Çokça açtığım konu üyelerin suçları bahane edilerek kilitleniyor(!) Halbuki aynı konuyu yönetimden ('e_yakın) başka biri açsa üyeler ceza alırdı...

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet, bu gerçeği bir yere not diye iliştirmek istedim. Bize uygulanan bir çifte standart tutum hissediyorum. Bunu özellikle de yazmak istedim. Bunu yazmak suç değil sonuçta...
Bir de herkes bilir, bu forumda genelde asi bir ruha sahibim ama bugüne kadar en kötü yönetici olarak daha önce de yazdığım gibi Æsir yani Dora olarak buluyorum :D Ya benim konularıma ayrı bir önem arz ediyor gibime geliyor, suç varsa suçu işleyen üyeler diğer açılmış olan konularda ceza alırken, konu sahibi ben olduğumda ceza alan yalnızca benim açmış olduğum konu oluyor :)

Helal olsun, gerçekten yazık ya...(!)

Bu konu tartışma olsun diye değil, sadece ama sadece tarihe not düşmek için ayrıca belirttim. Lütfen okuyun ama fazla da kurcalamayın yoksa tümden üyeliğim silinir :p

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Neden sürekli gereksiz bir başkaldırı halindesiniz? Biz diye bahsettiğiniz grup kimdir kimlerden oluşuyor? Neden böyle bir gruplanma ihtiyacı duyuyorsunuz? Açtığınız konuların çoğu siyasetle alakalı, insanların siyaset tartışırken sınırlarını ve forum kurallarını zorladığını bilmeyen yoktur sanırım. Dolayısıyla konularınızın tartışmaya kapanması doğal bir durum olmuyor mu? Her siyaset başlığında 3 kişi A partisini diğer 3 kişi B partisini savunurken forum kurallarını aşan sözler söyleyebiliyor. Size karşı bir tutum olduğunu düşünmek yerine kendinize, söylediklerinize(Kişisel olarak bahsetmiyorum, siyaset konularında sınırlarını aşan herkes için bahsediyorum) biraz daha dikkat ederseniz böyle bir sorun kalmaz.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Evet, bu gerçeği bir yere not diye iliştirmek istedim. Bize uygulanan bir çifte standart tutum hissediyorum. Bunu özellikle de yazmak istedim. Bunu yazmak suç değil sonuçta...
Bir de herkes bilir, bu forumda genelde asi bir ruha sahibim ama bugüne kadar en kötü yönetici olarak daha önce de yazdığım gibi Æsir yani Dora olarak buluyorum :D Ya benim konularıma ayrı bir önem arz ediyor gibime geliyor, suç varsa suçu işleyen üyeler diğer açılmış olan konularda ceza alırken, konu sahibi ben olduğumda ceza alan yalnızca benim açmış olduğum konu oluyor :)

Helal olsun, gerçekten yazık ya...(!)

Bu konu tartışma olsun diye değil, sadece ama sadece tarihe not düşmek için ayrıca belirttim. Lütfen okuyun ama fazla da kurcalamayın yoksa tümden üyeliğim silinir :p
Neden böylesin kardeş başka derdin mi yok ? oku geç yorumunu yap geç kasmaya gerek var mı bu kadar salla takılma bu kadar

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Arkadaşlar bir çok konuda aynı şeyleri düşünüyor olmamıza rağmen siz uyarılar alırken ben almıyorum, bunu objektif olarak açıklamam gerekirse bazen haklı olmanıza rağmen forum kurallarına çıktığınız zamanlar oluyor, bakın ben de sizinle aynı görüşlere sahibim hemen hemen her konuya tepkimiz aynı fakat bunu daha yumuşak bir üslup ile gösterebiliriz. Lütfen bu olaylara biraz dikkat edelim, bazı moderatörlerin taraflı şekilde karar verdiği oluyor mu elbette oluyor fakat o taraflı şahısların eline koz veren de sizlersiniz, sınırları forum kuralları çerçevesinde zorlayın dışına çıkmayın ki birileri bir şey yaptığında haklı olarak tepkinizi gösterin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca her şeyden önce burası bir teknoloji forumu, elinizden geldiğince siyasi olaylara el atmamaya çalışın. Birileri yanlış verilere dayanarak yanlış karalamalar yapıyorsa tepkinizi gösterin, bunun dışında mümkün olduğunca takılmayın mesajınızı yazın konuyu takip etmeyi bırakın kim ne yapıyorsa yapsın.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Arkadaşlar bir çok konuda aynı şeyleri düşünüyor olmamıza rağmen siz uyarılar alırken ben almıyorum, bunu objektif olarak açıklamam gerekirse bazen haklı olmanıza rağmen forum kurallarına çıktığınız zamanlar oluyor, bakın ben de sizinle aynı görüşlere sahibim hemen hemen her konuya tepkimiz aynı fakat bunu daha yumuşak bir üslup ile gösterebiliriz. Lütfen bu olaylara biraz dikkat edelim, bazı moderatörlerin taraflı şekilde karar verdiği oluyor mu elbette oluyor fakat o taraflı şahısların eline koz veren de sizlersiniz, sınırları forum kuralları çerçevesinde zorlayın dışına çıkmayın ki birileri bir şey yaptığında haklı olarak tepkinizi gösterin.

