Çinli korona aşısı olanlar buraya!

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
65 yaş altı ve sağlık çalışanı olmadan aşıyı olan çok örnek gördük aslında :) Ve 18 altı da olabiliyor sanıyordum

Kim mesela ?

18 yaş altına ben hiç aşı olmayacak diye biliyorum ama neyse ilerleye zamanda görürüz.

Ayrıca piyasada parayı basıp devletin getirdiği aşılar haricinde perakende aşı alıp olan varsada bilemem. Sağlık bakanı halka ücretsiz olacak demişti. Ama adamlar milyarder dir gider 100 tane aşı getirtir 10 bin Dolar verip Almanya'dan aşısını olur ona yasak mı getirecek devlet.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bence verilir. Hastalığı geçirenlere (ben dahil :D) tekrar bulaşmayacağı kesin değil çünkü.

Zaten aşı kıt :) Siz hastalığı geçirmişiniz zaten daha ne aşısı olacaksınız...

Benim bildiğim Antikor testine girmesi lazım daha önceden korona olanlar. Onun bir değeri var altında çıkarsa antikorun olabiliyorsun ama yeterli seviyede koruyacak kadarsa seni gerek yok diyorlar aşı olmaya.

mahmutokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
Yalnız her hastane antikor testini kolay kolay yapmıyor gereksiz diye. Ama dediğiniz doğru antikorun düşme değerini göre yapılır büyük ihtimal.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
你能读吗? 哈哈哈

Yukarıyı okuyabilen ve anlayan arkadaşlarıma en içten dileklerimle geçmiş olsun diyorum.

Evet forumdaşlar. Aramızda bugün itibari ile aşı olan var mı? Artı eksi neler hissediyorsunuz?
我可以阅读管理员。 我没有接种疫苗,但我有才华。 哭。

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
@Dora, 你也聞到禁令了嗎?

Son düzenleyen moderatör:

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Başlık pek olmamış sanki :)

Çinli korona aşısı tabiiri biraz Faşistçe bir söylem olmuş :D Aşının milliyeti olmaz ırkı olmaz...

Şaka bir yana bu forumda aşı olma önceliğinde olabilecek 65 üstü insan var mı gerçekten. Veya sağlık çalışanı gibi.
Ben sağlık çalışanı olduğum için bugün aşı oldum.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
H
İyi bali bizi bilgilendirirsin. Bir semptom oluştumu ağrı sızı oldumu sıkıntı var mı diye.
Hastanede gözlemlediğim kadarıyla yan etki yaşayan yok. Ama benim bünye zayıf olduğu için aşı, alerji yaptı. Sonra bir de kalçadan iğne yedim. Şu an hayatı ağır çekimde yaşıyorum, kafamı kaldıracak halim yok. Ama zaten beni başka ilaçlar da çarpıyordu. Aşıya özel bir durum yok yani.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
H

Hastanede gözlemlediğim kadarıyla yan etki yaşayan yok. Ama benim bünye zayıf olduğu için aşı, alerji yaptı. Sonra bir de kalçadan iğne yedim. Şu an hayatı ağır çekimde yaşıyorum, kafamı kaldıracak halim yok. Ama zaten beni başka ilaçlar da çarpıyordu. Aşıya özel bir durum yok yani.

İnanırmısın senin bünye zayıf şimdi ters teper milletide burda korkutursun yazacaktımda ayıp olur diye yazmamıştım :D

Tam tahmin ettiğim gibi olmuş aşı sana...

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Ayrıca @Dora arkadaşımızın "Bu yazıyı okuyabiliyor musun?" mesajını hiç tasvip etmedim.
Şaka yapılacak şey var, yapılmayacak şey var. Mevzu sağlıksa şaka, espri vb. yapılmaz.
Büyüyün biraz, olur mu? Ben sizi yetişkin bir insan sanıyordum halbuki.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
İnanırmısın senin bünye zayıf şimdi ters teper milletide burda korkutursun yazacaktımda ayıp olur diye yazmamıştım :D

Tam tahmin ettiğim gibi olmuş aşı sana...
Korkulacak bir şey yok. Dediğim gibi yan etki yaşayanı görmedim ben. Sadece bana özel bir durum söz konusu.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Yetişkin zaten. Espri arada bir olur, abartmamak lazım.
Ben anlatamadım galiba? Ya arkadaşlar, siz neyin esprisini yaptığınızın farkında mısınız? Sizce hastanede yatanlar ve/veya COVID-19 olanlar bu yazdıklarınızı komik buluyor mudur? Yapmayın, etmeyin Allah aşkına.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Çin üretimi koronavirüs aşısı, Çin aşısı, Sinovac aşısı, Çin'li şirket Sinovac tarafından geliştirilen Coronavac aşısı, Çin'in koronavirüs aşısı, Çin'in korona aşısı vesaire iyi güzel, tamam da Çinli korona aşısı nedir yahu. :D

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Ben anlatamadım galiba? Ya arkadaşlar, siz neyin esprisini yaptığınızın farkında mısınız? Sizce hastanede yatanlar ve/veya COVID-19 olanlar bu yazdıklarınızı komik buluyor mudur? Yapmayın, etmeyin Allah aşkına.
Ben anladım zaten, evden çıkmıyorum ve maskemi de sürekli değiştiriyorum. Yani biz de farkındayız, evde dura dura günlük rutinlerden sıkılıp arada bir espri, mizah yapmanın pandemiyle bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Ha dersen virüsü bitirelim, o da milletin elinde, bizim değil. Gerçi sen sağlık çalışanısın :D Ek olarak, biz covid hastalarıyla da dalga geçmedik, iyi forumlar.

The Fisher

Asistan
Reaksiyon puanı
175