Çin'in Doğu Türkistan politikasına müslüman ülkeler de destek verdi

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Filistin de var aralarında şaka gibi?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Aha son zamanlarda reis bir kaç milyon tl gönderecekti filistine pişman olmuştur eğer doğruysa :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Çine yapılan suçlamalar asılsızmış bunun durdurulmasını istiyorlarmış.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Filistini sevgilisi gibi sevenlere gelsin o halde bu haber :) hep söylüyoruz ama bunları gören yok

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Şey vardı bir ara pakistan bizim en iyi dostumuz postu kasıyolardı sosyal medyada. Bu nasıl dost yahu tost olmasın :D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İki ülke özellikle çok büyük bir hayal kırıklığına uğrattı beni.
Pakistan ve Venezuela.
Filistin zaten ayrı bir hikaye ama.
Bunu ebediyen not ettik, bir yerlere...

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Eğer doğruysa besle kargayı oysun gözünü...
Filistin’e az mı yardım etmedik?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Sanki Filistin'in daha önce de böyle bir şey yaptığını hatırlıyorum

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
ahhh suriye var bizim ülkende nasıl oy veriyorlar

Muratssb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Yazıks filistine onca yaptiklarimizdan sonra ?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Biz Filistin için yapmıyoruz o yardımları, iyilikleri Kudüs için yapıyoruz. Yoksa Rus ayısı ne kadar güvenilmezse Filistin de o kadar güvenilmezdir. Osmanlıyı arkadan vuranlar bunlar değil miydi? Bugün Araplar bugün Osmanlı'ya ettikleri ihanetin bedelini ödüyorlar. Yarın da bize ettikleri ihanetlerin bedelini ödeyecekler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu olayın aslı nedir astarı nedir bilmiyorum.

Ama benim düşünceme göre. Adamlar Dünya üzerinde kendilerine destekçi arka çıkacak adam arayışında. ( Adamlar şuan zaten İsrail ile kafa kafaya zıt üstüne otomatikman Amerika ilede öyle. Dünyada çoğu ülke Filistini resmi olarak tanıyamıyor bile Amerika korkusuna.

Amerika çıkıyor Kudüs'ü İsrail'e verdim diyor veya başka bir yeri İsrail'e hediye ettim diyor. ( Suriye Golan tepeleri gibi.. Fİlistin halkıda kendince cephe arıyor. Ve İsrail ile Amerika ortak duşmanı olan kim var. RUSYA VE ÇİN...

Klavye başından konuşmak kolay. Çin'ede rest çeksin Rusya'yada Amerikaya'da bu ülke taş yesin sonra. ( Yaptıkları yanlışmı köküne kadar yanlış ama var olma çabakarı hep bunlar. Kendi topraklarını İsrail'e kaptırmamak için. ) O mantıkla bizimde yer yer İsrail ile ticari ve diplamatik ilişkilerimiz oluyor Filistin bizede cephe alsın kölrmesine...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
@OzkanK. zalimin yardımıyla bağımsız olmaktansa ölümü seçerdim ben.
Bir Türk olarak tabii.
Bu hasleti de başkalarından beklemek sanırım beyhude.
Doğrusu beni de büyük hayal kırıklığına uğrattılar.

Son düzenleyen moderatör:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
@OzkanK. zalimin yardımıyla bağımsız olmaktansa ölümü seçerdim ben.
Bir Türk olarak tabii.
Bu hasleti de başkalarından beklemek sanırım beyhude.
Doğrusu beni de büyük hayal kırıklığına uğrattılar.

Lafa geldimi herkes böyle söyler ama REAL dünyada böyle olmuyor ve olmayacaktırda hocam...

Kurtuluş savaşında bile bize 200-300 yıl kan susturan en çok şehit verdiren ülke kimdir ? Rusya'dır. Ama Kurtuluş savaşında karadenizden yolladıkları silahlar altınlar cephaneler olmasa biz savaş flan kazanamazdık kolay kolay.
4-5 milyon Nufuslu bir ülke ve onlarca yıldır abluka altında. Hiçbir şekilde sana hiçbir şey yaptırmayan bir millet var karşında. Hee dur ben Çin' ede cepe alayım birazda onlar bana nefret duysun demek biraz afaki bir temenni oluyor bence...
Önce kendi ülkemi ve geleceğimi kurtarayım sonra oraya bakarız kafasındadır Filistinde... ( Dünya kamuoyunda kendine arka çıkacak ülke arayışında benim gözümde. )

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Lafa geldimi herkes böyle söyler ama REAL dünyada böyle olmuyor ve olmayacaktırda hocam...

