı düşünüyorum.Ne dersiniz?? 4 fana sahip resime baktıgımda baya bi fanı old. gördüm.

---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:41 ----------

ben kasayı şunun icin alcam hem sıcaklarda aşırı ısınmadan kurtarmak bide oyunlar icin.Yanlız şöyle bi problem daha cıktı pc oyun oynatmadıgım halde pc kendisi kapatıyo.Thermaltake kasa aldım fakat hiçte memun degilim...

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

932 yede iyi bi güc kaynagı alırsam fena olur .... diye düşünüyorum

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
niye bi kasaya bu kadar para verilir anlamıyorum yaa. ben kasaya bakıp oyun oynayan görmedim kasa benim için sadece cd takıp çıkarmaya ve bilgisayarı açmaya yarayan önemsiz bir araç. güzel olunca çok mu güzel oluyo PC ? içindeki güzel değilse neye yarar?

Ne kasalar gördüm içinde sistemler yok, ne sistemler gördüm üstünde kasa yok :D

Herkes hacı murata yada torosa binse ya...
herkes nokia 5110 kullansa ya...
herkes 55 ekran tüplü telefon kullansa ya...
ne güzel olurdu değilmi?
Ama kalite, para ile öçülüyor malesef...
parada, kalite ile...

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
hangi kasayı almalıyım coolermaster özellikle peki 942 iyi midir?

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
1 daha iyi tabi ama para sorunda 2.de güzel bi ürün.

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
2. Kasa Tavsiyem. Ayaklarınn biraz daha yukarıda olması iyidir.

Chris Brown

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Okadar para vermek yerine Aerocool Xpredator Black Evil alınabilir , 300TL ye.

Çok kullanışlı bir kasa , görünümüde oldukça güzel. Opsyonel ve malzeme kalitesi/işçiligi oldukça yeterli.

Haf 932 yerine düşünebilirsiniz.

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
ark. para mühim degil önemli olan kasa iyi olması bnm dedigim 932 daha gzl duruyor bna göre bide fan sayısı felan sizce güzel durmaz mı diger pc parcalarım gayet iyi..

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

932 almayı düşünüorum son kararım.Ne diyorsunuz?

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
peki şu soruyu sormama izin ver.? 932 göre daha iyi mi?2.si kasanın sogutma sistemi iyi mi?cvp verirsen seviniirm.Dediginiz gibi 942 alcam galiba bu sonuclara bakılırsa....
932 nin soğutması çok manyak.3 tane 23lük fan ne demek,çok sessiz ve süper soğutur.ama 942,932 den baya güzel.soğutma önemliyse 932 al,görünüm önemliyse 942 al.

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
932 alcam karar verdim

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

kasa cünkü tam istedigim fan var
top fan die fan var 230mmlik o fanda anakart ve işlemcinin tam yukarısında
ısınmayı önler.HDD arka fanda var sadee yan kapalara 2x120mm fan kiti alcam o kadar

Action3

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1 sene önce özen ve bezenle secerek bunu almistim
Cooler Master Cosmos S

coolermaster_cosmos_s1.jpg

Hayal edinilebilinecek en güzel kasalardan birisi.
Ama hayvan gibi büyüklügü var odamda öküz yerlestirmis gibiydi, hardwareler icinde sanki kayboluyordu sanki bostu öyle genis ici bölümü mevcut.Havalandirmasi cok sahane, kapaklari acma kapama sistemi cok kolay ve sogutmasi canavar gibiydi. Cok büyük oldugu halde yinede oksaya oksaya bir kalmistim, kötü tarafi ise 1 metre yakinina kahve, cay veya su ile yaklasilmasina izin vermiyordum kendimde yaklasmiyordum, cünkü üstbölümü havalandirmasi iyi olsun diye süzgec kapakli ama komple acik. Her damla direk ic bölüme isabet edecekti bu yüzden rahat edemeyip kalbim sizlasa bile geri gönderdim.
Alman arkadasta aldi ayni kasadan ama onun üstbölümü kapatacak masasi mevcut, bu kasa ile hasret gidermek istersem arasira onun yanina ugrarim ;)

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Nasıl ya bazı arkadaşlar kasaya o kadar para verilirmi diye yazmış :) Verilir. Kasa seçimi sistemin sağlıklı çalışması açısından çok önemlidir. Ön panel çıkışları, bu çıkışların yeri sayısı, fan sayısı yeri ve büyüklüğü, usb 3.0 gibi birçok ayrıntılar gizlidir bu kasalarda iyi bakın bence. Tabi kullanıcının ne istediğine bağlı sonuçta.

Zaten karar da vermiş kendisi hayırlı olsun :)

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
bundan 3 yıl önce durumu gayet iyi olan bi müşterim pcdende hiç anlamaz aman en iyisi olsun diyerek bir arkadaşı vasıtasıyla bi çok parçayı yurt dışından getirtmiş fiyatı gördüğümde gözlerime inanamadım 5200 tl yani beş milyar iki yüz milyon tutmustu pcyi bizzat kendim topladım kasa çok kaliteli ve su soğutmalıydı power yoktu ve ayrıca getirilmişti kasanın o hali bile oldukça ağır ver yerinden kalkmıyordu ve kasada tek bir fan ve vida dahi yok hatta o malzemeler içinde gelen klavyeye ben daha türkiyede rastlamadım gayet ince ve slim bi klavye harf tuşlarının üzerinde elinizi kaydırdığınızda mausu kontrol edebiliyor ve sağ sol normal maus gibi parmağı hafifçe tıklatıp kullanılabiliyor

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Nasıl ya bazı arkadaşlar kasaya o kadar para verilirmi diye yazmış :) Verilir. Kasa seçimi sistemin sağlıklı çalışması açısından çok önemlidir. Ön panel çıkışları, bu çıkışların yeri sayısı, fan sayısı yeri ve büyüklüğü, usb 3.0 gibi birçok ayrıntılar gizlidir bu kasalarda iyi bakın bence. Tabi kullanıcının ne istediğine bağlı sonuçta.

Zaten karar da vermiş kendisi hayırlı olsun :)

destegin icin sagol :D :D :D

---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:06 ----------

ark. samimiyetimle söylüyom thermaltake kasalarından bazen uzak durun derim.cünkü bnm aldıgım kasa thermaltake malesef hic memmun degilim.ne adam akıllı sogutması var ne adam akıllı güc yetiyo pcye hiçte memmun degilim.bu alacagım kasadan cok memmunum ark. aldı ve ben o kasa oyun oynatırken agız acık kaldım ne kapanıyo ne de ısınma problemi...

sedanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasa deyince
kesinlikle cooler master özellikle haf serisi.
ayrıca kasaya önem vermeyen kişinin durumu evinde hazinesi olduğu halde kapısını kilitlemeyen adamın durumu gibidir.
herşeyinizi emanet ettiğiniz kasanız ve psunuz sağlam olmalı.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
kasa deyince
kesinlikle cooler master özellikle haf serisi.
ayrıca kasaya önem vermeyen kişinin durumu evinde hazinesi olduğu halde kapısını kilitlemeyen adamın durumu gibidir.
herşeyinizi emanet ettiğiniz kasanız ve psunuz sağlam olmalı.
katılıyorum ancak bütçe durumu da önemli. sınırlı bir bütçe ile sistem kurarken öncelikle kasanın içine yatırım yapılmalı. ondan sonra kalan bütçe dahilinde kasa düşünülmeli.

ayrıca kasaların boyutu da önemli. cm gibi bazı firmaların kaliteli kasaları büyük oluyor. alırken bunu hesaba katmak lazım. :)

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
bn yeni kasa yapmıyom zaten yeni pc aldım.Sadece sırf kasa alıncak arkadaşlar o yüzden sıkıntı yok.yani diger parcaları aldım 2 3 sene sonra kasa ölünce iyi sogutma felan mecbur coolermaster kasa alcam

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6