Clichy Galatasaray'ı Neden Seçmediğini Açıkladı!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
626
Galatasaray'ın uzun süre peşinde koştuğu Gael Clichy, Medipol Başakşehir ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. Fransız yıldız, neden Galatasaray'ı değil de Medipol Başakşehir'i seçtiğini düzenlenen imza töreninde açıkladı.
clichy-17-06.jpg

Medipol Başakşehir’in transfer harekatı devam ediyor. Daha önce Aurelien Chedjou, Eljero Elia ve Tunay Torun’a imza attırarak kadrosunu güçlendiren Medipol Başakşehir, son olarak Manchester City’den ayrılan Gael Clichy ile de anlaşmaya vardı. Medipol Başakşehir, Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray’ın da ilgilendiği Clichy’ye üç yıllık imza attırdı. Özellikle Galatasaray’ın transferi için büyük çaba gösterdiği Clichy, sarı-kırmızılı takım yerine neden Medipol Başakşehir’i tercih ettiğini düzenlenen imza töreninde açıkladı.

Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ ile birlikte katıldığı imza töreninde transfer süreci hakkında bilgi verenClichy, “Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’la görüştüm. Galatasaray’da benimle yalnızca 1 yönetici konuştu. Medipol Başakşehir’in ise 5 yöneticiyle görüşmeye gelmesi beni etkiledi. Aynı zamanda kulüp bir proje kulübü. Gelmeden aileme ve menajerime de danıştım. Onların da onayını alınca imza attım” dedi.

İstanbul'da 3 yıldan fazla kalmak istediğini aktaran Fransız oyuncu Clichy şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün burada bulunduğum için çok mutluyum. Ben bir Fransızım ve Fransa'da büyüdüm. Fransızlar bildiğiniz gibi tatil için Türkiye'ye çok gelirler. İstanbul Dünya'nın bildiği çok güzel bir şehir. İstanbul'da bir insanın aradığı her şey var. Bildiğiniz gibi 14 yıl İngiltere'de oynadım. Bu karar benim için çok büyük ve radikal bir karardı. Benim de bir ailem ve çocuklarım var. Ailemle konuştuktan sonra böyle bir kararı büyük bir keyifle aldım. Burası benim için çok büyük bir değişim ve aynı zamanda büyük bir macera hayatımda. Burayla 3 yıllık sözleşmem var. Umarım 3 yıl ve daha fazla İstanbul'da bulunurum.”

Clichy’nin neden Galatasaray’ı seçmediği belli oldu

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Adam sonuna kadar haklı.

Kulüpler transler yaparken başakşehir gibi adamlara saygı duyduğunu değer verdiğini göstersin.

Başaşehir kulübünden tüm kulüplerin öğreneceği çok şey var ...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Şampiyonlar ligi yüzünden olmasın.