Çin'de Üretilen Telefonları Almak ne kadar Doğru?

Bu konuyu okuyanlar

ㅠㅡㅠ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Doğu Türkistan'da Yaşananlara Rağmen Çin'de Üretilen Telefonları Almak ne kadar Doğru?

Son düzenleyen moderatör:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
GM+Vestel'e laf söyleyenler offline : )
Ne yazık ki almak durumunda kalıyoruz ama bunun tek çözümü yerli üretim, ha Doğu Türkistan ha incirlik yani.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ben abd ve siyonist mallarına boykot yapıyorum kendi çapımda ama şöyle bir şey var; çinli, abdli, israilli veya avrupalı olsun hiç farketmez, değişen bi şey olmaz... Önemli olan bu milletin kendi markasını, kendi teknolojisini geliştirmesi ve onu desteklemesi gereklidir. Yaklaşık 2 yıl oldu olacak ve hala vestel v4 üm sd kart sıkıntısı hariç bir arıza vermedi. sd kart için de servise vermeye üşeniyorum. Garantisi de bitçekmiş günleri sayılı... :D Ama demem o ki yerli ve milli olunması lazım. Biri çinliye biri abdliye ayrı ayrı boykot uygulamamalı, kendi özümüze yakışanı yapmalıyız, kendi teknolojimize yatırım yapmalıyız. Vestel de kendini düzeltsin tabi, eleştirilerin bi kısmında haklı millet ama vur diyince öldürmemek de gerek.

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben abd ve siyonist mallarına boykot yapıyorum kendi çapımda ama şöyle bir şey var; çinli, abdli, israilli veya avrupalı olsun hiç farketmez, değişen bi şey olmaz... Önemli olan bu milletin kendi markasını, kendi teknolojisini geliştirmesi ve onu desteklemesi gereklidir. Yaklaşık 2 yıl oldu olacak ve hala vestel v4 üm sd kart sıkıntısı hariç bir arıza vermedi. sd kart için de servise vermeye üşeniyorum. Garantisi de bitçekmiş günleri sayılı... :D Ama demem o ki yerli ve milli olunması lazım. Biri çinliye biri abdliye ayrı ayrı boykot uygulamamalı, kendi özümüze yakışanı yapmalıyız, kendi teknolojimize yatırım yapmalıyız. Vestel de kendini düzeltsin tabi, eleştirilerin bi kısmında haklı millet ama vur diyince öldürmemek de gerek.
sen bence boş yapma

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,733
Ona bakarsanız bütün telefonlar Çin'de üretiliyor, Aselsan 1919 alın:D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Doğu Türkistan'da Yaşananlara Rağmen Çin'de Üretilen Telefonları Almak ne kadar Doğru?
Irak'ta milyonlarca insanın ölümünden sorumlu ABD menşeili çin üretimi cihazları almak ne kadar doğru?
ABD menşeili googleın androidini appleın iosunu almak ne kadar doğru?

Afrikada el ayak kesen avrupanın mallarını kullanmak ne kadar doğru?

Boşuna demagoji kasmaya gerek yok. Bunlar dünya gerçekleri sorarlar adama Türk'lerin canı can da başkalarının patlıcan mı diye konu oradan uzar gider.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
“Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.”
(Müslim, İman 78)

Sadece çin değil tüm emperyallere, masum ve mazlumların haklarını çiğneyenlere yapabildiğimiz kadar tepki konmalı.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
LG kendi üretiyormuş. Halâ piyasada LG varmı? onu da bilmiyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
“Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.”
(Müslim, İman 78)

Sadece çin değil tüm emperyallere, masum ve mazlumların haklarını çiğneyenlere yapabildiğimiz kadar tepki konmalı.
E hadi yerli marka çıkaralım.

Bakıyoruz piyasaya GM9 Pro dışında bir tane. Bakın bir tane düzgün cihaz yok. Hepsi çöp ve halkı soymaya yönelik.

(GMP9 Pro güzel cihazdır. Bizzet iki arkadaşıma ben tavsiye ettim ve aldı.)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kesinlikle İPhone kullanmayın, kullandırmayın. Çünkü Çin'de üretiliyor. Trump bile kullanmıyormuş. Söylentilere göre o da Vestel kullanıyormuş.