Yardım Çevrim içi oyunlarda zaman aşımı ve paket kaybı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Banbulans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HP Victus 16-E0004NT (4H0L3EA) Notebook sahibiyim. Bilgisayar elime ulaştıktan sonra Windows 10 kurup yazılımları ve sürücüleri yükleyip kullanmaya başladım. YouTube'dan video izlerken, indirme yaparken ve tek oyunculu oyunları oynarken sıkıntı yaşamadım. Ancak asıl sorun çevrim içi oyunlarda kendini belli etti. Yerel ağ üzerinden de oynasam çevrim içi oynanan oyunlarda sürekli zaman aşımı/paket kaybı gibi problemler yaşandı. Yanımda kendi bilgisayarı ile oynayan arkadaşım, aynı internetlere bağlı olmamıza rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadı, böylece sorunun internette olmadığı da anlaşıldı. Sıkıntının CS:GO'da olup olmadığını kontrol etmek için Rocket League'de de test ettik ancak sonuç değişmedi. Sorun kesinlikle bu bilgisayarda. Wi-Fi kartında sorun olabilir ama belki yazılımından veya başka bir şeyden dolayı da olabilir diye buraya yazdım. Wi-Fi kartı Realtek RTL8852AE.

Banbulans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ethernet wifi sürücüsünü kaldırıp yeniden yüklediniz mi?
Evet, hatta eski sürücüleri yüklemeyi de denedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Extra Usb wifi adaptör alabilirsiniz
Yeni satın aldığım bilgisayarın WiFi bağlantısında sıkıntı olması anormal olduğu için ve çözmek istememden dolayı oyun oynama amaçlı olan alternatif çözümlere yönelmedim. Son çare teknik servise götüreceğim çözüm bulamazsam.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Evet, hatta eski sürücüleri yüklemeyi de denedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni satın aldığım bilgisayarın WiFi bağlantısında sıkıntı olması anormal olduğu için ve çözmek istememden dolayı oyun oynama amaçlı olan alternatif çözümlere yönelmedim. Son çare teknik servise götüreceğim çözüm bulamazsam.
O zaman garantiye gönder? Anormal olduğunu düşünüyorssn