Çizim amaçlı Samsung galaxy tab a 10.1`` 2016 mı 2019 mı?

Bu konuyu okuyanlar

Myeou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Hobi maksadıyla skeç, dijital çizim ve kağıt üstünde çizdiğim şeyleri dijital ortama aktarma maksadıyla tablet almak istiyorum. Bütçe biraz düşük olduğundan ve dijital çizim için uygun olduğuna dair okuduğum yorumlardan dolayı samsung galaxy tab a yı tercih ettim. Ancak iki model arasında Kararsız kaldım. 2016 modeli s-pen ile beraber satılırken 2019 modelinde böyle bir durum yok. Merak ettiklerimse şunlar,

2019 versiyon 2 GB iken 2016 versiyon 3 g. Ama anladığım kadarıyla 2019 versiyonun işlemcisi daha iyi. Skeç ve çizim programlarında ne kadar fark yaratır bu durum?

2019 versiyonun yanında kalem olmadığından ekstra kalem almam gerekecek ama orijinal s pen ler 200 küsür lira. Orijinal olmayan ucuz kalemlerden alırsam aynı performansı yakalayabilir miyim?

2016 versiyon çizim için oldukça uyumlu hatta çizerken avuç içinizi yanlışlıkla algılamaması için ek yazılımlar da mevcut. Bu versiyon kalemle berber satıldığı için biraz da kalemle kullanıma adapte olacak şekilde çıkarılmış gibi geldi. Ancak 2019 versiyonu kalemsiz sunulmuş. Acaba kalemle uyumlu üretilmemiş olabilir mi yada 2016 versiyonuna göre kalemle kullanma performansı daha düşük olabilir mi? Performanstan kastım, cihazın kalemi algılaması, kalem hassiyeti, net düzgün çizgiler çizebilme gibi özellikler.

Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim Zira çok kararsız kaldım.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler