CHP lideri Baykal'dan Demirel'e sürpriz ziyaret

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kumlukoz

Asistan
CHP lideri Baykal'dan Demirel'e sürpriz ziyaret
Merkez sağda birleşme süreci tıkanırken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal dün ilginç bir ziyaret gerçekleştirdi. Baykal, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Güniz Sokak'taki konutuna gitti.

baykal-demirel.jpg


Baykal ve Demirel arasındaki görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Demirel, daha önce siyasete girmek için kendisine danışan eski DYP milletvekili İsmail Amasyalı'yı "Sağda göstereceğim adres yok." diyerek CHP'ye yönlendirmişti. Demirel'in kardeşinin damadı olan eski ANAP'lı İlhan Kesici de CHP'ye katılmıştı.

Baykal, ziyaretin ardından, gazetecilerin sorularını cevapladı. Görüşme talebinin kendisinden geldiğini belirten Baykal, "Sayın Demirel, hepimizin saygı duyduğu, değer verdiği bir devlet adamıdır. Ülkenin içinde bulunduğu durumla ilgili değerlendirmelerini, düşüncelerini almak istedim." dedi. Bunun "bir nezaket ziyareti olduğunu, çok faydalı ve verimli bir görüşme yaptıklarını" kaydeden Baykal, "Adaylık teklifi götürdünüz mü?" sorusuna, "Adaylık yok, o işler yok." karşılığını verdi.

Bir süre önce Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Baykal'ın eski Cumhurbaşkanı Demirel'e milletvekilliği için adaylık teklifinde bulunduğunu ileri sürmüştü. Demirel, bu iddiaya "Her lafa inanmayın. Bunun ciddiyeti var mı yani?" karşılığını vermişti. Deniz Baykal ise Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'ye, "Böyle bir dönemde kendisinin (Demirel) Parlamento'da olmasını çok isterim. Türkiye için çok faydalı olur." şeklinde konuşmuştu.

Ankara, Zaman
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst