CHP Sözcüsü Öztrak'tan Ayasofya açıklaması: "İstismar etmeyin, açacaksanız açın"

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ayasofya tartışmalarıyla ilgili, "Bunu istismar etmeyin, bunun üzerinden siyaset yapmayın açacaksanız açın" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "Hangi partiden olursa olsun, millet iradesiyle gelen millet iradesiyle gitmelidir. TBMM'de gerçekleştirilen milli irade gaspına karşı tavrımız da duruşumuz da budur" dedi.

CHP'li Öztrak, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztrak, milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu'nun siyasi garez ve CHP'ye karşı yürütülen kan davasının kurbanı olduğunu söyledi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un oturduğu koltuğun hakkını veremediğini söyleyen Öztrak, "Milletvekilimizin Anayasa Mahkemesi'nde yargılaması devam ederken ve Anayasa'mızın 83'ncü maddesi açıkken, 27'nci dönemin bitmesi beklenmeden arkadaşımızın vekilliği, TBMM Başkanı tarafından gasp edilmiştir. Hiçbir parti ve siyasi görüşü ayırmadan tavrımız bellidir. Hangi partiden olursa olsun, millet iradesiyle gelen millet iradesiyle gitmelidir. TBMM'de gerçekleştirilen milli irade gaspına karşı tavrımız da duruşumuz da budur" dedi.

"CASUSLUK BU KADAR UCUZ BİR SUÇ MU?"

Öztrak, Ankara'da gazeteciler İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız'ın gözaltına alınmasına tepki göstererek, gelişmeleri milletvekili arkadaşlarının takip ettiğini söyledi. Öztrak, "Dükel ve Yıldız'ın, 'siyasal ve askeri casusluk' iddiasıyla gözaltına alındığı ifade ediliyor. Bu iktidar hoşuna gitmeyen herkese casus damgası vuruyor. Casusluk bu kadar ucuz bir suç mu?" diye konuştu.

"AYASOFYA ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYIN"

Açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, iktidarın başı sıkışınca Ayasofya'nın ibadete açılmasını ortaya attığını söyledi. Öztrak, şunları kaydetti:

"18 yıldır iktidardasınız, şu an tek adam parti devletini de kurdunuz. Tek adamın kararnamesine bakar iş, bunu daha fazla istismar etmeyin. Bunun üzerinden siyaset yapmayın, açacaksanız açın."

Güney Kıbrıs'ta camiye Bizans bayrağı asılmasını kınayan Öztrak, "Çok acık söyleyeyim, ibadethanelerimize yapılan saldırıları kabul etmemiz mümkün değildir. Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz" dedi.

Güzel bir açıklama..

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Destekliyoruz derse anlarız samimiyetini...

Görmüyormusun kaç gündür gündemi ayasofya ile tutuyorlar ? Açıcaksan açarsın neden uzatıyorsun ? Sizde yiyorsunuz bunları işte, amaçları gündemi değiştirmek herşeyi unutturmak ekonomi vs.

Yiyenler çok oluyor tabii :)

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Ayasofya için referanduma gidilirse bunun Türkçesi şu olur; Türkiye mi kazansın Yunanistan mı? Chpnin görüşü zaten belli. Ben majesteleri ve de ekselansları ulubilge Blackmolla'yı merak ediyorum esas. O henüz bir şey demedi. Ayasofyanın minarelerini yıkmak için Amerika'dan mühendis getirip inceleme yaptıran zihniyet hiç konuşmasın. Ayasofya bizi ilgilendiriyo, onları değil.

Reaksiyon puanı
10,325
Görmüyormusun kaç gündür gündemi ayasofya ile tutuyorlar ? Açıcaksan açarsın neden uzatıyorsun ? Sizde yiyorsunuz bunları işte, amaçları gündemi değiştirmek herşeyi unutturmak ekonomi vs.

