Haber CES 2022 Fuarı / Sırtımıza Drone Taksak Uçabilir Miyiz?

Bu konuyu okuyanlar

Buse Özübek

SDN
Yönetici
SDN
Reaksiyon puanı
229

Her Ocak ayında Nevada'da Las Vegas'ta gerçekleşen "CES" bu yıl da bomba gibi! CES, Uluslararası Tüketici Elektroniği Şovu anlamına gelir ve genellikle her yıl düzenlenen en büyük etkinlik ve bir çok üreticinin, şirketin, kurumsal görevlinin ve elektronik mühendisinin ait olduğu bir ticaret kuruluşu olan Tüketici Elektroniği Birliği (CEA), CES'e sponsorluk etmektedir. CES hakkında bu kısa bilgilendirmenin ardından fuarda ilgimi çeken bir ürünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hakkı Alkan'ın müthiş sunumu ile daha önce görmediğimiz bir çok ürünü tanıyoruz, şaşırıyoruz. Şaşırıyoruz diyorum çünkü; horlayanı susturan yastık, dişleri 10 saniyede fırçalayan diş fırçası (üşengeçler için muazzam) inanılmaz ürünler bu fuarda mevcut. Hakkı Alkan sayesinde ShiftDelete'yi temsilen orada olup, tüm bu bilgileri Türk kullanıcılara aktarması teknoloji severler için büyük bir nimet. Benim ilgimi çeken ürünlerden bir tanesi drone oldu. Öncelikle kısa bir drone tanımı yapıp hemen fikirlerimi paylaşacağım.

Dronelar, uzaktan kumanda aracılığıyla kontrol edilerek yönlendirilebilen insansız hava araçlarıdır. Kullanım alanları; fotoğrafçılık, film ve feklamcılık sektörleri, ilk yardım ve arama kurtarma hizmetleri vb. bir çok alanda drone yardımı ile işleri kolaylaştırabiliriz. Peki drone takıp uçabilir miyiz? Böyle bir şey olsa harika olmaz mıydı? Düşünsenize bir kaza oluyor ve yol durumunun kilit olduğunu öğreniyorsunuz ya da işe geç kaldınız... İşte tam bu noktada sırtımıza drone geçirip, uçarak gidiyoruz! :) Biraz ürkütücü gözükebilir ama bence muhteşem bir düşünce! Teknoloji ile bu mümkün olabilir. CES 2022 Fuarında Hakkı Alkan aracılığı ile gördüğüm drone ile uçabileceğimizi zannettim. Kendisi de ilk görüşte öyle zannetti. Bir saat havada kalma özelliğine sahip olan bu drone kim bilir başka hangi özelliklere sahip? Ayrıntıları anlatan linkleri koyacağım mutlaka bir göz atın! İçeride yok yok.

CES 2022 etkinliğinde öne çıkan teknolojiler

Son mesajlar