Clash Of Clans

Bu konuyu okuyanlar

FurkanCeylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Clash of Clans eski çağı ele alan bir tür strateji oyunu. Kendi köyümüzü kurup, onu zamanla geliştirip asker yetiştirerek Goblinlere (oyunun kötü karakterleri) veya bizim gibi oynayan başka oyuncularla savaşabiliriz. Fakat bizim köyümüze de saldırı geleceğenide unutmadan savunma binaları ilerde köyümüzü savunabiliriz. Oyunun bence en güzel yanlarından biri Türkçe olması, hem kolayca oyuna alışabiliyor hemde size verilen görevleri daha iyi anlayabiliyorsunuz.

qmkst.jpg

Köyümüzü belli bir oranda geliştirdikten sonra kendi birliğimizi kurabiliyorsunuz. Oyun içinde bir çok Türk mevcut, hatta onlarla sol taraftan açılan bir panelden sohbet bile etmeniz mümkün. Oyunda gerekli binaları ve askerleri yapabilmek ve geliştirebilmek için iki temel hammaddeye ihtiyacımız var birincisi altın diğeri ise iksir. Bu iki temel hammaddeyi köyümüzde üretebiliyoruz. Her strateji oyunun ana kuralı olan hammadde ihtiyacını unutmayıp bence ham madde çıkaran binaları geliştirmeyi öncelik olarak benimsemelisiniz.

qmktl.jpg

Savaşlar sırasında askerlerimizi kendimizin yönetmesi oldukça güzel fakat biz sadece askerlerin nereden saldırıya başlayacağını kararlaştırıyoruz. Geri kalan işlemi ise (düşmanın savunma binaları ve normal binalarını yıkmak) askerlerimiz yapıyor.

qmkuv.jpg

Son olarak da oyunun grafikleri, müzikleri ve fiyatı konusuna deyinmek istiyorum. Oyun çok güzel grafiklere ve hoş müziklere sahip. Clash of Clans App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Oyunda binalarımızın inşaatlarına anında taş harcamamız gerekiyor, başlangıçta da sadece 200 küsür taş veriliyor, bunları tasarruflu harcamanızı öneriyorum çünkü ilerde çok lazım olabilir. Fakat ihtiyaç duyarsanız “Uygulama içi satın alım” ile taş satın alabilirsiniz

Artı Yanları

• Türkçe dil desteğinin bulunması.
  • Bizim gibi diğer oyuncularla savaşabilmemiz ve birlik kurabilmemiz.
  • Universal olması.
  • Savaş sırasında askerlerimizi kendimizin yönetebilmesi.

Eksi Yanları

• Savaşa gönderdiğimiz askerlerin geri gelmemesi.
  • Hızlı inşaat için taşa ihtiyaç duymamız ve ekstra taşın da para ile satın alınması.
  • Oyunu oynayabilmemiz için internet bağlantısına sahip olmamızın gerekmesi.

jaanki07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok güzel bir oyun , oynayan arkadaşlarla beraber olalım yardımlaşalım . Ekleyin Game Center: jaanki07

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
böyle oyunlar a çok kafa beyın harcamak gerek 2-3 kere command and conquer filan bu tarz oynadım sıkıldım , Fps tarzı ve mmorpg daha hoşuma gidio OnlineLarda

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Telefonda strateji pek sarmıyor çünkü para yatırman gerekiyor ve bir süre sonra enerjin bittiğinde öbürsü günü beklemen gerekiyor. Ama size Mushroom Wars'ı öneririm. Saydıklarım onda da geçerli ama para yatırmadan da keyif alabiliyorsun. Multiplayer'da 4 kişiye kadar oynayabiliyorsun.
Oyunda amacımız: Birkaç tane ev veriyor sana. Habire askerler çıkıyor. Askerleri başka evleri yönlendirip işgal etmesini sağlıyorsunuz. Evinizi geliştirmek için para yerine askerlerinizden oluyorsunuz. Oyunun eğlenceli olmasının sebebi ayrıntılı olmaktansa sade ve basit oynanışı.

