Soru Coil Whine olan Psu ' yu satabilir miyim?

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Merhabalar elimde gamepower ın 650w 80+ güç kaynağı var.Üründe coil whine sorunu olduğundan dolayı 1 tane bobine silikon sıkıldı fakat ses sorunu gitmedi,farklı bir bileşenden ses geldiğini düşünüyorum.En ucuz fiyattan elimden nasıl çıkarırım yeni psu almayı düşünüyorum.Tamir edebilecek arkadaşlar var ise elektronikçi satabilirim.

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Zor ve astarından pahalı bir işlem.

Eğer PSU tam güce yaklaşmadan whine'a başlamıyor, standard ve normal yük de sessiz çalışıyor ise bence satmakta sorun yaşamamalısın diye düşünüyorum.

Ancak daha açılır açılmaz whine başlıyor ise o konuda pek birşey diyemeyeceğim. 2. elciler, PC doktor dükkanları öldürüp fiyatı elinden alacaktır diye düşünüyorum.
Direk pc açılır açılmaz coil whine başlıyor.Dip fiyattan satabalirim,sıfırı 1100tl.Elime 350-tl geçse bile yeterli.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Gamepower gibi marka 80 plus bile değildir. O kadar para verip almaya yazık olmuş.

as1m

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Gamepower gibi marka 80 plus bile değildir. O kadar para verip almaya yazık olmuş.
Hazır sistemle birlikte gelmişti.80+ doğru fakat şans faktörü var en kral psu da bile böyle sorunlar oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

350 TL ise ben alayım hocam RX570 ile 400W kullanmak sıkıyor.
Dediğim gibi coil whine sesi var bu sizin için sorun değilse size satabilirim.Bu videoda ses gözüküyor:
bobinler e uyguladığım silikon seste bir faydası olmadığı 1 tanesi hariç diğerlerini temizledim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence zor 300 - 350 ye gitmesi. Zaten 500 civarı 2. eli gider. Gene de bir PC Doktoru esnaflara götürüp şansınızı deneyin derim.
2.el sitelerine baktığım kadarıyla güncel ilanlar 550-600tl.Bu ürünü servise göndersem coil whine ı sorun olarak görmezler.Ben hala aktif kullanıyorum testini yaptım voltaj değerlerinde bir sorun yok.Sistemi çalıştırıyorum birkaç dk bir cızırtı sesi geliyor sonra hafifliyor kasa masa altında ve fan sesini geçecek bir sesi yok hafifledikten sonra.İlgilenen arkadaşlar varsa 300-350tl sorun deil daha uygunada veririm,yeni psu alıcam para lazım.2.el sitelerinde 10 senelik 500w psuları 400tl den başlıyor fiyatlar.Eğer 1-2 gün içinde satılmazsa pc doktorlarına götürücem.

Son düzenleme: