Çinli milyardere göre sahtesi orijinalinden daha iyi

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, sahte ürünün orijinal üründen daha iyi olduğunu savundu.

576149f6cbbf3426bc6f1d1d.jpg

Financial Times'ın haberine göre, Jack Ma, sahte ürünlere karşı savaşmak gerektiğini belirtti ancak bu firmaların daha uygun fiyata daha iyi ürünler imal ettiğini söyledi.

Jack Ma, aynı fabrikaya, aynı hammaddeye sahip olduklarını sadece isimlerinin olmadığının altını çizdi.

İtalya'da lüks tüketim alanında faaliyet gösteren bir firmanın yetkilisi ise, "Yorumu karşısında hayrete düştüm" dedi.

Batılı lüks firmalara olan talebin Çin'de düştüğünü iddia eden Jack Ma'ya göre Çinli imalatçılar ise büyümesini sürdürüyor.

İş yapmanın yolunun değiştiğini ifade eden Jack Ma, "Bunlar sahte ürün değil ve onları da yok etmiyor. Bu sadece yeni bir iş modeli ve tüm dünyada yaşanan bir devrim" diye konuştu.

Lüks markalar Alibaba'ya dava açmıştı

Gucci, Yves Saint Laurent gibi markaların sahibi Paris merkezli Kering SA, e-ticaret platformunda tüketicilerin ürünlerin sahtelerini bulmalarını kolaylaştıran bir yazılım kullandığını, bu ürünlerin satışını teşvik ederek, bu işten kâr ettiğini ileri sürerek Alibaba Group Holding'e karşı ABD'de dava açmıştı.

Jack Ma'nın 1999'da kurduğu Alibaba, 2014 yılında 25 milyar dolara halka arz edilerek dünya tarihinin en büyük borsa açılımlarından birini yapmıştı. - cnnturk

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Arka cebinde sahte telefon patlıyanlar bunu beğendi :D

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Yaaw dayı şimdi senin sahteni yapsalar iş toplantılarına onları gönderseler şirketi senden daha mı iyi yönetecek yani onu de hele :D:D:D

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
ama alibaba da harbi den uygun ve ihtiyacım olan neredeyse herşeyi bulabiliyorum

alperenoral07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu sözlerinden ziyade. Ali baba isimli e ticaret sitesinin çinli bi herifin yönetmesi garibime kaçtı

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Bu sözlerinden ziyade. Ali baba isimli e ticaret sitesinin çinli bi herifin yönetmesi garibime kaçtı
Şirket isminden dolayı diyorsan onun da bir hikayesi var.

San Fransisco'da bir kafede yeni e-ticaret sitesinin ismini düşünen Jack Ma’nın çıkış noktası dünyanın her yerinde bilinen bir isim bulmaktı. Bu sırada aklına Ali Baba geldi. Etrafındakilere "Alibaba nedir biliyor musunuz?" diye sordu. O anı bir röportajında şöyle anlatmıştı Ma: “Bir gün San Francisco'da bir kafede otururken alibaba'nın çok güzel bir isim olabileceğini düşünüyordum. Bir garson geldi, ona ‘Alibaba'yı biliyor musun?’ dedim. ‘Evet’ dedi. Alibaba hakkında ne bildiğini sordum, ‘Açıl susam açıl (open sesame).’ dedi. İşte o an ‘Evet! İsmi bu olmalı!’ dedim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Tövbe yarabbi, adam zaten yan sanayi doğmuş.. Tipe bak. Kask var sanki kafada.. :D

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Kafan güzelmiş kardeş diyecegim ama güzel degil.

sezeraydogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstediği gibi düşünebilir, fakat bunu kameralar karşısında söyleyerek kötü örnek olmamalı. Belkide birazda sitesinde satış yapan firmalara yaranmak için böyle bir açıklama yapmış olabilir.

alperenoral07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şirket isminden dolayı diyorsan onun da bir hikayesi var.

San Fransisco'da bir kafede yeni e-ticaret sitesinin ismini düşünen Jack Ma’nın çıkış noktası dünyanın her yerinde bilinen bir isim bulmaktı. Bu sırada aklına Ali Baba geldi. Etrafındakilere "Alibaba nedir biliyor musunuz?" diye sordu. O anı bir röportajında şöyle anlatmıştı Ma: “Bir gün San Francisco'da bir kafede otururken alibaba'nın çok güzel bir isim olabileceğini düşünüyordum. Bir garson geldi, ona ‘Alibaba'yı biliyor musun?’ dedim. ‘Evet’ dedi. Alibaba hakkında ne bildiğini sordum, ‘Açıl susam açıl (open sesame).’ dedi. İşte o an ‘Evet! İsmi bu olmalı!’ dedim.
Bilgilendirmen için teşekkürler. Adamın olaya bakış açısı değişikmiş :)

ilkertnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
basit ticaret mantığı işte hangi satıcı malım kötü der:)