Çin'den Skandal Euro 2012 Klibi

Darknes$

Rektör
Onursal Üye
[video=youtube;wFq7XS7E5Qg]http://www.youtube.com/watch?v=wFq7XS7E5Qg[/video]

Çinliler Roma'yı yaktı
Avrupa Futbol Şampiyonası'nın yayın haklarını alan Çin televizyonu Euro 2012'yi tanıtmak bir animasyon film hazırladı.


Avrupa Futbol Şampiyonası 06 Haziran'da Polonya'nın başkenti Varşova'da başlayacak. Euro 2012'nin yayın hakkını satın alan Çin televizyon kanalı Now TV'nin hazırladığı animasyon internette en çok paylaşılan videolar arasına girerken, futbolseverlerden tepki aldı.

BAŞKENTLERİ YAKTILAR

Animasyon filminde Üçüncü Dünya Savaşı patlak vermiş, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Big Ben, Fransa'nın başkenti Paris'in sembolu Eyfel Kulesi ve İtalya'nın başkenti Roma'daki Kolezyum atılan bombalar sonrası alevler içinde. Bu görüntülerin internette yayınlanması sonrasında, futbolun savaşla karşılaştırılması tepki çekti.

ANİMASYONA BÜYÜK TEPKİ

Bazı futbolseverler yaptıkları yorumlarda Çin'in kendisini dünyanın "yeni efendisi" olarak gördüğü belirtilerek, Now TV'nin üç dakikalık animasyon filmini eleştirdi.

Görüntüde ayrıca savaş uçakları ve askerler maç oynanan bir statdaki futbolcuların üzerine bomba ve kurşun yağdırırken görülüyor.
 

chawush28

Doçent
Anime dizilerin başlangıcı gibi olmuş.. Sanırım futbolu savaşmak ile bağdaştırmış filmi çeken ekip.. O uçaklar, silahlar, ve askerler futbolcuları falan temsil ediyor, yani ben öyle anladım en azından.. Bide Çin propagandası sıkıştırılmıtır büyük ihtimalle.. Çince bilmediğim için sözlerine yorum yapamayacağım :)
 
Üst