Çift Ekran Kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Sosonkvd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Yaklaşık neredeyse 1 yıldır bu problemle uğraşıyorum . Laptop aldığıma bin pişmanım. Lenovo idepad 510
Ekran Kartı r5m430
Onboard ekran kartı r6 graphics
Alirken göze hoş gelmişti 2 gb ekran kartı 8 gb ram fakat gta v dahi oynayamadim hep fps duşmeleri. Biraz araştirdim 2.ekran kartindan tam performans alamiyor tahminimce mesela gta v da görüntü ayarlarında 1024 mb olarak gösteriyor normalde 2 gb ken. En son fifa 18 denedim gene benzer sıkıntı cs go tarzı oyunları oynadim fakat bu tip oyunlarda verim alamadım . Internette ekran kartini aratinca gta v da gayet te iyi performans veriyor. Artık canima tak etti ne yapabilirim ? Ekran kartını guncelledim en son driver booster ile guncelenirken pc çöktü format atmak zorunda kaldım şuan tertemiz . Yapabileceğim bir şeyler varmı . ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Driver güncellenirken pc çökmesi pek hayra alamet bir olay değil açıkçası.Windows 10 kullanıyorsanız driverları kendi sitenizden el ile indirip kurmayı deneyin.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
madem sevmiyorsun aç laptopu çıkar diğer ekran kartını

Sosonkvd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driver güncellenirken pc çökmesi pek hayra alamet bir olay değil açıkçası.Windows 10 kullanıyorsanız driverları kendi sitenizden el ile indirip kurmayı deneyin.
Sağol dostum bu sefer öyle yapıyım degismicek bisi ama olsun

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
Driverbooster ile güncelleme, önermiyorum. Zira ya eksik, ya da eski sürücüleri yüklüyor... Temiz Windows 10 kurulumu yapın... Ardından ekran kartınıza uyumlu Adrenalin Edition 17.12.1 no'lu sürücüyü bu bağlantıdan indirin ve kurun:
Mobile

İyi Forumlar...

Sosonkvd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Driverbooster ile güncelleme, önermiyorum. Zira ya eksik, ya da eski sürücüleri yüklüyor... Temiz Windows 10 kurulumu yapın... Ardından ekran kartınıza uyumlu Adrenalin Edition 17.12.1 no'lu sürücüyü bu bağlantıdan indirin ve kurun:
Mobile

İyi Forumlar...
Teşekkür ler aynen bunu yaptım . Bundan başka pek seçenek yok sanırım neyse bundan sonra laptop un dezavantajlarını görmüş oldum . :)