Ayrıca her şeyden önce burası bir teknoloji forumu, elinizden geldiğince siyasi olaylara el atmamaya çalışın. Birileri yanlış verilere dayanarak yanlış karalamalar yapıyorsa tepkinizi gösterin, bunun dışında mümkün olduğunca takılmayın mesajınızı yazın konuyu takip etmeyi bırakın kim ne yapıyorsa yapsın.
Mesela aşağıdaki olayda tahriki oluşturan ConfickerBelasi ama ona verdiğim tepkiden dolayı huzur bozucu tartışma çıkarmaktan ben de uyarı aldım:

Screenshot_2020-06-28-19-47-43-806_org.mozilla.firefox.jpg

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Mesela aşağıdaki olayda tahriki oluşturan ConfickerBelasi ama ona verdiğim tepkiden dolayı huzur bozucu tartışma çıkarmaktan ben de uyarı aldım:
Şu yazdıklarınızdan sonra uyarı almanızdan daha doğal ne olabilir ki? Yapmayın allah aşkına.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Şu yazdıklarınızdan sonra uyarı almanızdan daha doğal ne olabilir ki? Yapmayın allah aşkına.
Ben onu durduk yere yazmadım ki. Adam (emin değilim ama muhtemelen çocuk) resmen tahrik ediyor.
Ama o bu mesajı durduk yere yazdı.

Şimdi ben durduk yere size hakaret etsem. Sonra da siz de tahrik olup bana beyninde sorun mu var deseniz.
Sonra ben hakaretten ban yesem ve siz de uyarı alsanız hoşunuza gider mi?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Ben onu durduk yere yazmadım ki. Adam (emin değilim ama muhtemelen çocuk) resmen tahrik ediyor.
Tahrik ediyorsa raporlayın o ceza alsın hocam.Madem çocuk gerek var mı çocukla çocuk olmaya

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068

Şimdi ben durduk yere size hakaret etsem. Sonra da siz de tahrik olup bana beyninde sorun mu var deseniz.
evet durduk yere yazmamış sın ama seninde tahrik ettiğin görünüyor

biriniz haklı demiyorum

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612

sizin yaptığınızı size karşı yapmışım demek.. :D

hocam (ben de cezayı aldıktan sonra akıllandım) biri hoşlanmadığımız bişey söyleyince hemen kızıyoruz ama kızmamamız gerekiyormuş

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Takma kafana oldu bitti deyip dikkatli olmaya bak o Conficker çok değişik bir hesap ağızından çıkanı kulağı duymuyor. Daha önceleride Sardaukar vardı mesela... Adam yazar yazar yazar resmen ortalığa kin ve nefret kusardı. Birde eskilerde Jack Reis vardı sen bilmezsin şimdi yok bu hesaplar :D

Bende mesaj içinde . Şunları yazdım diye 3 gün uzaklaştırma almıştım. Yani oluyor böyle şeyler.

Son düzenleyen moderatör:

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
kardeşim kusura bakma ama sen tartışmayı bilmiyorsun ve çocukça hareketler yapıyorsun , karşındakini kendin gibi görüp öyle tartışıyorsun .

Hep bir tartışma halindesin , sorunun bu .

serkanasker1

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
kardeşim kusura bakma ama sen tartışmayı bilmiyorsun ve çocukça hareketler yapıyorsun , karşındakini kendin gibi görüp öyle tartışıyorsun .

Hep bir tartışma halindesin , sorunun bu .
konuyla ne ALAKA'sı var anlamadım. ama şu conficker belası olayını diyorsan haklısın.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Son düzenleyen moderatör:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Tamam, benim öyle cevap vermemem lazımdı. Ben onu kabul ediyorum.

