Çizgi Roman İncelemesi

Bu konuyu okuyanlar

Buğra aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
(Öncelikli uyarımdır: Bu incelemede spoiler yoktur. Yani benim gördüğüm kadar :grin::grin:)
Bu incelemede Star Wars Darth Vader: İmparatorluk Makinesi adlı çizgi romanı inceleyeceğiz. Başlamadan önce söyliyim kitap 144 sayfadan oluşmaktadır. Bu sözümüzü de söyledikten sonra hızlıca başlayalım.

İlk olarak kitabın hikayesiyle başlayalım. Kitap genel olarak Darth Vader'ın anılarıyla olan savaşı ile kendine ışın kılıcı yapmaya çalışmasını ele alıyor. Hikaye kesinlikle çok sürükleyici. Ama bu kitabı alıpta 2-3 saat okurum hayallerine girmeyin çünkü ben şahsen 20-30 dakikada falan bitirdim. Hikaye için bir önerim var. Bu kitabı okumadan önce Star Wars''ın ilk episode 1,2 ve 3 filmlerini izlerseniz konuyu daha iyi anlarsınız.

Kitapta garipte olsa sayfaların basım türünün diğer okuduğum çizgi romanlara göre bir garip geldi. Çünkü bir kuşe kağıt gibi geliyordu bir de saman kağıt gibi geliyordu.
Kitabın çizim tarzına gelirsek ben beğendim. Ama çokta iyi gelmedi. Çünkü bazı sayfalarda daha farklı bir çizim tarzı bazı sayfalarda ise başka bir çizim tarzı varmış gibi geldi bana.
Bu arada meraklıları için ek bilgi olsun. Kitabın yazarı Charles Soule, çizeri ise Giuseppe Camuncoli. Dediğim gibi meraklıları için ek bilgi olsun.

Evet bugünkü inceleme yazımız bu kadardı.