Çok mu fazla reklam var?

Bu konuyu okuyanlar

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar he şey iyi SDN çok güzel ama çok fazla reklam var mesela nike reklamı çok sinir bozucu nereye gitsem oraya geliyor reklamlar illaki olacaksa gizleme butonuda olsun.

CaVeLL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox'a Geçin ve Aşağıdaki Eklentiyi Kurun..Türkçedir, Kullanımı Çok Basittir ve istemediğiniz Bütün Flash Resim vb.. Reklamlardan Sizi (dilerseniz) Kurtarır...
Görmek istemediğiniz Resmin Üzerinde SağTık --> Resmi Engelle Diyin
Görmek istemediğiniz Flas'ın Yakınında "engelle" Diye Bir Buton Çıkar, Tıklayın ve Kurtulun Reklamlardan vs..
Yaşasın Firefox Yaşın Temiz internet :D

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865

Şunuda Demeden için Rahat Etmeyecek; SDN de Şuanki Reklam Durumu Gerçekten Çok Kötü.istisnasız Gelen Herkesin Ciddi Manada Tepkisini Çekiyordur Diye Düşünüyorum..!
Yetkililerden Bu Konuda Daha Hasssas Olmalarını Temenni ve Rica Ederim...
Saygılarımla.....

srtc91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CaVeLL dedi ki:
Firefox'a Geçin ve Aşağıdaki Eklentiyi Kurun..Türkçedir, Kullanımı Çok Basittir ve istemediğiniz Bütün Flash Resim vb.. Reklamlardan Sizi (dilerseniz) Kurtarır...
Görmek istemediğiniz Resmin Üzerinde SağTık --> Resmi Engelle Diyin
Görmek istemediğiniz Flas'ın Yakınında "engelle" Diye Bir Buton Çıkar, Tıklayın ve Kurtulun Reklamlardan vs..
Yaşasın Firefox Yaşın Temiz internet :D

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1865

Şunuda Demeden için Rahat Etmeyecek; SDN de Şuanki Reklam Durumu Gerçekten Çok Kötü.istisnasız Gelen Herkesin Ciddi Manada Tepkisini Çekiyordur Diye Düşünüyorum..!
Yetkililerden Bu Konuda Daha Hasssas Olmalarını Temenni ve Rica Ederim...
Saygılarımla.....

Aynen walla.Bazen SDN'ye girdiğimde ,bu adamlar reklamsız nasıl para kazanıyorlar ki, diyorum.Bazen de IE ile girdiğimde de "O ne lan ?" diye reklam şaşırması oluyor :) .

nfmtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
opera ile eklenti falan kurmadan direk engelleyebiliyorsunuz. sağ tık, içeriği engelle, yukardan tamam deyin bitti :)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
nfmtr dedi ki:
opera ile eklenti falan kurmadan direk engelleyebiliyorsunuz. sağ tık, içeriği engelle, yukardan tamam deyin bitti :)

bu daha uygun opera hızlı hemde :)

bu arada sdn nin büyümesi için reklamlara ihtiyacı var ama bu ara biraz fazla oldu idare etcez artık :)

Aman

Asistan
Reaksiyon puanı
1
reklam fazla olabilir ama bu nike beni sinir etti. kırmızı şerit geliyor hiç gitmiyor yazıların üstünden. :S

firefox eklentisini kursam iyi olcak. :) inş. tüm resimleri engellemez. ???

Özlem

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bu konuyu yönetici arkadaşlara anlatmaya çalışmıştım. Şu hale bakın, kullanıcılar reklamları nasıl engelleyebileceklerini tartışıyorlar :(

Aman

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Özlem dedi ki:
Bu konuyu yönetici arkadaşlara anlatmaya çalışmıştım. Şu hale bakın, kullanıcılar reklamları nasıl engelleyebileceklerini tartışıyorlar :(

Reklam olmazsa SDN de olmaz! REklamlar da olsun SDN de... Ben razıyım. :) Engelleme eklentisini de başka şeyler için kuracağım. :)

Özlem

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Aman dedi ki:
Özlem dedi ki:

Reklam olmazsa SDN de olmaz! REklamlar da olsun SDN de... Ben razıyım. :) Engelleme eklentisini de başka şeyler için kuracağım. :)

Reklam olmasın demedim ki, abartılmasın dedim.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Özlem dedi ki:
Reklam olmasın demedim ki, abartılmasın dedim.
Kavranması gereken mantık bu işte 8)

Ben zamanında çok uğraşmıştım ama baktım bir işe yaramıyor pes ettim.Ama bu mesajı gördüğüme sevindim :)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
shiftdelete.net gibi bir sitenin ayakta kalabilmesi kolay mı sanıyorsunuz, bu reklamlarla ceplerine para doldurduklarını da düşünmüyorum - reklam gelirleri, sitenin masraflarını tam olarak karşılamıyordur bile. Ayakta kalabilmek için, gelen her reklamı almak durumundadır bu kadar talep varken belki de hepsini değerlendirmek istemekte haklılar. Relam tabiki alınmalı yanii... içerik kesinlikle SDN de ön planda aksini idda eden kesinlikle çıkmaz diye düşünüyorum ;) bence icerigi yokedecek kadar reklam koymuyor. olayi abarttiklarini düşünmüyorum... böyle bir siteyi yapmanın, yayına koymanın ne kadar yoğun bir emek gerektirdiğini bilmiyorsanız da tahmin edersiniz. Bence böyle bir işe kalkışmış kişileri cesaretlendirmek daha önde olmalı.

Sevgi ve saygılarımla.

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
seçiL dedi ki:
shiftdelete.net gibi bir sitenin ayakta kalabilmesi kolay mı sanıyorsunuz, bu reklamlarla ceplerine para doldurduklarını da düşünmüyorum - reklam gelirleri, sitenin masraflarını tam olarak karşılamıyordur bile. Ayakta kalabilmek için, gelen her reklamı almak durumundadır bu kadar talep varken belki de hepsini değerlendirmek istemekte haklılar. Relam tabiki alınmalı yanii... içerik kesinlikle SDN de ön planda aksini idda eden kesinlikle çıkmaz diye düşünüyorum ;) bence icerigi yokedecek kadar reklam koymuyor. olayi abarttiklarini düşünmüyorum... böyle bir siteyi yapmanın, yayına koymanın ne kadar yoğun bir emek gerektirdiğini bilmiyorsanız da tahmin edersiniz. Bence böyle bir işe kalkışmış kişileri cesaretlendirmek daha önde olmalı.

Sevgi ve saygılarımla.

Sende haklısın seçiL ama forum sayfalarında çok garip duruyor.Sinir bozuyor.ana sayfada olabilir reklam.Devamlı forumlarda gezenler için gerçekten ayağımızın altında dolaşıp en sonunda da siteyi kapatıyoruz.Reklam olması şart tabiki de ama arkadaşlarında dediği gibi abartılmadan , gizle butuno olarak ya da kapat butonu olarak kullanılabilir.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
internet siteleri kalın banka hesapları yoksa babadan kalma. Reklam dönemleri, yılda topu topu 3-4 ay, bırakın da o 3-4 ay reklam alsınlar.Bence kötülemek yerine desteklemek her zaman bizler için daha iyi olacaktır.Şaşırdım açıkçası bir iki tane bile yapıcı yorum görmedim ::) ayakta kalmak için reklamlar dışında hiçbir alternatifinin olmadığı günümüzde aldığı reklamlar sebebiyle kınamak pek adil değil bence. ;)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Acith dedi ki:
Bence kaba tabirle babanın oğlu gibi konuşuyon SDN hakkında. Ben anlamıyorum gözlerini kapatıp dünyayı cennet sananları....

