Cim Bom'da sular durulmuyor

gs_kadir

Profesör
5 Ocak 2011
4,263
8
218
Galatasaray'da Türk Telekom Arena'nın açılışında yaşanan olaylar nedeniyle yaşanan kriz zirve yaptı.
fft1mm1320572.jpg

Galatasaray Yönetim Kurulu'nun Türk Telekom Arena'da düzenlediği ilk olağan toplantısında ortalık karıştı. İkinci başkan Mehmet Helvacı'nın, Başkan Adnan Polat'a, "Sportif başarısızlıklar önemli değil, her şey bir yana biz Galatasaray duruşumuzu kaybettik. Ortada bir bölünmüşlük var. Bu bölünmüşlüğü kaldırmanın tek yolu genel kuruldur. İstifa edip, genel kurula gidelim" dediği öğrenildi.

Başkan Adnan Polat diğer yöneticileri de dinledi ve 24 saat içinde karar vereceğini bildirdi. Polat'ın bu kararı sonrasında Sarı-kırmızılı yönetim, göreve devam ya da istifa kararı verecek.

http://fanatik.ekolay.net/Cim-Bomda-sular-durulmuyor_3_Detail_32_209644.htm

gs_kadir

Profesör
5 Ocak 2011
4,263
8
218
Helvacı'dan şok açıklama

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Mehmet Helvacı, yönetim kurulunun yaptığı toplantıda, kulüp başkanı Adnan Polat'tan olağanüstü genel kurula gitme talebinde bulunduğunu açıkladı.

Yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Helvacı, toplantıda yönetim kurulunun ve Galatasaray’ın geleceği açısından önemli olduğunu düşündüğü bazı tespitler yaptığını ve bazı taleplerde bulunduğunu ifade ederek, "Başkan bu konuyu 24 saat düşüneceğini söyledi. Başkan, 24 saat düşündükten sonra kendisi kararını açıklayacaktır" diye konuştu.

Galatasaray taraftarlarıyla ilgili ortada böyle bir polemik söz konusuyken, kendisinin sessiz kalmasının mümkün olmadığını kaydeden Helvacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz sonuç olarak bir camianın liderleriyiz, en azından öyle görülüyor. Ortada bir sorumluluk varsa bu sorumluluğu taşımamız icap ediyor. Artık yapmamamız gereken bazı şeylerin olduğuna inanıyorum. Doğrudur, içinde bulunduğumuz noktada çok fazla hareket imkanımız kalmadı. Bu hareketsizlikten bizi kurtaracak yol da genel kuruldur diye düşünüyorum. Başkan karar verecek, 24 saat sonra açıklayacak."

Helvacı, kendisinin istifasının söz konusu olmadığını da belirterek, "Her zaman söylüyorum, kesinlikle istifa etmeyeceğim. Son ana kadar istifa etmeden görevimin başındayım" dedi.

"AMACIM BÖLMEK, PARÇALAMAK DEĞİL, BÜTÜNLEŞMEYİ SAĞLAMAK"

Hassas bir dönemden geçtiklerini kaydeden Mehmet Helvacı, "Maksadım gerginlik yaratmak, bölmek, parçalamak değil, aksine bütünleşmeyi sağlamak. Bu da yönetimin elinde. Bunun için de görüşlerimi önce yönetimde konuştum" ifadesini kullandı.

Helvacı, her durumda genel kurulun toplanması için elinden geleni yapacağını anlatarak, "Bu istifalarla olur, alınacak kararla olur. Genel kurul bizi en iyi şekilde yönlendirecektir. Bizim artık yapmamız gereken şey, taraftarlarımıza, genel kurula, Galatasaraylılara sahip çıkmaktır. Sahip çıkarak dik durmayı başarabilmektir. Bu da bize genel kurulun verdikleriyle mümkün olur.

Çözüm genel kuruldadır. Biz çünkü gücümüzü genel kuruldan aldık. Aksi takdirde giderek parçalayıcı hale geliriz. Umarım Galatasaray bugünkünden daha iyi olacak beklentim o yönde" diyerek sözlerini tamamladı.

http://fanatik.ekolay.net/Helvacidan-sok-aciklama_3_Detail_32_209644.htm

gs_kadir

Profesör
5 Ocak 2011
4,263
8
218
İŞTE TOPLANTININ PERDE ARKASI

Galatasaray'ın Türk Telekom Arena'daki yönetim kurulu toplantısına başkan Adnan Polat ile 2. Başkan Mehmet Helvacı arasındaki diyaloglar damgasını vurdu. Toplantıda Mehmet Helvacı'nın önerilerini dinleyen Adnan Polat, 24 saat içinde kararını açıklayacağını belirtti.
ado600_K1PVL.jpg

Galatasaray'ın Türk Telekom Arena’da yapılan yönetim kurulu toplantısı ilginç gelişmelere sahne oldu. Zor günler yaşayan sarı-kırmızılı yönetimde bölünme iyice ortaya çıktı. Gergin geçen ve sert tartışmalara sahne olan yönetim kurulu toplantısında başkan Adnan Polat ile ikinci başkan Mehmet Helvacı arasında çarpıcı diyaloglar yaşandı.
Toplantıya, genel kurula gidilmesi gerektiğini savunan 2. Başkan Mehmet Helvacı ile başkan Adnan Polat arasında geçen şu diyaloglar damgasını vurdu...
Mehmet Helvacı: Başkan biz güven yitirdik. Taraftara ve genel kurul üyelerine sahip çıkamadık. Topluma doğru mesaj veremedik. Çok başarılı işler yapmamıza rağmen camia bölünmeye gidiyor. Bir hareket yapmamız gerek. Size 3 alternatif öneriyorum. 1- Seçime gitmek. 2- Genel kurul tarihi açıklamak. 3- Eğer bu ikisinden birini yapmazsak yönetim kurulu içinde kalarak, olağanüstü kongre için imza toplayacağım.
Adnan Polat: Yönetim içinde kalarak imza toplayamazsın. Ancak istifa edersen toplarsın.
Mehmet Helvacı: Beni genel kurul seçti. İstifa etmem, yönetim kurulu içinde kalarak bunu yaparım. Önümüzde mali genel kurul var. Yönetim olarak ibra edilmezsek, Galatasaray tarihinde bu ilk olacak. Bu kötü mirası bizden sonrasına bırakamayız.
Helvacı'nın bu sözlerinden sonra oylamaya geçildi. Oylamadan çoğunluk olarak devam edilmesi kararı çıktı.. Bu aşamadan sonra Polat ile Helvacı arasındaki diyaloga başkan yardımcısı Yiğit Şardan da katıldı...
Yiğit Şardan: Başkan Polat bence Mehmet Helvacı'ya bugüne kadar çok müsamaha gösterdin. Bu söylediklerinden sonra bence başkan, Helvacı'nın istifasını istemelisin.
Mehmet Helvacı: Bugüne kadar söylediklerimi hep beraber gördük. Kimler camiayı yanılttı, gördük. Benim kişisel beklentim yok. Her Galatasaraylı'nın yapması gerekeni yapıyorum.
Adnan Polat: Tamam Mehmet, 24 saat düşüneceğim, kararımı sana bildireceğim. Kararım 'devam' olursa senin istifanı isteyeceğim. Sen ve senin gibi düşünenlerin.
Mehmet Helvacı: Ben istifa etmem. Tribündeki taraftarımız arasında suçlu aranıyor. Suçlu varsa benim. Benden önce sensin. Bunu çıkıp açıklayalım.
Bu sert diyalogların yaşandığı Galatasaray Yönetim Kurulu Toplantısı başladığı gibi gergin bir şekilde sona erdi.

http://ntvspor.net/haber/spor-toto-super-lig/32386/iste-toplantinin-perde-arkasi

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

Adnan Polat, bugün saat 15.00’te Dedeman Oteli Balo Salonu’nda bir basın toplantısı düzenleyecek.

gs_kadir

Profesör
5 Ocak 2011
4,263
8
218
Adnan Polat:Mehmet Helvacı,Doğan Yalçınkaya ve Mehmet Eşkinat ı gün içerisinde istifaya davet ediyorum