Haber Çin'in Doğu Türkistan politikasına müslüman ülkeler de destek verdi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

The Commander

Profesör
Zorunuza giden ne oldu ki bu konuda arkadaşlar? Gayet normal değil mi? Türkiye, Çin'in bu insanlara yaptığı zulme karşı somut olarak ne yaptı? Hiçbir şey...
Konu Türk ırkı olunca üç maymunu oynayanlar arap dostlarını pek seviyor ama.

OzkanK.

Profesör
Yasaklı
Amacı ne olursa olsun kendini bu duruma getiren yine filistin ama doğu türkistana yapılanlar hiçbir akla vicdana sığmaz burada destek çıktı diye çin tarafından destek göreceğine de şahsen ihtimal vermiyorum
Yardım görmesek bile Amerika tarafında görünmesinler kafasındadırlar. Ne Müslüman birliğinden destek görüyor adamlar nede başka bir yerden. Türkiye bile Zardan zordan 5 milyon $ yolluyor işte. Hükümet değişse oda gitmez 2-3 sene sonra sırtını dönerler Filistine. Ne haliniz varsa görün derler.

Adamlar nerden ne şekilde desteçi ve arka çıkacak adam buluruz onun derdinde. DoğuTürkistan muhabbeti belki 50 yıldır var. Kim ne yapmışta 5 milyon nufuslu FİLİSTİN yapsın...

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Yardım görmesek bile Amerika tarafında görünmesinler kafasındadırlar. Ne Müslüman birliğinden destek görüyor adamlar nede başka bir yerden. Türkiye bile Zardan zordan 5 milyon $ yolluyor işte. Hükümet değişse oda gitmez 2-3 sene sonra sırtını dönerler Filistine. Ne haliniz varsa görün derler.

Adamlar nerden ne şekilde desteçi ve arka çıkacak adam buluruz onun derdinde. DoğuTürkistan muhabbeti belki 50 yıldır var. Kim ne yapmışta 5 milyon nufuslu FİLİSTİN yapsın...
Geçen sene Türkiye'yi kınadıkları zaman da Araplardan mı medet umuyorlardı? Ona yanaşayım buna yanaşayım mantığıyla hareket ettiği sürece zaten başarılı olamaz filistin devleti

OzkanK.

Profesör
Yasaklı
Geçen sene Türkiye'yi kınadıkları zaman da Araplardan mı medet umuyorlardı? Ona yanaşayım buna yanaşayım mantığıyla hareket ettiği sürece zaten başarılı olamaz filistin devleti
Hangi kınama ? Bilmeden yanlış konuşuyorsunuz.

Filistin resmi kanalları çıktı bizim böyle bir kınamamız yok dedi. Bazı KİN ve Nefret toğumu ekmek isteyen. İkidebir Arap Düşmanlığı pompalayan bazı medyaların yalanı çıktı onlar. Filistinli 3-5 çabulcu bulmuşlar kınıyoruz diye sokakta eylem yapıyor :)
Filistin Yetkilileri yok öyle bir şey dedi.

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Hangi kınama ? Bilmeden yanlış konuşuyorsunuz.

Filistin resmi kanalları çıktı bizim böyle bir kınamamız yok dedi. Bazı KİN ve Nefret toğumu ekmek isteyen. İkidebir Arap Düşmanlığı pompalayan bazı medyaların yalanı çıktı onlar. Filistinli 3-5 çabulcu bulmuşlar kınıyoruz diye sokakta eylem yapıyor :)
Filistin Yetkilileri yok öyle bir şey dedi.

Aklımda öyle kalmış düzeltme için teşekkürlerrr

Lafa geldimi herkes böyle söyler ama REAL dünyada böyle olmuyor ve olmayacaktırda hocam...
Sevgili Özkan, Çin denen zalim açlıktan geberip gittiği zamanlarda yardımlarına koşan Roshilde ailesiydi. Onları İngiltere ile beraber bu günlere getiren oydu. Yani senin anlayacağın Filistin bize BM'de oy verdi diye İsrail aleyhinde politika güdecek değildir Çin. Çünkü onun yuları da Yahudi'nin elinde.

Kim ne derse desin, eğer Filistinli yetkililer ipleri Yahudinin elinde olan Çin'den değil de, onların zulmettiği mazlum Türklerin duasına talip olarak Allah'tan yardım dileselerdi inan çok daha kârlı çıkarlardı.

Şimdi onlar hem zalime yardım ettiler, hem din kardeşlerini terkettiler, hem de İslâmi prensiplere cephe almış oldular.

OzkanK.

Profesör
Yasaklı
Sevgili Özkan, Çin denen zalim açlıktan geberip gittiği zamanlarda yardımlarına koşan Roshilde ailesiydi. Onları İngiltere ile beraber bu günlere getiren oydu. Yani senin anlayacağın Filistin bize BM'de oy verdi diye İsrail aleyhinde politika güdecek değildir Çin. Çünkü onun yuları da Yahudi'nin elinde.

Kim ne derse desin, eğer Filistinli yetkililer ipleri Yahudinin elinde olan Çin'den değil de, onların zulmettiği mazlum Türklerin duasına talip olarak Allah'tan yardım dileselerdi inan çok daha kârlı çıkarlardı.

Şimdi onlar hem zalime yardım ettiler, hem din kardeşlerini terkettiler, hem de İslâmi prensiplere cephe almış oldular.
Hocam 2 sene sonra Türkiye'nin Filistine destek çıkacağı kesin mi sanıyorsun ? Bir hükümet değişikliğine bakar...

Bu konuda bakış açımız görüşümüz farklı olabilir. İki zalim arasında daha az zalim olanıda seçmek gibi bakabilirsin. Bu dünyaya Amerika'nın yaptıkları ortada. Ve Filistine yapmak istedikleri tamamen silmek istedikleri aşikar.

Doğu Türkistan Uygur Türkleri sorunu daha çok su kaldırır. 50-60 yıllık bir mesele. ( Ve ben bizim içimizde ki Kürt meselesine benzetirim kısmende olsa. ) Çin sınırları içinde özerk bir bölge nufusu genelde Türk ve Müslüman çoğunluklu Çin ile zıt bir politika ve bakış açısına sahib bir bölge. Çin orayıda tamamen kendine bağlamak istiyor onlarda ayrılmak istiyor veya tamamen özerklik. Hadi orta yolu bul bakalım nasıl bulacan ? Orada insanlık dramı mı var katliam mı var bağımsızlık mücadelesi mi yoksa bir Teroriszm mi ayrılıkçı Çin Düşmanı insanlar mı ?

Şu Kırmızı bölgeyi kaybetmek istemiyor Çin.
1594158429057.png

Muhammed Utku Cabir

Taş kırılır, tunç erir ama Türklük Ebedidir!
Yönetici
Moderatör
İslam hakkında olsun, ya da farklı bir din hakkında olsun. Din konusu hakarete, şakaya ve basit ithamlara gelmez. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Son mesajlar