Çiftlik Bank’ın Genel Müdüründen Bayilere: Kandırıldım, Başınızın Çaresine Bakın!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
626
Yüksek kar ortaklığı vaat ederek para toplayan Çiftlik Bank’ın genel müdürü Niyazi Karakoç’un bayilerle bir toplantı yaparak “Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın’a (CEO) ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın” dediği öğrenildi.

1520882821874.png

CEO Mehmet Aydın… (Fotoğraf: Çiftlik Bank)
Sanal bir oyun üzerinden organize edilen ve yüksek gelir vaat eden Çiftlik Bank organizasyonunun piyasadan yarım milyar lira topladığı ortaya çıkmıştı. SPK sistemin ‘bank’ ibaresini kullanması nedeniyle reklam faaliyetlerini geçici olarak durdurmuş, dolandırıcılık iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Çiftlik Bank organizasyonu için ‘nitelikli dolandırıcılık’ tespitini yapan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı suç duyurusunda bulunmuştu.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank’a ‘tavsiye vermişti’: “Suç duyurusunda bulunabilir, ilgili davalarını açabilirler.”
Hürriyet’ten Dinçer Gökçe ve Kazım Ataer’in haberine göre, Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu Çiftlik Bank’ta bir süredir üyelere ödeme yapılmıyordu. Bugün paralarını alabilmek için şirketin Ümraniye’deki binasına çok sayıda kişi gitti.

1520882848598.png

Fotoğraf: DHA
Ancak üyeler, plazada bulunan iş yerinin boşaltıldığı bilgisini aldı. Şirket yetkililerinin faaliyet gösterdikleri plazayı hafta sonu boşalttığı öğrenildi.
Öte yandan, dün Beykoz’ta gerçekleştirilen ve sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıya katılan bir bayii yetkilisi, genel müdür Niyazi Karakoç’un sözlerini aktardı: “Ben de kandırıldım. İşler iyi gitmiyor. Mehmet beye (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın.”

Çiftlik Bank'ın genel müdüründen bayilere: Kandırıldım, başınızın çaresine bakın - Diken

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
yalan bu be ya... sanal çiftlik oyununu dolandırıcılık diye yutturmaya çalışmak...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bizim ülkede güç sahibi herkes kandırılıyor nedense ilginç.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Çiftlik işinden azıcık haberdar olan bu işte bu kadar kâr olmayacağını bilirdi. Helal olsun dombiliye iyi para kaldırdı :D

Jet Fadıl'ı saygıyla anıyoruz.