Çevrimdışı Gmail Uygulaması Nasıl Yüklenir - SDN

octavarium

Doçent
Google’ın e-posta servisi Gmail’in çevrımdışı sürümü güncellendi. HTML5 tabanlı uygulamada yapılan son değişiklikleri anlatıyoruz…
Bir çok servisini kullanıma kapatan Google, mevcut servisleri üzerinde çalışmalara devam ediyor. Kullanıcıların, Gmail servisini çevrimdışı kullanmaları sağlayan Çevrimdışı Google Mail uygulaması dün itibariyle güncellendi. Resmi blogdan yayınlanan, HTML5 ile güçlendirilmiş sade bir görünüm sunan uygulamadaki son değişikler;


  • Yeni! Ayarlar Sayfası: Uygulamadaki en önemli güncelleme, yeni eklenen ayarlar sayfasındaki “Download mail from past” özelliği olduğunu göreceksiniz. Bu özelliği kullanarak, -eşleştirme sonrasında- seçiminize göre 1 hafta, 2 hafta hatta 1 ay öncesine kadar ki e-postalarınıza çevrimdışı ulaşabilmeniz, işlem yapabilmeniz mümkün.
  • Geliştirilmiş Ekler: Çevrimdışı kullanım için tüm eklentileri indirebilecek ve bunları kullanabileceksiniz.

  • Klavye Kısayolları Desteği: Eğer Gmail’de klavye kısayolları ayarını etkinleştirdiyseniz, ayarlarınız uygulamaya otomatik olarak aktarılıyor. Böylelikle hiçbir ayar yapmadan klavye kısayollarından çevrimdışı Gmail’de de yararlanabiliyorsunuz.


  • Çeşitli Performans İyileştirmeleri: Performans artışı ile birlikte artık mesajları ve ekleri daha hızlı oranda indireceksiniz.

Çevrimdışı Gmail uygulamasını kullanmaya başlamak için; indirme ve kurulum aşamalarını gösteren videomuzu izleyebilirsiniz:

[video=youtube;KBHCKSAgbAU]http://www.youtube.com/watch?v=KBHCKSAgbAU[/video]

Yazar: Erkan Calp
Yazarın Twitter Adresi: Erkan Calp Twitter'da
 
Üst