App Store: https://itunes.apple.com/tr/app/mushroom-wars-mini/id628431624?mt=8

Ekşi Sözlük: https://eksisozluk.com/mushroom-wars--3832488

Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Mushroom_Wars

Görseller: https://www.google.com.tr/search?gs...urce=og&sa=N&tab=wi&ei=tCkLUsCtOsPJtQbjzoGICQ

saltikg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunda bir hayli ileri gittim ancak, bir update artık 5 günümü alıyor, çok beklemem gerekiyor. 3 -4 ay oynadıktan sonra kullanıcılar sürekli oyuna girmek istemiyorsun.

Bu tip oyunlarda para harcamayan kullanıcıların da sürekliliğini koruyamabilmeleri gerekiyor. Ancak bunu Supercell başaramadı. Gel gelelim app stpre da en çok kazanan oyunlardan, bir kaç ay önce günde 550 bin dolar ciro yaptığını okumuştum.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ben bir süredir oynuyordm hoş hala oynuyorm günde 1 defa bakarım.
Ama daha gelişmişi var muhtamel clash of clans'tan daha önce yapıldı

'' Castle Clash '' markette var. Artıları gönderdiğin adamlar geri geliyor , Hero kavramı var anabinana göre 6-7 belki daha fazla hero yapabiliyorsun. Oyunda değerli taş, Honor puanı olmak başta olmak üzere 3-4 para ile satın alabileceğin item var. Güzel yanı bunları sistem sana zaten zamanla veriyor. Bu puanları hero çıkartmakta kullanabiliyorsun , hero'na level atlatmakta kullanabiliyorsun. Level atlamada sonu ne bilmiyorum 60 level gördüm tahminimce artıyordu. Hero'ları consurme ederek birleştirebiliyorsun yani düşük level hero'yu (taşlardan aldığın veya puanlardan) yüksek level heronu güçlendirmekte kullanabiliyorsun.

Binalarınızı ve duvarlarınz güçlenebiliyor. vs vs sayabilirim. Tek olumsuz yat türkçe desteği olmaması bence ama yinede çok zor değil zaten mantık aynı.

Hee ek olarak basacağınız askerleri level atlatabiliyorsunuz eğitim vererek , kısacası bir oyundan beklenen herşey var. Bir göz atın derim fakat dikkat bağmlılık yapmasın :)

altaybilgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun süredir tek oynadığım oyunlardan biri...
Kimler var forumda clash oynayan başka :)

berklann

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bende arkadaş tavsiyesi üzerine oyunuyorum aşırı bağımlılığım yok update bırakıp bitince tekrar giriyorum.

dgnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende uzun zamandır oynuyorum sürükleyici bir oyun ban göre :)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bir deneyeyim diye başladım 53 seviyedeyim bir türlü elimden bırakamıyorum.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
ben de geçen haftadan beridir oynuyorum :) seviye 21im tavsiyede buluncak biri var mı ? şunu şunu yap diye :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
ben de geçen haftadan beridir oynuyorum :) seviye 21im tavsiyede buluncak biri var mı ? şunu şunu yap diye :)

Benim yaptigim hatalari soyleyim onemli olan koyu degil iksir ve altini koruma ana evin dista olsa da olur altin ve iksiri savaslardan kazanmaya calid ve ayrica 1250 savas puani biriktir hemen o zaman 3. Insaatci yapabilirsin tas geliyor cunku iscilerini hic bos birakma altin ve iksir ureten evleri fazla gelistirmesende olur en cok ganimet savastan kazaniliyor

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Beyler hala castle clash diyorum :)

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende clash of clans oynuyorum. Başından kalkmak zor yaa :)

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Oyunun başı zor baya ardından kolaylaşıyor 59 lvl askerlerim 5 nick:zyv imp.

glory_2991

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunda 111 Levelim. Sürükleyici bir oyun. -_PEGASUS_- klanına bekleriz. Klana okçusu 5 ve üstü ARKADAŞLARI alıyoruz.
Game center: ...EVREN...
Ekleyin :)

naimkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçekten çok güzel oyun yenı başladım bende bağlıyor oyun kendıne :) 48 Level oldum
Nick : Naimk

s3rh47

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Empire and Allice gibi oyun olsa super olurdu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim oyunda şöle bi sorun oluyor. klanda sohbet edicem yazma yerine tıkladığımda klayve gelmiyor gelse bile yazamadan kayboluyor.
Şimdiden teşekkürler.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Hiç bir oyun travianda 17-18 birlikle wow kurmanın zevkini veremez :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Clash of clansta yetkililerle konuştuğum konuşmaları nasıl geri bakarım

Son mesajlar