Çin'in Kontrolden Çıkan Roketin Düşeceği Tahmini Tarih Belli Oldu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,150
29 Nisanda Çin'in kontrolden çıkan roketi yörüngede yaklaşık 27.000 km hızla dönüyor ve yaklaşık 89 dakikada dünyanın etrafında bir tur atıyor. Atmosferse yaklaşık 22 ton olan roket'in bazı parçaları yanmış bulunmakta fakat Hala çarpma ihtimali yüksek. Madrid, İstanbul, Ankara, New York, Sydney ve Pekin'e düşeceği tahmin ediliyor. Fakat uzmanlar düşük bir olasılık olduğunu ve hasar beklemediklerini söylüyor ayrıca yapılan açıklamaya göre güvenli alanın dışına düşecekmiş gelelim ne zaman düşeceğine; Uzmanlar 8-10 Mayıs arasında düşeceği tahmininde bulundular. Çarpma noktasının tahmini ise çarpışmaya bir kaç saat kaldığında tahmin edilebilirmiş

kaynak: 'Çin roketi Dünya'yı alarma geçirdi: Çin'in roketi ne zaman ve nereye düşecek?

Reaksiyon puanı
5,150
tam 22 ton olmadığını düşünüyorum.
Hem uzayda bazı parçalarını bıraktı hem de roket biraz parçalanmış.

Roket tamamı mı 22 ton düşecek parça mı 22 ton acaba?
22 ton olarak kalkış yapmış atmosferde bazı parçaları yanmış yani 22 ton'dan daha az bir kısmı dünyaya çarpacak

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Eğer İstanbul'a düşerse sadece Türkiye adına değil Dünya adına felaket olur. İstanbul çok büyük şehir, metropol şehir ve çoğu şey orada dönüyor. Belki şuan bu konunun açılması bile oraya bağlı.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,150
Eğer İstanbul'a düşerse sadece Türkiye adına değil Dünya adına felaket olur. İstanbul çok büyük şehir ve çoğu şey orada dönüyor. Belki şuan bu konunun açılması bile oraya bağlı.
doğru istanbulda fabrikalar fazla ve ticaret için önemli, dünya ekonomisini çökertebilir

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Aman @_Zaur_ duymasın. Yakar bizi ?
İçimde korkulu bir hiss var kaç gündür. Bu haberi görmemle birazda korktum.
Öyle bir şansım var ki, Bisikletle mutlu mutlu işe giderken Roket benim kafama çakılır, Siz raaaaat olun Helvamı şimdiden yaptırayım.