Yiyenler çok oluyor tabii :)
Danıştaya müracaat edilmiş, görüş alınacakmış. 2 Temmuz da Danıştay kararını bildirecek. Öyle ha deyince olan şey mi bu?

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Danıştaya müracaat edilmiş, görüş alınacakmış. 2 Temmuz da Danıştay kararını bildirecek. Öyle ha deyince olan şey mi bu?

o zaman günlerce gündemi meşgul etmeye gerek yok değil mi..

Dünya gündemi spacex türkiye gündemi cami. Vizyon bu işte. 20 senede ülkeyi getirdikleri son nokta neredeyse 100 sene önce çözülmüş problemleri tekrar sorun haline getirmeleri..

Reaksiyon puanı
10,325

Dünya gündemi spacex türkiye gündemi cami. Vizyon bu işte. 20 senede ülkeyi getirdikleri son nokta neredeyse 100 sene önce çözülmüş problemleri tekrar sorun haline getirmeleri..
Senin bunu anlamaya çapın yetmez Jack.

Reaksiyon puanı
892

biz sağ sol din kürt alevi sünni tartışmalarına girdikçe uzay çağını kaçırıyoruz.özgür demirtaş hoca da bundan bahsetti.bilim ve teknoloji ne zaman tartışma konusu olur merakla bekliyorum.bu arada ayasofya açılmalı ama bu kadar gündem oluşturmaya gerek yok.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Dimi dimi.. böyle köşeye sıkışırsın işte :)

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Fethi üzerinden asır geçmiş bir şeyin üstünden şov yapıp, yabancıları tehdide gerek yok. Yapılacaksa yapılsın bir an önce. Yapılmayacaksa, geri adım atılacaksa hiç atmasınlar o adımı. Sebep ile tüm hristiyan alemine meydan okumak olayacak. İyi düşünsünler ki sanıyorum ki şuan arka planda görüşmeler gerçekleşiyor.

Umarım iyi düşünür karar alırlar. Ver papaz/Al papazda olduğu gibi geri adım atsak da doların çıktığı yerden inmediğini hepimiz biliyoruz.

Bunun gündemi dağıtmayla alakası olduğunu düşünmüyorum. Bu konu haberlerde geçiyor diye çalışmamı kesmiyorum sonuçta. Dünyanın gündemi spaceX olabilir, bunun için bizim savunma sanayimiz bir çok ilde çatır çatır cnclerde işleme yapıyor, roket üretimi yapıyor ve fizibilite çalışmalarına yön veriyor.

@Jack Reacher bu kapsamda sen ne yapıyorsun acaba? Uzay mühendisliği mi okuyorsun, yada bir roketin sadece tepe noktasının ölçülerini versem cad olarak çizebilir misin ? Ne iş yaparsın sen, burada copy-paste içerik haricinde.

Bu arada konu başlığı ayasoyfa ama içeriğinde MİT tırları, tek adam rejimi, Mit tırlarını ifşa eden adamın ceza alması gibi başka konulara içerik olacak nitelikte malzeme var. Lütfen tek başlıkta tek koldan ilerleyelim.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Amacın bende siyaset olduğunu düşünmüyor değilim fakat sonuca bakalım, sembolik anlamı çok büyük bir Cami ibadete açılacak ve bunu hangi siyasi görüşten olursak olalım bence desteklemeliyiz (hatta siyaset malzemesi olmaması için bile desteklenebilir sadece, herkes istiyor demek için, olması gereken için), İstanbul'un fethinin II. Mehmed'in sembolüdür ve Türkiye tarihinde yeri önemlidir keza İslam tarihi içinde de çok önemli bir yere sahiptir (kısaca ben açılmasını tarihe sahip çıkmak ve Türkiye'nin dış politikasına zarar verecek olsa bile ben istediğimi yapabilecek güçteyim mesajını verecek bir olay olarak görüyorum, açılmalıdır başka bir söze gerek yok).