Çocuklara en büyük ceza interneti yasaklamak!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Annelerin çocuklarına verdiği cezalarda; azarlama, internet ve cep telefonu yasağı ilk sırada yer aldı.

130527_cocukinternet.hlarge.jpg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan araştırmayla, annelerin çocuklarına en sık verdiği cezalar belirlendi.3 bin 828 anneyle görüşülerek yapılan araştırmada, annelere "Son bir yıl içinde çocuğunuza hangi cezaları verdiniz?" sorusu yöneltildi.

Annelerin yüzde 7,4'ü çocuklarını sık sık azarladığını ifade ederken, yüzde 4,2'si "interneti yasakladım", yüzde 3,4'ü ise "televizyon izlemesine izin vermedim" yanıtını verdi.

Araştırmada, 6-17 yaş arasında çocuğu olanlara, en çok hangi nedenle ceza verdikleri soruldu.

Katılımcıların yüzde 39,6'sı hiç ceza vermediğini belirtirken, yüzde 38,6'sı da eğitim ihmal sebebiyle ceza verdiğini belirtti.

Bu oranı yüzde 14,8 ile "yalan söyleme", yüzde 12,2 ile "büyüklerine saygısızlık yapma", yüzde 10,8 ile "görevlerini yerine getirmeme" sebepleri ile ceza verme izledi.

İNTERNET BAĞIMLILIĞI ARTIYOR

Bu arada Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki Çocuk İşitme Değerlendirme ve Ergen Sağlığı Merkezi'nde (ÇİDEM) yapılan araştırma, ailesiyle sorunlarını paylaşamayan ve birlikte zaman geçiremeyen 14-21 yaş arası gençlerde internet bağımlılığının geliştiğini ortaya koydu.

ÇİDEM Uzman Doktoru Nurdan Tekgül, "Benim anne babalara tavsiyem çocuklarıyla birlikte spor yapmaları, ortak hobiler geliştirmeleri ve daha çok zaman geçirerek internet bağımlılığı riskini azaltmalarıdır" dedi.

AA - ntvmsnbc

Artvincenter

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
5 senedir net kullanıyorum bende geçmiştim o yollardan aile en iyisi zamanlar anlar çoçuklar bunu. telefonda bilgisayarda boş vakit geçirmenin zararlarını.

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
telefonla bilgisayarla uğraşsınlar , okulu bitirince milletin anasayfasını değiştiren ve her girdiğin sitede reklam çıkan virüsler yaparlar bu ülkede başka birşey üreten gence rastlamadım ,çok nadir uluslararası ülkemizin göğsünü kabartan genç sayısı

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
10 senedir her gün bilgisayar kullanıyorum. Bağımlılık yaptığını görmedim daha.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
İnternet kullanım süresini ayarlayıp, neler yaptığını takip ettikten sonra bulunmaz bir nimettir çocuklar için internet.

Eskiden bir dönem ödevi için giderdik kütüphaneye ara babam ara ki bulasın. Bulduklarını birde elle yaz akşama kadar. Artık ne kadar olursa.

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternet gerçekten çok değişik bir olay.Çocuklar istedikleri gibi,istedikleri miktarda bu şeyden faydalanıyorlar ama sorulacak sorular çocukların vaktini boşa harcamasına mı yoksa dolu dolu harcamasına mı yarıyor.Anne babaların kesinlikle okul döneminde bu işi sıkı tutmaları lazım.

qazxcv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çocuğa asla interneti bilgisayarı yasaklamayacaksın. kendimden biliyorum, 2 sene boyunca okul dönemlerinde bilgisayar komple yasaktı, internet kafelere verdiğim parayla bir bilgisayar daha alabilirdim. Boğazımdan vazgeçer internet kafelere koşardım. Oysa ki günde 1 saat izin verselerdi zaten hevesimi almış olacaktım. Ama iyi yanından bakmak lazım,evdeki bilgisayarı açabilmek için live cd linuxlarla tanıştım o gün bu gündür linux kullanmaya devam.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Nerede o eski çocukluklar her şey teknoloji cezalar bile teknoloji cezası oldu.

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya yok öyle bir internet bağımlılığı arkadaş 5 yıldır düzenli olarak günde 7 saat internete giriyorum daha bağımlılık yapmadı şimdi istesem bırakırım yani :D