Cola içtikten sonra vücudumuzda 1 saat içinde olanlar

Bu konuyu okuyanlar

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabi ilk önce cola nedir ? Bilmiyen arkadaşlara tanımını yapmak lazım

Colanın özü Meyan kökünden yapılır.
meyan kökünü fareler çok sever,avcunda tuttugunuz zaman kokusunu duyan fareler nerdeyse parmaklarınızı parçalayarak bile onu almaya çalışacak kadar çekicidir

Cola fakrikasında çalışan bi kişi aracılıgı ile daha ayrıntılı bilgi aldım bilgiler dogrultusunda bu meyan kökünün ezilme işlemi sırasında başında iki görevli bekletiliyormuş bu kişiler meyan kökü ile gelen fareleri yakalamakla görevlidirler tabi buda 10 tanesinden maksimum 6 sını tutabilecegini zannediyorum çünki fareler atik hayavanatlardır..

şimdi gelelim cola içtigimiz zaman vücuduuzdaki değişimlere gelelim

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz.

gerekli bilimsel açıklamalardan sonra dolabımızdaki cola ile neler yapacagınızı düşünüyor olmalısınız bu içecegin hiç mi yararı faydası yok mu diye sorarsanız size bi kaç öneride buluyum

yararları;

- tuvaletı temızlemek ıçın:
bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. bir saat
kadar bekleyiniz ve
sifonu çekiniz. koladaki sitrik asit hela taşındaki
lekeleri yok
edecektir.

- krom tamponlardakı pas lekelerını yok etmek ıçın :
arabanın tamponunu coca cola''ya batırılmış bir
sigara paketinin
içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. tertemiz
olacaktır.

- akü kutup başlarında çapağı temızlemek ıçın :
bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak
yok olsun.

- paslanmış bır civatayı sökmek ıçın :
coca-colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı
cıvatayı
uygulayınız. bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek
ve çıkacaktır.

afiyet olsun...

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Güzel çalışma..bilgilendirdiğin için teşekkrler.(Anasayfa'ya alalım bu konuyu :D )

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bir saat dolmadan 2-3 bardak daha kola içtiğimi düşünürsek çok değişik etkiler olmalı :D

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bırakmıstım bu veleti arkadaslar baslatti tekrardan ben daha cok vücuda zararlarından cok israillilere yararlarından dolayı bırakmak istiyorum ama ;)

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Ben alkol ile karıştırarak içiyorum :D

!!! [ Küçüklere tavsiye etmem!! ] !!!

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2003 demi 2004 demi en fazla cocacolayı kim içeçek diye yarışma düzenlenmiş belirli bi süre içerinde birisi 10 lt içerek 1.ci olmuş tabi sevinci 10 dk sürmüş...adam tahtalı köyü boylamış..

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
acı ama gerçek %( ; schweppes için elmalı madalinalı çeşitleri var tadı süper CocaColaCompany dağıtımını yapıyor ama neyse....

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
Cola fakrikasında çalışan bi kişi aracılıgı ile daha ayrıntılı bilgi aldım bilgiler dogrultusunda bu meyan kökünün ezilme işlemi sırasında başında iki görevli bekletiliyormuş bu kişiler meyan kökü ile gelen fareleri yakalamakla görevlidirler tabi buda 10 tanesinden maksimum 6 sını tutabilecegini zannediyorum çünki fareler atik hayavanatlardır..

bence inandırıcı değil

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alış kanlık olmuş fare falan ne yapalım bizde ziyaretciler gibi olduk ama cola turka içiyorum bari vatanımın farelerini içelim onlar daha terbiyeli :p

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
eminoasit dedi ki:
Alış kanlık olmuş fare falan ne yapalım bizde ziyaretciler gibi olduk ama cola turka içiyorum bari vatanımın farelerini içelim onlar daha terbiyeli :p
hehe :}

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
yav neyi var colanın bu kadar abartıyosunuz bu forumu açan arkadaş ömri hayatında bi bardak bile olsa cola içmemişmi veya bu adam sigara içmiyomu bize zararlarını anlatma sende bi etki bıraktıysa anlat illa bi konu açıyım dedin heralde napıyım colanın zararlarını anlatıyım noldu şimdi başın göğemi erdi ben hergün bi büyük bitiriyorum hiç bişey olduğu yok sana dokundu heralde

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
RuNaL dedi ki:

bence inandırıcı değil

İnanmak zorunda degilsin güzel kardeşimsadece cola hakkında bi kaç gerçegi toparladım

alperveli dedi ki:
yav neyi var colanın bu kadar abartıyosunuz bu forumu açan arkadaş ömri hayatında bi bardak bile olsa cola içmemişmi veya bu adam sigara içmiyomu bize zararlarını anlatma sende bi etki bıraktıysa anlat illa bi konu açıyım dedin heralde napıyım colanın zararlarını anlatıyım noldu şimdi başın göğemi erdi ben hergün bi büyük bitiriyorum hiç bişey olduğu yok sana dokundu heralde

SDNye 12 yaş ve altı üye kabul edildigini bilmiyordum neyse eleman cola içiyorum ve içmeyede devam edecem sanırım şuan senin başın tavana erdi.

bluray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bizi bu konuda bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Bundan sonra daha dikkatli olacağım

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
En son içeli 4 ay oldu sanırım.:)

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Her ne yapıyor olursa olsun vazgeçemiyorum şu coladan.Hatta konuyu okuyunca canım çekti vala ne yalan söliyim soğuk soğuk uffff ne güzel olurdu şimdi :)

eskibirkullanici

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Normalde cocacoladan başka kola içmezdim
Geçen hafta yanlışlıkla cola turka almışım ve hazır almışken içtim
O kadar çok fark var ki aralarında 1 haftadır kola içemiyorum :D
yaz aylarında günde 3-4 litre içerim ama daha zararını görmedim görene kadar devam

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Sigara kadar zararlı bu meret. Uzunca bir zaman önce ben de bağımlısıydım. Allahtan çaya alıştım da bu pislikten kurtuldum.

---------- saat 01:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 01:36 eklenmişti ----------

Normalde cocacoladan başka kola içmezdim
Geçen hafta yanlışlıkla cola turka almışım ve hazır almışken içtim
O kadar çok fark var ki aralarında 1 haftadır kola içemiyorum :D
yaz aylarında günde 3-4 litre içerim ama daha zararını görmedim görene kadar devam

10 yıl sonra bıngıl bıngıl olduğunda da böyle görmek isterim seni.:)
Sadece bir yaz boyunca içtiğim kola ve biralar yüzünden aldığım kiloları 3 sene spor yaparak (ve tabii hiç kola içmeyerek) ancak verdim. Sadece ve sadece vıç vıç yağ yapar kola. Bakın kilo ya da kalıp falan demiyorum 'yağ' yapar diyorum. Ahan da böyle işte.

fns089.jpg