Yardım Çok hızlı kilo alıp vermek zararlı mıdır?

Bu konuyu okuyanlar

Lil omer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
12 yaşındayım 179 boy 69kg civarındayım tam ideal yani benim sorunum 4günde diyetsiz 2kg falan vermek akşam yemek yesem sabah kollarim bacaklarim kalinlasiyor ve ben 1 ay önce falan 74kgydim 2 tane karın kasım gözüküyordu zayıfladıkça yok oldu koşu yürüyüş mekik şınav barfiks cekebildigim kadar cekiyorum (hergün akşam 9 10 gibi) eskisi gibi olmam ne kadar zamanimi alir? Kola cips çekirdek hiçbirini yemiyorum

Reaksiyon puanı
1,768
Hızlı kilo alıp vermek tabii ki zararlı bu arada senin boy normal değil baya uzun zorlasan 2 metreyi geçersin gibi :D

Anlattıklarına bakınca doktora gitmende fayda var bu kadar hızlı yağlanman ve bu kadar hızlı kaslarının erimesi vs normal değil.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Hızlı kilo alıp vermek tabii ki zararlı bu arada senin boy normal değil baya uzun zorlasan 2 metreyi geçersin gibi :D

Anlattıklarına bakınca doktora gitmende fayda var bu kadar hızlı yağlanman ve bu kadar hızlı kaslarının erimesi vs normal değil.
Cidden 12 yaşında 179 ne kfkekdkd

BuraKAyaydinn

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Bu yaşlar da ağır spor yapman sağlıksız. Daha gelişme çağındasın, vücudun onu ayarlayacaktır. Zorlamanın bir mantığı yok.

Lil omer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Evet normal değil. kuzenimde tiroit hastalığı var, bendede olabilir diye düşünüyorum. Boy babam 178 annem 172 dayim 190 abim 15 yasinda 183 falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu yaşlar da ağır spor yapman sağlıksız. Daha gelişme çağındasın, vücudun onu ayarlayacaktır. Zorlamanın bir mantığı yok.
Hiç ağır değil zorlamiyorum.

Toprak Kokusu

Profesör
Reaksiyon puanı
6,055
Abi dalga geçiceğine yardımın dokunsa daha iyi olmaz mi sence de
Doktora gidin bence, vücutunuzu tam olarak tanimlayarak en iyi yolu o gösterir. Boyunuzun da maşallahi var, anormallik yok bence genetik olabilir yani. Ha bu arada ağır egzersize gerek yok, kendi ise zarar vermeyin. Doktor verirse yürüyüş vs yaparsınız ama kontrolsüz olması zararlı

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,747
12 yaşındayım 179 boy 69kg civarındayım tam ideal yani benim sorunum 4günde diyetsiz 2kg falan vermek akşam yemek yesem sabah kollarim bacaklarim kalinlasiyor ve ben 1 ay önce falan 74kgydim 2 tane karın kasım gözüküyordu zayıfladıkça yok oldu koşu yürüyüş mekik şınav barfiks cekebildigim kadar cekiyorum (hergün akşam 9 10 gibi) eskisi gibi olmam ne kadar zamanimi alir? Kola cips çekirdek hiçbirini yemiyorum
Evet, yanlış hatırlamıyorsam kalbi etkiliyordu bu durum.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Hizli kilo alip vermek, yazildigi gibi hizli degil. Eger hastaligin yoksa zamanla zayiflamak veya kilo almak zararli degildir .

Lil omer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Doktora gidin bence, vücutunuzu tam olarak tanimlayarak en iyi yolu o gösterir. Boyunuzun da maşallahi var, anormallik yok bence genetik olabilir yani. Ha bu arada ağır egzersize gerek yok, kendi ise zarar vermeyin. Doktor verirse yürüyüş vs yaparsınız ama kontrolsüz olması zararlı
Aynen genetik olabilir sakal falan cikti zaten?

Reaksiyon puanı
1,768
Abi dalga geçiceğine yardımın dokunsa daha iyi olmaz mi sence de
Dalga geçmedim ya :)
Ben önerimi yaptım zaten bana kalırsa doktora git normalde şu kadar zamanda şu kadar kas yaparsın derdim ama sen hızlı kilo alıp veren birisisin o yüzden birşey diyemiyorum

Son mesajlar