Cep telefonunu niçin kullanıyoruz ?

amesfa

Dekan
Onursal Üye
 • Cep telefonunu niçin kullanıyoruz?

  Telefonu sadece telefon olarak kullanma devri geride kaldı. Sadece güvenilir çalar saat olarak kullananan sıradışı kullanıcılar da var. Yapılan araştırmaya göre ise kullanım eğilimleri şöyle:  Tüketicilerin cep telefonu kullanım eğilimlerine ilişkin yapılan araştırmada, cep telefonundan internet erişim oranı yüzde 1.8’de, e-posta gönderimi de yüzde 1’de kaldı.

  İnterpromedya ve Birleşik Araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen "Teknoloji Omnibus Araştırması"nın sonuçlarına göre, tüketicilerin yüzde 29.3 cep telefonunu telefon etmek amaçlı, yüzde 23.8 mesaj çekmek kullanıyor.

  Araştırmaya katılanlar arasında 24 yaş ve altı olanların yüzde 98’i, 25 yaş ve üstü olanların ise yüzde 98.1’i cep telefonu kullanıyor.

  Görüşülen kişilerin yüzde 80.9’u cep telefonlarının ilk sahibi iken, ikinci el telefon kullanan kişilerin oranı ise yüzde 19.1 oldu. 24 yaş ve altı tüketicilerin yüzde 47.4’ü mp3 çalar kullanırken bu oran 25 yaş ve üstünde yüzde 29.5. Araştırmaya katılanların yüzde 43.2’si operatörler arasından Turkcell, yüzde 19.9’u Vodafone, yüzde 13.9’i Avea’dan hizmet aldığını" söyledi.

  CEP TELEFONU NE AMAÇLA KULLANIYOR TABLOSU İSE ŞÖYLE

  29.3 Telefon etmet
  23.8 Mesaj çekmek
  10.4 Fotoğraf çekmek
  8.9 Müzik dinlemek
  7.1 Video çekmek
  5.4 Bluetooth
  4.9 Oyun oynamak
  4.8 Ses kaydı almak
  2.5 MMS
  1.8 İnternet erişimi
  0.1 e-posta göndermek

  Ya Siz Ne Telefonu Konuşmak Dışında Ne Amaçlı Kullanıyorsunuz


 
Bilgisayar arızalandığı zaman komaya girmemek için teknolojik bişeye ihtiyaç duyduğum için.Ayrıca bide pcnin bozuk olduğunu arkadaşlarıma haber verebilmek için :D
 
Ben sadece telefon acmak, beni arayanlara cevap verme haricinde hiçbir işte kullanmam desem yeridir. Mesaj cekmeyeli yıllar oldu. Bayramlarda yada özel günlerde birilerine mesaj cekeceksem turcell in sitesinden cekiyorum hem daha ekonomik oluyo.
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
mesaj + aramak telefonun başka özeliği olmadığı için; arada stres topu olarak da kullanıyorum :D
 

Nemesis

Dekan
10 dk sını 2 knt ile kız arkadasımla tlfonun sinyal azlığından kapanma korkusu içinde konusmak için kullanıyorum ayrıca her saat bası ona cagrı atmak zorundayım diğer komutlar ise yemek yendiğinde 2 cagrı mesaj vs :) :)
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
Nmss dedi ki:
10 dk sını 2 knt ile kız arkadasımla tlfonun sinyal azlığından kapanma korkusu içinde konusmak için kullanıyorum ayrıca her saat bası ona cagrı atmak zorundayım diğer komutlar ise yemek yendiğinde 2 cagrı mesaj vs :) :)
işin zor :D
 

EzOhİsTaN

Profesör
konuşmak
mesaj atmak
müzik dinlemek
radyo dinlemek
resim ve video çekmek
ses kaydetmek
bluetooth
alarm

çok amaçlı kullanıorum :p
 
Üst