Kurtuluş savaşında bile bize 200-300 yıl kan susturan en çok şehit verdiren ülke kimdir ? Rusya'dır. Ama Kurtuluş savaşında karadenizden yolladıkları silahlar altınlar cephaneler olmasa biz savaş flan kazanamazdık kolay kolay.
4-5 milyon Nufuslu bir ülke ve onlarca yıldır abluka altında. Hiçbir şekilde sana hiçbir şey yaptırmayan bir millet var karşında. Hee dur ben Çin' ede cepe alayım birazda onlar bana nefret duysun demek biraz afaki bir temenni oluyor bence...
Önce kendi ülkemi ve geleceğimi kurtarayım sonra oraya bakarız kafasındadır Filistinde... ( Dünya kamuoyunda kendine arka çıkacak ülke arayışında benim gözümde. )
Amacı ne olursa olsun kendini bu duruma getiren yine filistin ama doğu türkistana yapılanlar hiçbir akla vicdana sığmaz burada destek çıktı diye çin tarafından destek göreceğine de şahsen ihtimal vermiyorum

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Filistinliler kendi topraklarını severek gönül rızasıyla Yahudilere sattılar. Öyle toprak sattılar ki İsrail devlet oldu en sonunda. Şu an başlarına ne geliyorsa babalarının dedelerinin yaptıkları yüzündendir. Filistin ya da Kudüs gerçek bir Türk'ün davası değildir. Bize ne Kudüs'ten. Şırnak, Hakkari, Hatay, Siirt trilyon kat daha kutsaldır bizim için. Arabın toprağından bize ne.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Zorunuza giden ne oldu ki bu konuda arkadaşlar? Gayet normal değil mi? Türkiye, Çin'in bu insanlara yaptığı zulme karşı somut olarak ne yaptı? Hiçbir şey...
Konu Türk ırkı olunca üç maymunu oynayanlar arap dostlarını pek seviyor ama.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Amacı ne olursa olsun kendini bu duruma getiren yine filistin ama doğu türkistana yapılanlar hiçbir akla vicdana sığmaz burada destek çıktı diye çin tarafından destek göreceğine de şahsen ihtimal vermiyorum

Yardım görmesek bile Amerika tarafında görünmesinler kafasındadırlar. Ne Müslüman birliğinden destek görüyor adamlar nede başka bir yerden. Türkiye bile Zardan zordan 5 milyon $ yolluyor işte. Hükümet değişse oda gitmez 2-3 sene sonra sırtını dönerler Filistine. Ne haliniz varsa görün derler.

Adamlar nerden ne şekilde desteçi ve arka çıkacak adam buluruz onun derdinde. DoğuTürkistan muhabbeti belki 50 yıldır var. Kim ne yapmışta 5 milyon nufuslu FİLİSTİN yapsın...

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Yardım görmesek bile Amerika tarafında görünmesinler kafasındadırlar. Ne Müslüman birliğinden destek görüyor adamlar nede başka bir yerden. Türkiye bile Zardan zordan 5 milyon $ yolluyor işte. Hükümet değişse oda gitmez 2-3 sene sonra sırtını dönerler Filistine. Ne haliniz varsa görün derler.

Adamlar nerden ne şekilde desteçi ve arka çıkacak adam buluruz onun derdinde. DoğuTürkistan muhabbeti belki 50 yıldır var. Kim ne yapmışta 5 milyon nufuslu FİLİSTİN yapsın...
Geçen sene Türkiye'yi kınadıkları zaman da Araplardan mı medet umuyorlardı? Ona yanaşayım buna yanaşayım mantığıyla hareket ettiği sürece zaten başarılı olamaz filistin devleti

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Geçen sene Türkiye'yi kınadıkları zaman da Araplardan mı medet umuyorlardı? Ona yanaşayım buna yanaşayım mantığıyla hareket ettiği sürece zaten başarılı olamaz filistin devleti

Hangi kınama ? Bilmeden yanlış konuşuyorsunuz.

