Chrome video oynatmıyor

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Merhaba sorun chrome kaynaklı diye düşünüyorum dünden beri facebook videolarını oynatmıyor eski sürümdü güncelleme yaptım bugün hem facebook hem anime izlediğim sitede video oynatmıyor biraz kurcaladım sitede java izinleri açık flash yazan yeri bulamadım ama ne yapmalıyım bilemedim.telefonum xperia z5 android 7 ye geçmedim hala eskideyim onla alakalı değildir diye düşünüyorum ama

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bağlandığınız internet ağı aynı mı? WiFi ile bağlanıyorsanız aynı wi-fi ağı mı?

Bazı işyerleri ara sunucu (proxy) ile bazı siteleri ve video izlemeyi engelleyebiliyor.

Başka tarayıcı ile denediniz mi?

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Evde wifiden olmuyodu şu an mobil veriden giriş yapıyorum gene olmuyor. Yandex indirdim orda facebookta denedim gene açılmıyor videolar. Youtube'da bir sorun yok onu oynatıyor:(

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Mobil interneti "Güvenli İnternet Profili"ne geçirdiniz mi hiç?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Nasıl bir şey olduğu ile ilgili bir kaç ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Firefox deneyin bir de Yandex ile Chrome aynı şey zaten çünkü ikiside Chromium.

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Benim öyle bir sorunum olmuştu devre dışı bırakıp geri aktif hale getirdim sorunum duzelmisti ama sizi bilemem

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Screenshot_20200226-193303.png
Nasıl bir şey olduğu ile ilgili bir kaç ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?
Yani mesela videoya tıklıyorum oynatmıyor azcık ses sonra yürütmüyor duruyor böyle. Şimdi facebook lite indirdim orda açılıyot videolar ancak chromedan açınca yandexten açınca olmuyor ayrıca bir başka sitede anime videolarıda açılmıyor gene.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Firefox deneyin bir de Yandex ile Chrome aynı şey zaten çünkü ikiside Chromium.
Telefondan giriyorum ama çok bilmiyorum o sanırım sadece bilfisayar yüklenebiliyordu değil mi?

Benim öyle bir sorunum olmuştu devre dışı bırakıp geri aktif hale getirdim sorunum duzelmisti ama sizi bilemem
Nasıl devre dışı bırakmıştınız? Ya silip tekrar yüklemeyi düşündüm ama birçok siteyi favorilere eklemiştim silinmesini.istemiyorum son çare olarak deniycem güncellemek işe yaramadı sıfırlasam.düzelir mi.bilemedim

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Ayarlara girin uygulamalar kısmına girin Chrome basın devre dışı bırak yazar zaten

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Bence uygulama verilerini temizleyip bir deneyin. Uygulama önbellekleme yapamıyor gibi sanki.

Mesela siz şu an başka uygulama yüklemek istediğinizde "yer açın" diye uyarı veriyor mu?

Uygulama verilerini sıfırlarsanız uygulama yeni yüklenmiş gibi olur. Her şey gider yani.

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Bence uygulama verilerini temizleyip bir deneyin. Uygulama önbellekleme yapamıyor gibi sanki.

Mesela siz şu an başka uygulama yüklemek istediğinizde "yer açın" diye uyarı veriyor mu?

Uygulama verilerini sıfırlarsanız uygulama yeni yüklenmiş gibi olur. Her şey gider yani.
Evet aklıma gelemedi

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Ayarlara girin uygulamalar kısmına girin Chrome basın devre dışı bırak yazar zaten
Tamam şu an firefox yükledim onda çalışıyor.

Evet yer sorunu var birde onu deneyeyim firefox yükledim onda açılıyor ama hiç kullanışlı gelmedi düzeltebilirsem sevincem şunu.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ben Firefox kullanıyorum. Aslında Firefox da güzel ama Chrome kadar hızlı değil. Chrome Android'de daha stabil.

Uygulama ayarlarına girip oradan Chrome'un önbellek miktarı ile ilgili ekran görüntüsü atabilir misiniz? Ayarlar/Uygulamalar/Chrome'a tıklayın depolama kısmında yazması lazım.

IMG_20200226_201500.jpg

IMG_20200226_201518.jpg

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Önbelleği sıfırladım olmadı. Bende her şeyden vazgeçip sildim yani devre dışı bıraktım sonra tekrar etkinleştirdim fabrika ayarlarına döndü ama hala oynatmıyor.s telefon android 6.0 da yani hadi desteğini çekti desem değil çok kötü oldu ya beceremedim teşekkürler yardımlar için napcam bilmiyorum tek yaptığım zaten anime izlemekti onuda yapamıycam instagramda falan takılan biri değilm biraz daha kurcalıycam ama olmuyor

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Yok, desteği çekmesinden değildir. Ben de 2 ay öncesine kadar Android 4.4.2 vardı. Onda bile sıkıntı yoktu. Güncelleme geliyordu halen.

Bence önemli veriniz olmayan tüm uygulamaların verilerini temizleyip tekrar denemek belki sonucu değiştirebilir. Mesela WhatsApp'ı, internet bankacılığı uygulamalarını vs. falan sıfırlamayın. Yoksa veriler gider. Tekrar her şeyi sil baştan ayarlamanız gerekir.

Ama problem doğrudan Chrome güncellemesinden kaynaklanan bir sorun da olabilir.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Of salak kafam düzelttim arkadaşlar baya şeyden vazgeçtikten sonra alarmımdada sıkıntı vardı sesten mi dedim kapatıp açtım düzeldi bazen çözümü zorlaştıran biziz basit düşünmek lazımmış:)

Teşekkürler herkese.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Of salak kafam düzelttim arkadaşlar baya şeyden vazgeçtikten sonra alarmımdada sıkıntı vardı sesten mi dedim kapatıp açtım düzeldi bazen çözümü zorlaştıran biziz basit düşünmek lazımmış:)

Teşekkürler herkese.

?????????

Ben kapatıp açmayı denemişsinizdir zannetmiştim. Ondan hiç söylemedim bile kapatıp açın diye.

Boştan yere kayıtlı yer imleri vs. gitti, desenize.

Anormal bir şey olunca ben de önce telefonu kapatıp açıyorum. Genelde düzeliyor.

Problemi çözmenize sevindim.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
?????????

Ben kapatıp açmayı denemişsinizdir zannetmiştim. Ondan hiç söylemedim bile kapatıp açın diye.

Boştan yere kayıtlı yer imleri vs. gitti, desenize.

Anormal bir şey olunca ben de önce telefonu kapatıp açıyorum. Genelde düzeliyor.

Problemi çözmenize sevindim.
Teşekkürler annem bile söylemiştide bende chromedan diye odaklanınca atladım ?