Öneri Çeviri ile para kazanmak

Bu konuyu okuyanlar

adeatacita

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar selam. Uzun bir süre yurtdışında yaşadığım için Türkçe dışında bir anadilim daha var: Felemenkçe. Bu süreçte Ingilizce'de de kendimi geliştirdim. Şuan bilgisayar progtamcılığı okuyorum ve ek iş olarak çeviri yapmak istiyorum fakat kaydolduğum hiç bir freelancer sitesinde iş gelmiyor. Sizce başka hangi şekillerde müşteri bulabilirim?

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Freelancer sitelerinde teklif gelmedi ise zor.

SerdR_

Mütemadiyen
Reaksiyon puanı
7
Programcılığa ek olarak çeviri hizmeti vermeniz sizi zorlar. İyi ki de iş gelmemiş hocam, ona ayıracağınız zamanı programcılığa yazılıma ayırın.

adeatacita

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Programcılığa ek olarak çeviri hizmeti vermeniz sizi zorlar. İyi ki de iş gelmemiş hocam, ona ayıracağınız zamanı programcılığa yazılıma ayırın.
Para kazanmam gerekiyor acil... Programcılıkta yavaş ilerliyorum, dilde ise çok iyiyim. Bu yüzden çeviri yapmak istiyorum

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Mr. Beast gibi ulusal izlenen kanalların videolarına çeviri yapılması için paralı adam tutuyorlar diye biliyorum.

SerdR_

Mütemadiyen
Reaksiyon puanı
7

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Düzgün alıntılasaydın keşke birde?. Sitelerde bakılmıyorken site önermek ayrı kafaymış neyse.

SerdR_

Mütemadiyen
Reaksiyon puanı
7
Düzgün alıntılasaydın keşke birde?. Sitelerde bakılmıyorken site önermek ayrı kafaymış neyse.
Mod görevini ne de güzel yapıyorsun öyle. Yaşınız kaçtı ona göre davranmak isterim sizlere ?

• Komik
Reactions: Rei

SerdR_

Mütemadiyen
Reaksiyon puanı
7
Yargılamak sana düşmez, gayet iyi yapıyorum brn görevimi.

18.
Elbette bana düşmez, sana yetkiyi verenlere düşer. 6 yıldır yaşından fazla forumda görev aldım, bir üyenin rankı ona davranışını etkilememeli, her üyeye eşit ve eğitici davranman gerekir. Üyeler ile tartışmamalı ve iğneleyici konuşmaman gerekir. Söylediklerin ve davranışların beni etkilemese de bu gibi davranışların başkalarını etkileyebilir kırabilir hatta forumdan uzaklaşmalarına neden olabilir. Misal olarak senin tecrübesiz ve deneyimsiz bir arkadaş olduğunu anlamasaydım çoktan terk etmiştim buraları.

• Komik
Reactions: Rei

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,348
Ne saçmalıyorsun? Ben rankdan dolayı böyle davranmıyorum üyelere aşırı samimiyim. Bana ters cevap verene bende ters veririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

tecrübesiz ve deneyimsiz bir arkadaş olduğunu anlamasaydım
3 forumda uzun süre moderatörlük geçmişim oldu, 2018'den belli görev alıyorum çeşitli forumlarda. Hakkında kısmında yazıyor. Deneyimsiz değilim.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
konu başka yerlere gelmiş biraz sanki

@adeatacita freelance sitelerde ilan açtığını söyledin. İlanın yeterli olmaz, geniş bir portföyünün olması gerek. "Ben sıfırdan başlıyorum nasıl portföy geliştirebilirim ki" diyeceksin. bunun için upwork de ilan veren işverenler olacak onların işini normalden daha düşük hatta (işi alabilmek için) ücretsiz bir şekilde yapabilirsin. Bu şekilde portföyünü genişlettikten sonra bence sadece çeviriye bağlı kalma derim.

Yazılım da bildiğini söyledin, oyun veya programların çevirisini yapabilirsin.