Filistin resmi kanalları çıktı bizim böyle bir kınamamız yok dedi. Bazı KİN ve Nefret toğumu ekmek isteyen. İkidebir Arap Düşmanlığı pompalayan bazı medyaların yalanı çıktı onlar. Filistinli 3-5 çabulcu bulmuşlar kınıyoruz diye sokakta eylem yapıyor :)
Filistin Yetkilileri yok öyle bir şey dedi.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Hangi kınama ? Bilmeden yanlış konuşuyorsunuz.

Filistin resmi kanalları çıktı bizim böyle bir kınamamız yok dedi. Bazı KİN ve Nefret toğumu ekmek isteyen. İkidebir Arap Düşmanlığı pompalayan bazı medyaların yalanı çıktı onlar. Filistinli 3-5 çabulcu bulmuşlar kınıyoruz diye sokakta eylem yapıyor :)
Filistin Yetkilileri yok öyle bir şey dedi.

Aklımda öyle kalmış düzeltme için teşekkürlerrr

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Sevgili Özkan, Çin denen zalim açlıktan geberip gittiği zamanlarda yardımlarına koşan Roshilde ailesiydi. Onları İngiltere ile beraber bu günlere getiren oydu. Yani senin anlayacağın Filistin bize BM'de oy verdi diye İsrail aleyhinde politika güdecek değildir Çin. Çünkü onun yuları da Yahudi'nin elinde.

Kim ne derse desin, eğer Filistinli yetkililer ipleri Yahudinin elinde olan Çin'den değil de, onların zulmettiği mazlum Türklerin duasına talip olarak Allah'tan yardım dileselerdi inan çok daha kârlı çıkarlardı.

Şimdi onlar hem zalime yardım ettiler, hem din kardeşlerini terkettiler, hem de İslâmi prensiplere cephe almış oldular.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sevgili Özkan, Çin denen zalim açlıktan geberip gittiği zamanlarda yardımlarına koşan Roshilde ailesiydi. Onları İngiltere ile beraber bu günlere getiren oydu. Yani senin anlayacağın Filistin bize BM'de oy verdi diye İsrail aleyhinde politika güdecek değildir Çin. Çünkü onun yuları da Yahudi'nin elinde.

Kim ne derse desin, eğer Filistinli yetkililer ipleri Yahudinin elinde olan Çin'den değil de, onların zulmettiği mazlum Türklerin duasına talip olarak Allah'tan yardım dileselerdi inan çok daha kârlı çıkarlardı.

Şimdi onlar hem zalime yardım ettiler, hem din kardeşlerini terkettiler, hem de İslâmi prensiplere cephe almış oldular.
Hocam 2 sene sonra Türkiye'nin Filistine destek çıkacağı kesin mi sanıyorsun ? Bir hükümet değişikliğine bakar...

Bu konuda bakış açımız görüşümüz farklı olabilir. İki zalim arasında daha az zalim olanıda seçmek gibi bakabilirsin. Bu dünyaya Amerika'nın yaptıkları ortada. Ve Filistine yapmak istedikleri tamamen silmek istedikleri aşikar.

Doğu Türkistan Uygur Türkleri sorunu daha çok su kaldırır. 50-60 yıllık bir mesele. ( Ve ben bizim içimizde ki Kürt meselesine benzetirim kısmende olsa. ) Çin sınırları içinde özerk bir bölge nufusu genelde Türk ve Müslüman çoğunluklu Çin ile zıt bir politika ve bakış açısına sahib bir bölge. Çin orayıda tamamen kendine bağlamak istiyor onlarda ayrılmak istiyor veya tamamen özerklik. Hadi orta yolu bul bakalım nasıl bulacan ? Orada insanlık dramı mı var katliam mı var bağımsızlık mücadelesi mi yoksa bir Teroriszm mi ayrılıkçı Çin Düşmanı insanlar mı ?

Şu Kırmızı bölgeyi kaybetmek istemiyor Çin.
1594158429057.png

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
İslam hakkında olsun, ya da farklı bir din hakkında olsun. Din konusu hakarete, şakaya ve basit ithamlara gelmez. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
zalimlerin sonu iyi olmaz mazlumlara kıydıkça sonları daha kötü olur...