Çok yalnızım neyi yanlış yapıyorum? Gizli Üye

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Konuştuğum 3 arkadaşım var, biriyle haftada 1 kere belki mesajlaşırız, diğeriyle işimiz düştüğünde diğeri hep köye gidip geiliyor onla daha samimiyim ama cok yalnızım hadi cıkalım desem yok kimse. Acıktan okuyorum, yaş oldu 18 cok sessiz bir insanım galiba bu sorun, bunu nası aşarım?

Reaksiyon puanı
5,172
Konuştuğum 3 arkadaşım var, biriyle haftada 1 kere belki mesajlaşırız, diğeriyle işimiz düştüğünde diğeri hep köye gidip geiliyor onla daha samimiyim ama cok yalnızım hadi cıkalım desem yok kimse. Acıktan okuyorum, yaş oldu 18 cok sessiz bir insanım galiba bu sorun, bunu nası aşarım?
Bu konudan sanırım haftada 2 kez açılıyor. Neyse, neden açığa aldın?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Özgüven eksikliliği ve beraberinde gelen problemler bence..
Neden bir kursa yazılmıyorsun? Mesela yüzme? Resim? Tiyatro? Bunlar senin özgüvenini arttırır kendini tanıyamazsın. İnsanlar sosyal ortamlardan uzak kaldıklarında özgüven eksikliliği hisseder bunalım yaşarlar. Bunu aşmak için senin harekete geçmen lazım. Özgüven eksikliliğini yendiğinde ve sosyal ortamlarda biraz rahat ettiğin zaman "hadi knk cıkalım biraz" diyebileceğin arkadaşları edinebilirsin.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Açıktan okuduğun için arkadaşlarının olduğu yerden uzaklaşmış ve eve kısılmışsın zaten, bu ana sebep. İkinci sebep olarakta özgüven kaybı görülebilir. İnsanların olduğu spor, sanat gibi branşlarda ilgini çeken bir dal illaki vardır. Onlardan birine başlayarak özgüven kazanabilirsin. İnsanlarla konuşmaktan çekinmemen gerektiğini unutma.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Çok fazla terliyorum, utangaclıkla alakalı mı bilmiyorum bir iş yaparken bir insanla konuşurken vs bu beni çok rahatsız ediyor

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Sen kendine ben yalnızım dediğin için yalnız kalmışsın. Arkadaş yoksa akrabalar var. İnsan çok takılmayı bilmelisin.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Tatil yap.
Utanma millet neler yapıyor.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Terlemeyi çözsem belki daha rahat edicem insanların yanında

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Terlemeyi çözsem belki daha rahat edicem insanların yanında
Sorun teşkil etmez hatta sohbeti bağlayabilrsi başlayabilirsin ben terliyorum bu konu hakkında bilginiz var mı vs. Ben elimdeki her fırsatı başka bir şeye bağlayarak değerlendirip, sohbeti çok uzatabiliyorum. Yalnızlığı dert etmedim şu ana kadar kendimden birkaç yaş küçük kardeşim var onunla takılıyoruz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
İnsanlarla haiır neşir olacağın bir işe gir 1 aya kalmaz düzelirsin

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18

Derhal bir işe gir çalış. Boş kaldıkça garip düşüncelere dalman normal. Başka dertlerin tasaların olsa yanlızlık aklına bile gelmezdi bence bu duruma da şükret.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Hobi edin, belirli kurslara giderek hem kendini geliştirebilir hem de sosyalleşebilirsin.

xShift

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bak ben sana diyeyim. Eğer çekingensen hiç tanımadığın insanlar ile sesli konuş. Ve konuşmanı harika geliştir. Mesela otobüs durağında duran kızlara rast gele yol tarifi sor, alakasız. Ve tabiki o kızın sana daha iyi bir geri dönüş yapması için çok iyi konuşman lazım, nerede nasıl davranacağını bilmeli. Zaten bugün o kızda iyi etki bırakırsın, sonra bi arkadaşta, sonra bir sevgili derken uzar gider. Bu arada özellikle karşı cins ve hiç tanımadığın kişiler ile sesli konuşman çok önemli. Sonuçlarını 6 ay ile 4 yıl arasında görüceksin. Ve her sabah bir ilerleme olduğunu geriye dönüp baktığında anlayacaksın. Güven bana. Bu arada bir karı gelip bütün düzeninin ağzına edene kadar kalıcılık olucaktır. Ve işin en güzel kısmı, aradaki farkı gördükçe daha fazla çabalayacak ve 1. Yıla gelince "ne değişmişim" diyeceksin daha sonra 1.5 de ve 2. Yılda diye böyle devam edicek ki bütün sınırlarını yok edene kadar. Bende 1.5 yıl sürdü ama hep farklı kişiler ile konuşsaydım 1 yılda tamamlardım. İnanılmaz bir fark olucak.

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Bak ben sana diyeyim. Eğer çekingensen hiç tanımadığın insanlar ile sesli konuş. Ve konuşmanı harika geliştir. Mesela otobüs durağında duran kızlara rast gele yol tarifi sor, alakasız. Ve tabiki o kızın sana daha iyi bir geri dönüş yapması için çok iyi konuşman lazım, nerede nasıl davranacağını bilmeli. Zaten bugün o kızda iyi etki bırakırsın, sonra bi arkadaşta, sonra bir sevgili derken uzar gider. Bu arada özellikle karşı cins ve hiç tanımadığın kişiler ile sesli konuşman çok önemli. Sonuçlarını 6 ay ile 4 yıl arasında görüceksin. Ve her sabah bir ilerleme olduğunu geriye dönüp baktığında anlayacaksın. Güven bana. Bu arada bir karı gelip bütün düzeninin ağzına edene kadar kalıcılık olucaktır. Ve işin en güzel kısmı, aradaki farkı gördükçe daha fazla çabalayacak ve 1. Yıla gelince "ne değişmişim" diyeceksin daha sonra 1.5 de ve 2. Yılda diye böyle devam edicek ki bütün sınırlarını yok edene kadar. Bende 1.5 yıl sürdü ama hep farklı kişiler ile konuşsaydım 1 yılda tamamlardım. İnanılmaz bir fark olucak.
Otobüs durağında kız tavlayan koca yürekli insan :D

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Yaparım o kadar çekingen değilim ama bi insanla konuşunca direk terliyorum terlemesem belki bu kadar kasmıycam ya

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Acilen kendine kız arkadaşı bul, onunla vakit geçir konuş açılırsın iyi gelir. Zaten ondan sonrası da gelir kardeş.

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Bende yalnızım ama beni yalnız olmak daha mutlu eder. Üniversitede arkadaşlık kurmaya çalışın okuldaki kişilerle etkinliklere katılın.