Soru Coin ağ değişimi

Bu konuyu okuyanlar

metebora55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ben eth cüzdana göndermem lazım ama komisyonlar çok fazla o yüzden örnek olarak az komisyonla btc alsam ve bahsettiğim gibi bir site veya app varsa ve ben örnek olarak oraya 1btc versem ve sistem bana 14eth verse.

Böyle bir sistem var mı?

Ayrıca en az komisyonla eth nereden alırım?

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
PancakeSwap, kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer dediğim işlemi uygulayacaksanız öncelikle Trust Wallet kullandığınızı düşünerek maddeliyorum;
  1. Binance hesabınızdan Trust Wallet hesabınıza BNB varlıklarınızı çekin,
  2. Satın aldığınız BNB'leri PancakeSwap üzerinden ETH'ye çevirin.
Böylelikle Binance Smart Chain ağını kullanarak düşük komisyon oranlarıyla cüzdanınıza ETH varlıklarınızı çekebilirsiniz. Arada tabii ki, komisyon ücretleri olacak fakat ETH ağındaki gibi işlem başı 25 Dolar üzerinden fiyatlandırılmayacak.

Ek olarak, BTC kullanmak isterseniz bu tür alımlarınızda BTCB (Binance Smart Chain ekosistemine ait BTC) kripto parasını kullanarak da merkeziyetsiz borsalarda işlemlerinizi yapabilirsiniz.

metebora55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
PancakeSwap, kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer dediğim işlemi uygulayacaksanız öncelikle Trust Wallet kullandığınızı düşünerek maddeliyorum;
  1. Binance hesabınızdan Trust Wallet hesabınıza BNB varlıklarınızı çekin,
  2. Satın aldığınız BNB'leri PancakeSwap üzerinden ETH'ye çevirin.
Böylelikle Binance Smart Chain ağını kullanarak düşük komisyon oranlarıyla cüzdanınıza ETH varlıklarınızı çekebilirsiniz. Arada tabii ki, komisyon ücretleri olacak fakat ETH ağındaki gibi işlem başı 25 Dolar üzerinden fiyatlandırılmayacak.

Ek olarak, BTC kullanmak isterseniz bu tür alımlarınızda BTCB (Binance Smart Chain ekosistemine ait BTC) kripto parasını kullanarak da merkeziyetsiz borsalarda işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Bu dediğinizin nasıl yapıldığını biliyorum
Ayrıca bana eth lazım ve ağ değişimi diyorum dönüştürme değil
Bahsettiğiniz eth bnb btcb hepsi binance ağında bana gerçek eth ağında eth lazım.
Ayrıca sorduğum soru bu değildi.
Benim demek istediğim ağ değişimi yada sizin yazdığınız gibi ekosistem değişimi
Örnek olarak : Ben eth ağında eth aldım ve bahsettiğim gibi bi site benden eth'yi alıcak ve bana btc ağında btc verecek. Böyle bir sistem var mıdır ?

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Bu dediğinizin nasıl yapıldığını biliyorum
Ayrıca bana eth lazım ve ağ değişimi diyorum dönüştürme değil
Bahsettiğiniz eth bnb btcb hepsi binance ağında bana gerçek eth ağında eth lazım.
Ayrıca sorduğum soru bu değildi.
Benim demek istediğim ağ değişimi yada sizin yazdığınız gibi ekosistem değişimi
Örnek olarak : Ben eth ağında eth aldım ve bahsettiğim gibi bi site benden eth'yi alıcak ve bana btc ağında btc verecek. Böyle bir sistem var mıdır ?
"1btc versem ve sistem bana 14eth verse" Bu dediğiniz cümle zaten dönüştürmeyi ifade ediyor. ETH alıp yatırım yapacaksanız ve bunu soğuk cüzdan üzerinden gerçekleştirecekseniz ya aracı ödeme şirketleri olan "Transak, Mercuryo, MoonPay, Ramp" kullanarak satın alıp komisyon ücreti ödemelisiniz yada borsadan çekerken komisyon ödemelisiniz. Zaten ETH gibi bir ağda işlem yapacak kişi 25 doları önemsemiyor. Ülkemizdeki yüksek döviz kuru sebebiyle olumsuz etkileniyoruz. 30 Dolarlık ETH alacaksanız, 25 Dolar komisyona vermek mantıklı değil. 5000 Dolarlık ETH alırken 25 Dolarlık komisyon sizi etkilemiyor olmalı zaten. Gerçek ETH ağında Gerçek ETH almanıza yardımcı olamayacağım, iyi yatırımlar. :)

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Anladığım kadarıyla bu arkadaşımız 1BTC sini başka bir ağa taşımayı taşırken karşıdaki ağın o 1 BTC karşılığında cüzdanına ethereum vermesini istiyor. Yani aynı ağ içinde dönüşüm yapmadan yeni bir ağa BTC yollayıp yolladığı ağın Ethereum vermesi gibi bir şey anladım ama doğru mu anladım çözemedim.

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Anladığım kadarıyla bu arkadaşımız 1BTC sini başka bir ağa taşımayı taşırken karşıdaki ağın o 1 BTC karşılığında cüzdanına ethereum vermesini istiyor. Yani aynı ağ içinde dönüşüm yapmadan yeni bir ağa BTC yollayıp yolladığı ağın Ethereum vermesi gibi bir şey anladım ama doğru mu anladım çözemedim.
Ben de anlam veremedim, yardımcı olmaya çalıştım ama ilginç :grinning::grinning:

metebora55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Doğru anlamışsınız.