Çin: " AIDS yüzünden ABD'yi sorumlu tutan var mı?"

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: " AIDS ilk olarak 1980'lerde ABD'de keşfedildi ve dünyaya yayıldı. Büyük bir acıya neden oldu. ABD'yi sorumlu tutan var mı?"

20200420_221434.jpg

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Çin suçunu perdelemeye çalışıyor aklı sıra.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Aynen öyle. Hatta Almanya Çin'den 130 milyon dolar tazminat istemeye karar vermiş bile
Çin'in ekonomisi güçlü. Dava açarlar ama para koparamazlar. Bir kere g'leri yetmez. Rusya ile ABD birleşirse ancak olur ama.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,294
Çine karşı hep bi önyargım vardı ama şu videodan sonra hepsi toz olup gitti

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Bu ne virüs yarıştırmaca mı oynuyoruz? Virüsün kaynağı yaban hayvanlarla beslenmeyse Çin bunu ortadan kaldırmakla yükümlü. Diğer ülkelerin tazminat isteği ise yerinde.

Naim-sdn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: " AIDS ilk olarak 1980'lerde ABD'de keşfedildi ve dünyaya yayıldı. Büyük bir acıya neden oldu. ABD'yi sorumlu tutan var mı?"

Ekli dosyayı görüntüle 94402
Bence iyi demişler. Bence bu olayın eğer insan eliyle bir sorumlusu varsa ve bu bir devlet ise bu işi yapacak ilk devlet usa dır.
Benim bir sorum olacak forumda yeniyim ve birşey sormak istiyorum ama paylaşım yapacağım yeri bulamadım yardımcı olabilecek biri var mı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çin'i gram sevmem ama bu Korona muhabbetine tek Çİn'in başına yıkamayız. Adamlar Yışbaşından beri salgın ile cebelleşiyor salgın var tedavisini bulamıyoz yardım edin maske stoğumuz yok sağlık ekipmanı lazım dedikçe Amerika bir şey olmaz yaz gelsin geçer dedi. İngiltere bir şey olmaz Sürü bağışıklı kazanırırsınız dedi. İtalya İspanya tınlamadı flan şimdi tüm ihale Çin' yıkılmaz.

Amerika İngiltere'nin flan son 50 yıldır öldürdüğü insanın karıştırdığı ülkenin haddi hesabı yok. Kim ona bir şey diyebildi de Çin'e diyecekler. Kore'de ölen insanlardan tut Vietnamda ölenlere yakın zamanda Irak'ta ortadoğuda ölen milyonların Afganistanda ölen milyonların hesabını veya kurulan desteklenen beslenen Terör örgütleri ile karıştırılan ülkeler giden paralar giden canların hesabını kim verecek Amerika adına ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bence iyi demişler. Bence bu olayın eğer insan eliyle bir sorumlusu varsa ve bu bir devlet ise bu işi yapacak ilk devlet usa dır.
Benim bir sorum olacak forumda yeniyim ve birşey sormak istiyorum ama paylaşım yapacağım yeri bulamadım yardımcı olabilecek biri var mı
Söylersen neden olmasın?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,294
bence açmamalılar sonuçda onların coğrafyasında bu hayvanlar çoğunluk gösteriyor onlarıda yemeseler aç kalacaklar büyük ihtimal onlarda bizim kelle paça çorbamız ve işkembemiz hakkında öyle düşünüyordur
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve burda ülkeler suçlu aramamalı çözüm aramalı

chadduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Öncelikle bu konuya ahlaki bir açıdan bakalım ebola Demokratik Kongo Cumhuriyetinde çıktı diğer kıtalarda çok görülmediği için insanlar buna tepki göstermedi. AİDS Amerika da çıktı. Kısa bir süre içinde öldürmediği ve çabuk yayılmadığı için insanlar yine tepki göstermedi. Günümüzde corona çıktı hızlı bir şekilde yayılıp insanları öldürdüğü için(genellikle yaşlılar ve bağışıklık sistemi güçlü olamayan insanlar) ve ölmeyenlerin veya ailesine bulaşmayanlarında işlerini aksattığı için bütün insanlık tarafından tepki gördü. İnsan sadece kendini düşünür ve çıkarlarını da buda kendini düşünmeye çıkar Thomas Hobbes da dediği gibi insan, doğası itibariyle bencil, güvensiz ve korkak bir varlıktır, bu nedenle meşhur “İnsan insanın kurdudur" . Bence bu virüs tamamen insanın bencilliğiyle alakalı ve bir insan ne kadar bencil olursa virüsü o kadar hızlı yayar. Bu yüzden her şeyi bir kenara bırakıp insanlık için çözüm bulmalıyız.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
bence açmamalılar sonuçda onların coğrafyasında bu hayvanlar çoğunluk gösteriyor onlarıda yemeseler aç kalacaklar büyük ihtimal onlarda bizim kelle paça çorbamız ve işkembemiz hakkında öyle düşünüyordur
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve burda ülkeler suçlu aramamalı çözüm aramalı
Kardeşim illa coğrafyanda çoğunluk gösteren hayvanı yiyeceksin diye bir kaide yok dışarıdan normal yenecek inek koyun kuzu eti ithal etsinler. sence normal mi böcek yarasa yılan vs yemeleri

chadduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Kardeşim illa coğrafyanda çoğunluk gösteren hayvanı yiyeceksin diye bir kaide yok sence normal mi böcek yarasa yılan vs yemeleri
Bizim buralarda testis kaynatıyorlar kültüre göre insan değerlendirilmez.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,294
Kardeşim illa coğrafyanda çoğunluk gösteren hayvanı yiyeceksin diye bir kaide yok sence normal mi böcek yarasa yılan vs yemeleri
tabiki değil bende çini pek sevmem zaten ama bence ülkeler çin i suçlamak yerie önce çözüm bulsunlar sonra açarlar davalarını

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Bizim buralarda testis kaynatıyorlar kültüre göre insan değerlendirilmez.
Değerlendirilir efendim ben onların yüzünden yayılan hastalık yüzünden evimde kalmaya mecbursam ve zorunlu olarak okulumdan geri kaldıysam yargılamakta sonuna kadar haklıyım insan değil onlar öyle kültür olmaz olsun!