Ama çifte standart olmasın.

@Usain de bu konuda benim yaptığımın benzerini yapmış oldu. Ona uyarı verildi mi onu merak ediyorum:
Sizin uyarınıza da baktım hakaretten uyarı yemişsiniz. Benim yazdığımda hakaret var mı? Siz insanlara hakaret edip burada kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayın. :D

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Siyaset bölümü kurallarını iyi okuyun derim.
Normalde kullanılmaması lazım.
Ama tahrik altında verilen cevapta ceza verirken daha iyi düşünmek gerekli.
Öyle ki ConfickerBelasi aynı sözü bundan 3-5 ay önce de kullandı ve ban yemedi. Yani ban yemediği için aldığı cesaretle tekrar yazmıştır diye düşünüyorum.

ConfickerBelasi'nın yaptığı bazı paylaşımlar aşırı tahrik edici.
Hatta 3-5 gün önce de şu paylaşımı yapmıştı ve yine ban yememişti:
IMG_20200626_033237.jpg

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Normalde kullanılmaması lazım.
Ama tahrik altında verilen cevapta ceza verirken daha iyi düşünmek gerekli.
Öyle ki ConfickerBelasi aynı sözü bundan 3-5 ay önce de kullandı ve ban yemedi. Yani ban yemediği için aldığı cesaretle tekrar yazmıştır diye düşünüyorum.

ConfickerBelasi'nın yaptığı bazı paylaşımlar aşırı tahrik edici.
Hatta 3-5 gün önce de şu paylaşımı yapmıştı ve yine ban yememişti:
Ekli dosyayı görüntüle 106893
baş örtüsüyle türbanın farklı şeyler olduğunu şimdi öğrendim. :D

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Takma kafana oldu bitti deyip dikkatli olmaya bak o Conficker çok değişik bir hesap ağızından çıkanı kulağı duymuyor. Daha önceleride Sardaukar vardı mesela... Adam yazar yazar yazar resmen ortalığa kin ve nefret kusardı. Birde eskilerde Jack Reis vardı sen bilmezsin şimdi yok bu hesaplar :D

Bende mesaj içinde . Şunları yazdım diye 3 gün uzaklaştırma almıştım. Yani oluyor böyle şeyler.

Ekli dosyayı görüntüle 106885
OzkanK. Jack reacher ad değiştirmiş olmalı bir ara netflix kod satışı için özelden mesaj yazmıştım baktığımda Görkeem olarak gözüküyor. Yani Jack forumdan çıkmadı sadece isim değiştirdi.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Ona uyarı verildi mi onu merak ediyorum:
Yönetici olması uyarı almayacağını anlamına gelmiyor. Tabii ki gerekli uyarı kendisine yapıldı.
Bu forum içerisinde yönetici olsun yada bir üye olsun başka birine kötü bir laf kullanırsa uyarısını alacaktır.

@Usain ile bu konu hakkında gerekli konuşma yapılacaktır. Bilgilerinize.

Not: Kullanmayın demiyorum, kullanın ama cezasını da kattlanmak zorunda kalırsınız.

Son düzenleme:

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Yönetici olması uyarı almayacağını anlamına gelmiyor. Tabii ki gerekli uyarı kendisine yapıldı.
Bu forum içerisinde yönetici olsun yada bir üye olsun başka birine kötü bir laf kullanırsa uyarısını alacaktır.

@Usain ile bu konu hakkında gerekli konuşma yapılacaktır. Bilgilerinize.

Not: Kullanmayın demiyorum, kullanın ama cezasını da kattlanmak zorunda kalırsınız.
Çok doğru demişsiniz. :)

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Şeffaf bir yönetim ve adalet olmazsa bu forumu yönetimi zan altında kalır her zaman. Usain yönetici olsa bile yazık kafana yerine düşünce şeklini tasvip etmiyorum diyebilirdi. Adminler içerik ekibi ve forumun üyeleri yazdıklarına ve üsluplarına dikkat etmeliler lütfen zira bu forumunda belirlenmiş kuralları var bu kurallar herkesi kapsar kimse kimseden moderatör bile olsa üstün değildir. Yarın bir gün olmayacak ama varsayalım ki oldu Hakkı Alkan SDN kurucusu yöneticisi ve abimiz olsa bile kuralı çiğneyen bir durumda bulunduğunda kendisine gerekli uyarı ve ceza verilebilmelidir. Çünkü kimse forum kurallarından üstün değildir.