Clash of Clans Hesap Satışı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu konuyu okuyanlar

Kilavuzer

Asistan
Katılım
23 Nisan 2014
Mesajlar
218
Reaksiyon puanı
1
Puanları
18
Ekli dosyayı görüntüle 10304Clash of Clans hiç şüphesiz en çok oynan mobil oyunlardan bir tanesi. Bilindiği üzere online olarak oynanan oyunların hepsinde hesap satışında ciddi paralar dönüyor. Metin2, League of Legends, Wolfteam gibi oyunlarda hesap satışları gayet normal ve yapılmakta. Mobil oyununda satışıda Clash Of Clans ile artık yapılmaya başlandı.

Malesef mobil oyunlarda mail değişİmi mümkün olmuyor. Çünkü oyunun verileri google playde yedekleniyor. Hal böyle olunca clash of clans çar satışlarında mail adresi tümüyle karşı tarafa veriliyor. Online olarak çar satışı yapılmasından dolayı satıcı ya da alıcı dolandırlabiliyor.

Öncelikle Clash Of Clans hesabı satan kişin dikkat etmesi gereken unsurlardan bahsedeceğim. Öncelikle satış yapan kişi gelen alıcılar ile konuşmalı. Alıcı ile aynı şehirdeyseniz sorun yok buluşup satışı güvenli bir şekilde halledebilirsiniz. Fakat eğer farklı şehirlerdeyseniz kesinlikle hesabınızı ilk olarak vermeyin. Alıcının telefon numarasını isteyin ve bir görüşün. Karşı tarafa güven için TC, Telefon ve Adres verin ki ilk ödemeyi yapmasını sağlayın. Zaten tc verdikten sonra dolandıracaklarını sanmıyorum. Sallamasyon bir tc vermeleride imkansızdır. Çünkü tc kimlikleri çok farklı sayı kombinasyonlarından oluşuyor. İnternetten tc kontrol sitesinden alıcılar kontrol edebilirler verdii tcnin doğruluğunu.

Alıcı ödemeyi yapmadan kesinlikle mail adresinizi bile vermeyin. Köye bakmak isteyenlere sadece resim atarak çarı görmesini sağlayın. Çünkü mail adresinizi çalamasa bile karşı taraf köyünüzü telefonunda yüklediğinde siz şifrenizi değiştirsenizde çar karşı tarafta yüklü kalacaktır ve sizin yaptığınız yükseltmeleri almasa bile bir süre sonra iptal edebilir ya da köyünüze girmenizi engelleyebilir. İki farklı cihazdan köye girilmesi durumunda bir tarafın bağlantısı kopacaktır. Ödeme yaptıktan sonra zaten kontrol edip hesabınızı alıcıya verirsiniz. Eğer ki hesabınızı ödeme olduğu halde karşı tarafa vermezseniz suç işlemiş olacaksınız. Alıcı ödemeyi yaptığı makbuzlar ve görüşme yaptığınız sosyal medyadaki konuşmalar ile suç duyurusunda bulunması durumunda sizin suçlu olacağınızı unutmayın.

Alıcının dikkat etmesi gereken unsurlara gelecek olursak. Öncelikle satıcının art niyetli olmadığından emin olun. Konuşma yaptığınız hesabın fake olmamasına dikkat ediniz. Satıcı ödeme olmadan hesabı vermemekte kararlıysa ki en doğrusu ödemeden sonra hesabın verilmesidir. Satıcıdan telefon numarası isteyin ve arayıp bir görüşün. Fiyatta ve hesapta anlaştıktan sonra çarın resimlerini isteyin. Eğer şüphe duyarsanız satıcıdan çarın videosunu çekmesini rica ediniz. Hesabın gerçekten var olduğuna ikna olduktan sonra satıcıdan tc, telefon ve adres isteyin. Vermiş olduğu TC kimlik numarasının gerçekten varolduğunu kontrolünü buradan yapınız. Kimliğin doğru olması durumunda parayı satıcıya gönderin. Atm üzerinden ödeme yaptıysanız muhakkak makbuzu alın. Makbuzu aldıktan sonra satıcıya makbuzun resmini çekip atın ki resmini isteyecektir.

Hesabın mail adresini ve şifreyi verdikten sonra önce şifreyi değiştirin. Telefonunuzdan yeni hesabı ekledikten sonra köyü yükleyin. Köy istediğiniz köy mü kontrol edin. Adını, levelini vs. Doğru köy ise mail adresine geçin. Telefon numarasını, ikincil maili değiştirin. Bunları değiştirdikten sonra 2 adımlı doğrulamayı aktif edin. Telefon doğrulamasını aktif etmeniz hesabınızı almaması için bu şart. Hesabın adını vs. kesinlikle değiştirin.

Hesap satarken ya da alırken bu unsurlara dikkat ederseniz sağlıklı bir alışveriş olur. Kafanıza takılan soruları sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
 
&

》01

SDN Okuru
Oncelikle iyi aksamlar. Yarın koyumu satıcam Adam ilk koyu ver sonra paranı al diyo bana. ikna edemedim koyu vericem oda paypala parami yatiracak yani koyu veren kisi benim ne yapmalıyım garantili olması için? Lutfen erken cevap verin yarın olucak cunku
 
Üst