CHP'li İzmir milletvekili 5 Şubat'ta İzmir’de 7.0 deprem olabilecek bir araştırma önergesi sunmuş

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
CHP İzmir Milletvekili M. Ali Çelebi, 5 Şubat 2020 tarihinde Meclis Başkanlığı'na, İzmir’deki aktif 13 fay hattının 7.0 deprem üretebilecek boyutta olduğuna, Bayraklı ve çevresindeki ilçelerin riskli olduğuna dair araştırma önergesi sunduğunu açıkladı.
Meclis'te bu şekilde yapılan önergeler neden sürekli reddediliyor bir bilgisi olan var mı?
izmir.JPG

Kaynak: BPT (@birparcatuhaftik) is on Instagram

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,062
Keşke bu teklifi İzmir Büyük şehir belediyesi başkanına söyleselermişte depreme dayanıksız evleri mühürleme yetkisi var belediyelerin gidip mühürleseydi... Vatandaşlar çürük veya kolonları kesilmiş evlerde oturtmasaydı...

Şimdi bilindiği üzere 24 Ocakta Elazığda 6.8 büyüklüğünde deprem oldu. CHP'de aklı sıra bütün iller için bu araştırma önergesini sunuyor bakın ben görevimi yaptım AKP çalışmadı demek için... Nasıl yapılacak neyle hangi bütçeyle yapılacak kim yapılacak söylemeden ortaya at önergeyi kaç.

Not: Şimdi bende Araştırma önergemi sunayım İstanbul'da 7 büyüklüğünde deprem olma riski var hadi bunu araştıralım. ( Nede olsa benim yetkim yok görevim yok devpet düşünsün ) 10 yıl içinde deprem olursa bakın ben demiştir derim ve övünürüm burada...

Livia sas Junius

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,558
Önergenin amacı o zaten, mecliste görüşülsün, farklı komisyonlara devredilsin, bütçesi şusu busu masaya konulsun.

Not: Ya da boşver, tek amaçları "ben dedim" diyebilmek ve övünmek evet. He diyip geçme orucumu bozuyorum son günlerde. Kendime çeki düzen vermem gerek.

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Klasik CHP taktiği. Her şeyin önergesini sunup bir şey olduğu zaman biz söylemiştik, demek. Muhtemelen her ilde sunmuşlardır bunu.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Not: Şimdi bende Araştırma önergemi sunayım İstanbul'da 7 büyüklüğünde deprem olma riski var hadi bunu araştıralım. ( Nede olsa benim yetkim yok görevim yok devpet düşünsün ) 10 yıl içinde deprem olursa bakın ben demiştir derim ve övünürüm burada...
Milletvekili olduğunuzda böyle bir önerge sunarsanız ve reddedilirse sizi her yerde savunacağıma söz veriyorum.

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,062
Milletvekili olduğunuzda böyle bir önerge sunarsanız ve reddedilirse sizi her yerde savunacağıma söz veriyorum.

18 Yıldır bu dediğim oluyor zaten CHP önerir AKP red eder. CHP laf olsun diye önerir AKP laf olsun diye red eder. Mesele red edilse bile kendi çabanla birşey yapmak.

İzmir belediyesi onlarca yıldır CHP'de değil mi ? Her şeyi neden devletlet bekliyorlar. Büyükşehir belediyesi tespitlerini yapsın ve bu binalar riskli desin mühürlesin yetkisi de var mühürlesin aranızda anlaşın yıktırın yenisini yapın bunu desin mütahitler ile anlaşsınlar... Ama yok sen çalışma iş yapma sade eleştir devlet bize bakmıyı de çık işin içinden.

Belki bugün CHP belediyesine helal olsun bakın tehlikeli gördüğü binaları mühürlemiş veya yıktırmış şimdi 1 tane bile bina yıkılmadı bir tane bile İzmir'li ölmedi diye sevinseydik ?

Haftaya salı Muhalefet liderinin basına karşı yapacağı muhabbeti şimdiden söyleyim biz araştırma önergesini verdik AKP ilgilenmedi. Tek adam rejimi sarayında oturdu. EŞinin çantası 50 bin Dolarmış ve en son kapanış...