Gerçekten de kabalaşmışsın Acith :)

Gözleri açıkken cenneti dünya sananları biliyorum ben.

Reklamlar konusunda sıkıntı yok. Hepsi de beğenerek izlediğimiz markalar. Nike ayakkabı giyiyoruz, Pepsi içiyoruz Aysun Kayacı'yı yad ediyoruz, Apple'dan iPod kullanıyoruz, Mynet'ten mail alıyoruz, Asus'tan dizüstü bilgisayar kullanıyoruz, Sapphire'den ekran kartımız var, Nokia bizim cep telefonumuz, Gittigidiyor da beğendiğimiz alışveriş sitelerimizden, Intel'in çift çekirdekli işlemcilerini de severek kullanıyoruz :)

Rahatsızlık duyduğunuz şeyler bunlar mı :)

Özetliyorum: reklamlarımızda sorun yok.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bak işte bu açıdan tebrik ediyorum 8)
Bir ara neydi öyle arkadaşlık sitelerine acayip acayip ürünlere reklam veriliyordu.Çok şükür onlardan kurtulduk da şöyle intel, asus, ipod reklamları filan geldi.
Ama bu konunun esas sorunu reklamların içeriği değil, bunu da hatırlatayım ;)

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
seçiL ayakta kalmak için aldığı reklamlara birşey demiyoruz.Tabikide reklam almalı ve inşallah sdn'nin bundan daha çok reklam alır.Ama şunu söylüyorum ufak bir gizle butonu olsa diyoruz.Troy reklamlarla ilgili sorun ve sıkıntısı olmadığını söyledi ozaman bize birşey demek düşmez.Firefox'a geçip reklamlardan öyle kurtulacağız anlaşılan.Ya da siteye girmeyerek..
Kal sağlıcakla..

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Acith düşüncelerinin doğru olmadığını bir kez daha özellikle vurgulamak istiyorum.Üzgünüm ancak düşüncen tamamen yanlış. Bunu değiştirmek için ugrasmicam burasi ozgur bir forum her kes fikrini dusuncesini yazabilir tabi bende oyle yaptim burasi benim babamin oglundanda ote....Kusura bakmayin ama ben samimi olduguna inanmiyorum...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Konu kapanalı epey oldu Acith ;)

Önerilerin için teşekkürler.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Rtük nedeniyle bu konu geçici olarak kapatılmıştır ;D

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
sus sen çoçuumm karisma.....

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikce cok reklam var bence. Tmm ihtiyacı olabilir ama bu kadarı fazla diye düşünüyorum özellikle şuı Nike +

ahmetali873

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl bir iştir bu reklamlardan forma göz atamıyoruz çok rahatsız edici.yetkililerin buna bir çözüüm bulmaları gerekir.

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
reklamsız hali hoşuma gitmedi :)

reklamlara alışmış gözüm :) Alışkanlık çokk kötü çokk :D

bote

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba

Reklam olmasından değil ama sitenin çok geç açılmasından şikayetçiyim. Site içinde rahat rahat dolaşamıyorum, felaket bir yavaşlık söz konusu. Burası hariç hiçbir yerde bu sorunla karşılaşmıyorum.

Saygılar.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bote dedi ki:
Merhaba

Reklam olmasından değil ama sitenin çok geç açılmasından şikayetçiyim. Site içinde rahat rahat dolaşamıyorum, felaket bir yavaşlık söz konusu. Burası hariç hiçbir yerde bu sorunla karşılaşmıyorum.

Saygılar.

Bu şikayeti bulunacağın en son sitelerden biri SDN.

Hele hele uykusuz geçirdiğim son geceden sonra :D

Çift çekirdekli işlemcisi olan ve 4 GB RAM'li bir sunucuya geçtik dün gece.

Bana yavaş demeyin sakın :)

Şaka bir yana, bu tür sorunlar gördüğünüzde lütfen Künye'deki formlar aracılığı ile bize ulaşın.