Combobox ve DataGridview Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

telkarinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba.. Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Bi konuda yardımınıza ihtiyacım var
Bi projem var.resimlerde eklediğim form sayfamda formçalıştığında sql tablomdaki isimler otomatik comboboxda doluyor. alt taraftaki tarihlerden başlangıç ve bitiş tarihini seçtiğimde personelin yaptığı işlerin gelmesini istiyorum comboboxdda seçılı olan personelin..
sogula butonunda iki tarih arasında yapılan işler geliyo onu yaptım ama o tarhiler arasındaki bütün işler geliyo.comboboxdaki seçili ismin işlerii çekemedim bi türlü. Yardımcı olabilecek arkadaşım varmı acaba. sorgula butonundaki kodlarım ve resimler şu şekil

string donustur = dtTarihSorgu1.Value.ToString("dd/MM/yyyy");
string donustur2 = dtTarihSorgu2.Value.ToString("dd/MM/yyyy");
Baglanti.Baglan.Open();
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = Baglanti.Baglan;
cmd.CommandText = "select Tarih,Isi_Yapan_Personel_AdiSoyadi,Burosu,Dahili_Numarası,Cep_Telefonu,Bilgi_Veren_Personel_AdiSoyadi,Bilgi_Veren_Personel_Burosu,Bilgi_Veren_Personel_DahiliNumarasi,Konu from Is_Detay where Tarih between @Tarih1 and @Tarih2";
cmd.CommandType = CommandType.Text;
cmd.Parameters.AddWithValue( @Tarih1", donustur);
cmd.Parameters.AddWithValue( @Tarih2", donustur2);
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
da.SelectCommand = cmd;
DataSet ds = new DataSet();
da.Fill(ds);
datasorgugrid1.DataSource = ds.Tables[0];
Baglanti.Baglan.Close();

qry4p.jpg

qry57.jpg

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
where Tarih between [MENTION=85595]Tarih[/MENTION]1 and [MENTION=85595]Tarih[/MENTION]2";

yerine ;

where (tarih between [MENTION=85595]Tarih[/MENTION]1 and [MENTION=85595]Tarih[/MENTION]2) and Isi_Yapan_Personel_AdiSoyadi ='" & combobox1.text & "'"

şeklinde yaz. combobox1 nesne adını ismleri getirdiğin combo nesnesinin adı ile değiştir.

telkarinn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam çok teşekkür ediyorum..Nerdeyse bir gündür bununla uğraşıyorum.tekrardan çok teşekkürler..Emeğinize sağlık