Çoğu kişinin kesin bilgi sahibi olmadığı olay

Bu konuyu okuyanlar

kayvee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Herkese Merhaba;
Şarjda telefon ile oynamak çoğumuzun yaptığı bir şeydir. Bu konu ile alakalı bir sürü yazı ve haberler var . Bazı kaynaklar şarjda telefon ile oynamanın bir zararı olmadığını söylerken diğer kaynaklar ise bu olayın bataryanın ömrünü azalttığını hatta telefonun beynini öldürdüğünü söylüyor. Bu konu hakkında bilgilerinizi ve tecrübelerinizi yazarsanız bu konu hakkında bilgisi olmayanlar için yardımcı olmuş olursunuz. Haydi kolay gelsin...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Şarjda kullanırken telefon ısınıyor her aletin ısındığı gibi. ?
Başka değerli bilgilerimi aktarmam bu kadar yeter.

Edit - Bilgi aktarmam dedim ama olayı bozdum yine.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Şarjı depolamak bazı aletlerde 3-5 gün zaman alır bazılarında 2 saat.

Bozuk aletlerde 1 ayda zor şarj toplar.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Büyük ölçülü bir telefon kulağa hoş gelsede ele alındığında rahat kullanılamaz.
Yani önemli olan ölçü değil işlevdir. İşlemciye anakarta lense diyaframina bakmadan rakamlarla işlev anlaşılamaz.

kayvee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben de birkaç bilgi bırakayım buraya .
Yeni nesil telefonlar ile şarjda oynamakta sakınca yoktur ısınmadığı sürece . Sadece telefonlar değil diğer teknolojik aletler oda sıcaklığında tutulmalıdır yoksa ömrü azalır . Telefonlar orjinal veya lisanslı ürünler tarafından şarj edilmelidir yoksa hem telefon ömrü azalır veya elektrik kaçağı oluşabilir . Yeni telefon alınca 6 saat şarjda tutmak yeterlidir . Telefon %40-%80 aralığına kadar şarjda tutulmalı ve şarj seviyesi %10 dan aşağıya düşmeden şarja takılmalıdır yoksa batarya ömrü azalır. Bunlar internette araştırmam sonucunda edindiğim bilgiler yanlışlarım varsa düzeltiniz.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Bazen 3.5 girişli kulaklık girişi yıpranmasın diye socket yıpranmasını engellemek için 3.5 girişli kulaklığın bağlantısını 1 aylığına ayırmanız gerekebilir.

3.5 tipli Girişe bağlantını hızlıca sokup çıkarmayınız yalama oluyor.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Eski telefon ilk açıldığında direk ağır oyunlar oynanmamalı. Ön oynama sürecinden sonrasinda oyuna girmek telefonun kafasının karismamasi icin gereklidir.
S4 ve on7 den tecrubeliyim

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ben telefonu şarjda oynarsam şarj çok aşırı yavaş doluyor. Normal mi, anormal mi, anlamadım. Eski telefon böyle değildi. Şarjda oynasam da şarj gayet hızlı doluyordu.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Ben telefonu şarjda oynarsam şarj çok aşırı yavaş doluyor. Normal mi, anormal mi, anlamadım. Eski telefon böyle değildi. Şarjda oynasam da şarj gayet hızlı doluyordu.
Şimdi olay böle. Eski telefonu unutmalısın yoksa yeni telefonla ilişkileri bozarsın.
Şarjda oynamak her telefona göre değişiklik gösterir.
Bazıları var şarjda oynarken performans verir bazıları oynamazken performans verir.
Bazıları trip atar direk kapanır.

kayvee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bu sorun şarj kablosu orjinal olmadığında , eski ve yıpranmış olduğunda görülür. Ama şarja oynarken genelde arka planda çalışan uygulama olduğundan bu sorun yaşanır . Kullanmadığınız uygulamaları kapatırsanız çözülebilir.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Şimdi olay böle. Eski telefonu unutmalısın yoksa yeni telefonla ilişkileri bozarsın.
Şarjda oynamak her telefona göre değişiklik gösterir.
Bazıları var şarjda oynarken performans verir bazıları oynamazken performans verir.
Bazıları trip atar direk kapanır.
Benim 2 side çok nazlı tam oynıcam diyorum şaakkk diye kapanıyor. Biraz zorlayinca tarayiciya bile girerken eski hataları yuzume kakıyor.
Neymis efendim uygulama durdurulmus.
Bosuna besliyorum bunu. Zaten tıfılın teki 5 inc felan. Millet 6 7 incin bu kadar nazıyla ugrasmiyor ya.

Yani söylediginiz cok dogru zaur beyfendicigim

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bu sorun şarj kablosu orjinal olmadığında , eski ve yıpranmış olduğunda görülür. Ama şarja oynarken genelde arka planda çalışan uygulama olduğundan bu sorun yaşanır . Kullanmadığınız uygulamaları kapatırsanız çözülebilir.
Şarj kablosu ve adaptörü orjinal. Hatta aynı model diğer telefonun orjinal adaptör ve kablosu ile denedim. Yine aynı.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Şarj kablosu ve adaptörü orjinal. Hatta aynı model diğer telefonun orjinal adaptör ve kablosu ile denedim. Yine aynı.
Kullanılan uygulama ve özellikler eski telefonda oldugdan fazla islemciyi sömürmüyordur hocam.
Mantiken yavas dolmasi dogal. 2 veriyorsun 1 harciyorsun

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Bazı telefonlar var yüzden Güzel görünselerde içinden sahtekarlık akıyor.
Bazı telefonların içinde güven olurken yüzünden güzellik akmıyor.

Nasıl desem günümüz kızlarına benziyorlar tıpatıp.

kayvee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
O zaman arkaplanda çalışan uygulamalardan kaynaklanıyo olabilir eğer çok uygulamanız var ise. Bir başka nedeni ise elektrik iletiminden kaynaklanır

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Herkese Merhaba;
Şarjda telefon ile oynamak çoğumuzun yaptığı bir şeydir. Bu konu ile alakalı bir sürü yazı ve haberler var . Bazı kaynaklar şarjda telefon ile oynamanın bir zararı olmadığını söylerken diğer kaynaklar ise bu olayın bataryanın ömrünü azalttığını hatta telefonun beynini öldürdüğünü söylüyor. Bu konu hakkında bilgilerinizi ve tecrübelerinizi yazarsanız bu konu hakkında bilgisi olmayanlar için yardımcı olmuş olursunuz. Haydi kolay gelsin...
Şarjda telefonla oyun oynamak hem cihazı ısındırır,hemde batarya sağlığını olumsuz etkiler.