Soru Company of Heroes 2 Komutan Seçimi Nasıl olmalı?

Bu konuyu okuyanlar

omrshn4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Steam üzerinden CoH2 oynuyorum ve oyunun sadece normal sürümüne sahibim. Wermahct ve Sovyetleri kontrol edebiliyorum ancak her iki tarafta da ağır zırhlı tank bulunmuyor. Müttefiklerim ve rakiplerim ağır zırhlı çıkarabiliyor ve bunlardan sadece bir tane değil 2-3 tane basabiliyorlar ancak benim tanklar sadece medium olarak çıkıyor. Wermahct ağır zırhlı tanklara sahip değil mi yoksa general seçiminden dolayı mı bunu yapamıyorum? Orta oyun aşamasından itibaren benim tankları kabak çiçeği gibi ayırıyor düşman tankları. Sorun general ise yeni generalleri nasıl açarım bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Wermahct ile oynarken ağır zırhlı seçmene gerek yok. İşçilere antitank silahı veren bir general var (adını şimdi hatırlayamadım) o generali seçmeni tavsiye ederim. Onu seçip tüm işçilere antitank silahı güncellemesi yap ve düşman tanklarına 4-5 tane işçiyle saldır. Tabi yanlarında 2-3 bölük de asker gönder ki düşman askerleri ile karşılaştıklarında hüsrana uğramasınlar. Ayrıca yine antitank ağır silahı üretebilirsin ve bunları savunma için kullanabilirsin. 5 tane hafif tankla ağır tankların korkulu rüyası olabilirsin. Zaten oyunun gidişine göre pahalı olan ağır tankları basana kadar hafif tanklarla düşmanı indirip seri hareket etmek gerekiyor.
Sovyetlerde ise orta tank destroyer tankı basarak düşmanın ağır tanklarına darbe vurabilirsin ancak dikkat et ki Sovyet tanklarında döner başlık bulunmamakta ve tüm gövdeyi çevirene dek düşman döner başlıklı tanklarıyla senin tankını alabilir bu yüzden mesafeli kullanmanda fayda var. Bu yüzden sovyetlerde de mobilize piyadelerinle antitank bombası kullanarak tanklara hasar verip arkada saklanmış olan tank destroyerinle de gelip düşman tanklarını indirebilirsin.
Coh2 en gerçekçi ve en güzel strateji oyunudur. Kavraması güç ve karmaşık bir oyun olsa da hala o oyunu oynayan arkadaşlarımızı görmek mutluluk verici :)
Diğer ülkeleri en kısa sürede satın alman dileğiyle

omrshn4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Tavsiye için teşekkür ederim. Diğer ulusların da inceledim bir indirim geldiği sırada almayı düşünüyorum. Oyun eski olmasına rağmen gerçekten sarıyor ve strateji oyunları içinde gerçekten bu kadar hızlı ve hatasız oynanması gereken bir oyun görmemiştim. Neredeyse birçok birliği mikro şekilde yönetmek gerekiyor. Panzerfaustları otomatik kullanmayan Grenadiersleri yönet sonra tam cover al vs. Piyade savaşında genelde oyun bitiyor ama uzun oyun aşamasında etkili olamıyordum. Şimdi senin tavsiyen ile umarım etkili olmaya başlarım. :)

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Bir yerden sonra bütün ikinci dünya savaşı silahlarını ve tanklarını ezberlemiş oluyorsun. Bir haber görüyorsun ben bunu oynadım bunun şöyle bir hatası var çok iyi veya kötü diyorsun

omrshn4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Generalleri kontrol ettim ama pioneerler için anti tank silahı veren bir generale sahip değilim. Nasıl açabilirim onları? Şuan sadece 8 general açık. Oyuna dair detaylı bir rehber bulamadım. Oynanış açısından rehber içerikler mevcut ancak general seçimi konusunda detaylı bir bilgiye ulaşamadım. Sovyetler ve Werhmacht için general seçimini uygun şekilde yapamıyorum sanırım bende açık değil iyi generaller.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Generalleri kontrol ettim ama pioneerler için anti tank silahı veren bir generale sahip değilim. Nasıl açabilirim onları? Şuan sadece 8 general açık. Oyuna dair detaylı bir rehber bulamadım. Oynanış açısından rehber içerikler mevcut ancak general seçimi konusunda detaylı bir bilgiye ulaşamadım. Sovyetler ve Werhmacht için general seçimini uygun şekilde yapamıyorum sanırım bende açık değil iyi generaller.
Oyun içi store var belli bir oyun parası birikince (lvl atladıkça birikir) çeşitli kartlar, komutan vs alabiliyorsun oradan

Son mesajlar