Chrome 720p-1080p video sorunu

Bu konuyu okuyanlar

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Benim chrome ile ilgili iki gün önce başlayan bir sıkıntım var. Çözümlerini denedim fakat bende işe yaramadı. Video izlerken (youtube,vk,dailymotion,vs.) 720p veya 1080p ye geçtiğinde takılmalar oluyor. Sadece görüntüde değil görüntüyle birlikte ses de takılıyor. Çözümünü bulamadım. Bulduğum tavsiyeleri yerine getirdim ama bir sonuç alamadım. Flash çakışmasındandır dediler kaldırdım. chrome://plugins ten halledilir dediler denedim olmadı. Chrome ve bütün dosyalarını kaldırdım tekrar kurdum sonuç yok. Sadece chrome da oluyor bu sorun. Sevmediğim internet explorer da bile bir sıkıntı olmadan videoları izleyebiliyorum. Ekran kartınıda güncelledim. Sistem 3-4 senelik sistem çok iyi değil ama 3 gün önce bir sıkıntı olmadan çalışan chrome iki gündür bana videoları zehir ediyor. Sistemden olduğunu zannetmiyorum ama tavsiyelerinize açığım.

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bugün daha kötü bir hal aldı. İnternet explorer da takılmaya başladı. Chrome 360p videoyu tam ekran yapınca bile takılarak oynatıyor. Virüs olabilir mi acaba?

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
videoyu tam ekran aç alt tab yap görev yöneticisinden cpu kullanım durumuna bak

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Dediğiniz gibi cpu kullanımı çok yükseldi. Üç gündür bu şekilde. İşlemcinin neden bir anda u şekilde bir kullanım verdiğini anlamadım.

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
cpu yu çok kullanan bi program var mı ona bak

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cpu listesinde sistem kesintileri (42 ye kadar çıkıyor) ve google chrome (30 a kadar çıkıyor). Üçüncü sırada yine chrome var %16 ile tek sekme kullanıyorum tek pencere ama iki işlem çıkıyor hatta bazen abartarak 6 ya kadar bile çıktığını gördüm.
Bu değerler 1080p video ile aldığım değerlerdir. Youtube üzerinden izledim.

Edit: Birde belki alakası vardır diye son 3-4 gündür internet hızımda bir sıkıntı var son derece yavaş. Bir bağlantı olabilir mi?

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Cpu listesinde sistem kesintileri (42 ye kadar çıkıyor) ve google chrome (30 a kadar çıkıyor). Üçüncü sırada yine chrome var %16 ile tek sekme kullanıyorum tek pencere ama iki işlem çıkıyor hatta bazen abartarak 6 ya kadar bile çıktığını gördüm.
Bu değerler 1080p video ile aldığım değerlerdir. Youtube üzerinden izledim.

Edit: Birde belki alakası vardır diye son 3-4 gündür internet hızımda bir sıkıntı var son derece yavaş. Bir bağlantı olabilir mi?
resim at bi bakalım

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İnternet hızın çok yavaş olabilir mi :rolleyes:

Zaten cevabı kendin vermişin :mrgreen:

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Bu chrome da yeni sekme açtığım andaki görüntü.

Bu da yine youtube üzerinden 1080p video açıldığındaki görüntü.
İnternet hızım daha öncede düşmüştü fakat böyle olmamıştı. Ayrıca CPU kullanımı çok fazla. Video yüklendikten sonra bile takılarak oynatıyor (ses ve görüntü). Daha 4 gün önce bir siteden film izledim yine yavaş hızda fakat yüklenme süresi dışında bir problem yaşamadım. Akıcı bir şekilde oynattı.

seckyn,internet hızım daha öncede düşmüştü fakat böyle olmamıştı. Ayrıca CPU kullanımı çok fazla. Video yüklendikten sonra bile takılarak oynatıyor (ses ve görüntü). Daha 4 gün önce bir siteden film izledim yine yavaş hızda fakat yüklenme süresi dışında bir problem yaşamadım. Akıcı bir şekilde oynattı.

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Modem arayüzünden bağlantı hızına baksana... Internet hızın bir şekilde düşmüş ya da düşürülmüş olabilir.

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ADSL Hızı:799 / 8187 kbps

Bağlantı hızı çok düşük. Bir ilgisi var mıdır?

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Bağlantı hızı düşük değil. Bilgisayarı kapatıp açmayı denedin mi?

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet, bu sorun 3 günlük bir sorun. 4 gün önce sıkıntısız bir şekilde oynatıyordu videoları.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Sadece youtubedeki oynaticidami oluyor bu sorun ? İzlesene gibibsiteleride denesene dailymotion falan. Youtubedeki oynatici sikintili cunku. Bendede operada sadece tam ekran yapinca donmadan oynuyor. Digerleri sikintilim format atnca duzeliyor ama sonra gene ayni. Boyle diyorum cunku uzun zamandir biliyorum bu sikintiyi, aylardir...

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
sistem kesintileri çok cpu harcıyor ben kısa sürelide olsa win 8 kullandım öyle bişey görmemiştim görev yöneticisinden kapatmayı dene yada dosya konumu aç yap sistem dosyasımı bak yada resim at biz bakalım

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kusura bakmayın dün giremedim. Herhangi bir eklenti yüklemedim. Bugün tekrar denedim takılma yapmadı. Aklımda soru işareti kaldı şimdi. Canı istediğinde mi takılma yapmayacak? Neden kaynaklanıyor acaba?