Ceza Yerine Teşekkür Mektubu

eSa

Dekan
Yasaklı
Edirne'de, ambulansa yol vermek için kırmızı ışıkta geçtiği tespit edilen sürücülere, ceza makbuzu yerine teşekkür mektubu gönderildiEdirne Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Fahrettin Soydan, Londra Asfaltı Caddesi'ndeki ışıklarda faaliyet gösteren EDS'nin tanıtımı dolayısıyla yaptığı açıklamada, EDS'nin aynı zamanda kırmızı ışık ihlal sistemi anlamına geldiğini söyledi.


Kentin değişik noktalarına EDS'lerin bulunduğunu aktaran Soydan, şöyle konuştu:


"Bu ışık sistemlerimizde, kırmızı ışıkta geçiş üstünlüğüne sahip itfaiye, ambulans ve polis araçlarına yol veren diğer sürücülere herhangi bir cezai işlem uygulanmamaktadır. Ambulansa yol verirken kırmızı ışıkta geçen sürücülerin endişe etmemesi gerekiyor. Görüntülerimiz görevli personelimiz tarafından tek tek takip ediliyor."


Soydan, ambulansa yol veren sürücülere ceza makbuzu yerine teşekkür mektubu gönderdiklerini vurguladı.


Sürücü Ertuğrul Bayram da kırmızı ışıkta ambulans ya da acil bir durumu olan sürücülere her zaman yol verdiğini, insan hayatının her şeyden önemli olduğunu aktardı.


Edirne'de 9 ayda 2 bin 500 kişinin, ambulanslara yol vermek için kırmızı ışıkta geçtiği ve bu sürücülere ceza yazılmadığı bildirildi

Kaynak
 

uma350

Profesör
Yurtdışında gelişmiş otomasyon sistemleri var. Bunlara geçilmesi lazım artık. Çok zor olmasa gerek.
 

mondal

Asistan
zaten olması gereken bu ve biz olması gerekenler yapıldığında seviniyoruz bizi bu hallere düşürenler utansın :wink:
 
Üst