Coil Whine Tamiri

Bu konuyu okuyanlar

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Arkadaşlar ekran kartında coil whine var. Bunun amiri mümkün mü ? Bilen var mı?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
arıza değil ki öten bobine japon damlatıyorsun...
neadyum mıknatıs da koyan var sesin kaynağına yapıştır.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Tam olarak titreşim değil ki choke un içinden geliyor dışına sürdüğümüz yapıştırı nasıl kesicek? Ve ben hangi choke dan geldiğini nasıl bulacam fanı söksem kartı yüke sokamam :S

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Ne japonu ne mıknatısı? Böyle bir şey yok, var da garanti servisi boşuna mı yeni ürün veriyor? Tövbe estağfurullah, daha neler duyacağız bakalım...
49 Bin mesajın var, hiç mi bir şey öğrenmedin...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bobine damlatıyorsun zaten onlar değişir gerekirse...

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
bobine damlatıyorsun zaten onlar değişir gerekirse...
Aslında sorduğum şey bu ekran kartı bobini değişir mi gitsem tamirciye versem? Yeni kartları tamir etmiyorlar değiştiriyorlar ya eğer değişseydi neden sürekli yenisini veriyorlar o yüzden değişmiyor mu acaba diye düşündüm?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayatımda gördüğüm en saçma yöntemlerden bir tanesi. Garanti servislerine izletin o zaman yeni ürün vermesin. Ne akıllara kaldık Allahım sabır ver...
Kardeş adam yapmış işte saygı duy :) neden tepki gösteriyorsun.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Kardeş adam yapmış işte saygı duy :) neden tepki gösteriyorsun.

Saygı duyulacak hiçbir şey yok. Mıknatısın bir bobine yaklaştırılması demek bobin içinden geçen manyetik
alan çizgi sayısının artması ve bobinde manyetik akı değişimine sebep olacaktır. Karar size kalmış, kart sizin, bobin sizin. Garantisi varsa uğraşmadan garantiye verin.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Saygı duyulacak hiçbir şey yok. Mıknatısın bir bobine yaklaştırılması demek bobin içinden geçen manyetik
alan çizgi sayısının artması ve bobinde manyetik akı değişimine sebep olacaktır. Karar size kalmış, kart sizin, bobin sizin. Garantisi varsa uğraşmadan garantiye verin.
Yok ya onu uygulayamam zaten de. Garantisi yok ikinci el aldım bende de bir hastalık var ses az geliyor ama dikkatimi dağıtıyor geri gondermek istemiyorum. Merak ettiğim şey şu ben bunu parasını verip yaptırabilir miyim?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
nüvesi gözüken bobilere mum damlatabilirsin balmumu iletken değil zaten radyolarda kullanılır bobin sesi olduğundan emin misin ?

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Yok ya onu uygulayamam zaten de. Garantisi yok ikinci el aldım bende de bir hastalık var ses az geliyor ama dikkatimi dağıtıyor geri gondermek istemiyorum. Merak ettiğim şey şu ben bunu parasını verip yaptırabilir miyim?

O konuda bilgim yok, yaptırmaya kalksan bile fabrika kalitesinde bir bobin bulamaz yaptıracağın yer.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bobinler satılıyor aliexpress,hatfon gibi sitelerde olur değerleri biliyorsan yeter.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
bobinler satılıyor aliexpress,hatfon gibi sitelerde olur değerleri biliyorsan yeter.
Hee o zaman bilgisayarcida vardır ya da temin eder ya halledilir o zaman :) iyi sevindim biraz inşallah halledebilirler yarın götüreyim bakalım

Son mesajlar