Çekilen videodaki fps düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

muratboztepee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selamlar, bir sürü programla oyun videosu (league of legends) çekmeyi denedim, oyunda aldığım FPS 150 iken çektiğim videoda fps aynı değil. Nvidia shadowplay denedim videoda yavaşlık vardı üstüne xbox ile çekmeyi denedim aynı sorun devam ediyordu (fps değerini 30'dan 60'a çek diyeceksiniz çoktan yaptım.) obs ile denedim aynı sorun devam ediyordu. Önceden Windows 10 1709 sürümündeyken çektiğim videolar oynadığımla aynıydı sonra en son sürüme geçtim bir süre sonra bu problem gösterdi kendini. Düzelmesi için bilgisayarı sıfırladım düzelmedi, 1709'a geri döndüm düzelmedi. Lütfen yardımcı olun kaç gündür uğraşıyorum.
Sistemim I7 2600, GTX960, 16GB DDR3 RAM

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Arkadaşlar selamlar, bir sürü programla oyun videosu (league of legends) çekmeyi denedim, oyunda aldığım FPS 150 iken çektiğim videoda sanki 20 fps. Nvidia shadowplay denedim videoda yavaşlık vardı üstüne xbox ile çekmeyi denedim aynı sorun devam ediyordu (fps değerini 30'dan 60'a çek diyeceksiniz çoktan yaptım.) obs ile denedim aynı sorun devam ediyordu. Önceden Windows 10 1709 sürümündeyken çektiğim videolar oynadığımla aynıydı sonra en son sürüme geçtim bir süre sonra bu problem gösterdi kendini. Düzelmesi için bilgisayarı sıfırladım düzelmedi, 1709'a geri döndüm düzelmedi. Lütfen yardımcı olun kaç gündür uğraşıyorum.
MP4 çekiyorsanız NVIDIA CUDA yı açmanız lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar selamlar, bir sürü programla oyun videosu (league of legends) çekmeyi denedim, oyunda aldığım FPS 150 iken çektiğim videoda sanki 20 fps. Nvidia shadowplay denedim videoda yavaşlık vardı üstüne xbox ile çekmeyi denedim aynı sorun devam ediyordu (fps değerini 30'dan 60'a çek diyeceksiniz çoktan yaptım.) obs ile denedim aynı sorun devam ediyordu. Önceden Windows 10 1709 sürümündeyken çektiğim videolar oynadığımla aynıydı sonra en son sürüme geçtim bir süre sonra bu problem gösterdi kendini. Düzelmesi için bilgisayarı sıfırladım düzelmedi, 1709'a geri döndüm düzelmedi. Lütfen yardımcı olun kaç gündür uğraşıyorum.
Tek FPS düşmeden çekmenin yolu bu.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
kayıt önceliği gibi birşey var ondan kaynaklı olabilir mi?
Ayarlar> Gelişmiş> Genel>işlem önceliğinden kaynaklı olabilir ben normalin üstünde kullanıyorum
Eğer ki başka program önercek olsaydım bandicam öneririm hiç kasmadan çekebilen tek uygulama bence

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Nasıl açılıyor?

muratboztepee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kayıt önceliği gibi birşey var ondan kaynaklı olabilir mi?
Ayarlar> Gelişmiş> Genel>işlem önceliğinden kaynaklı olabilir ben normalin üstünde kullanıyorum
Eğer ki başka program önercek olsaydım bandicam öneririm hiç kasmadan çekebilen tek uygulama bence
hangi program bu? daha yardımcı olabilirmisin
Mesaj otomatik birleştirildi:

CUDA kodla alakalı değil mi? Alakası nedir problemimle

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
bandicam'ı az önce denedim ve aynı sorun ondada vardı.
NVIDIA CUDA kullanılarak sorun kalkıyor ancak Windows 10 1511 ve altına düşmeniz gerekiyor açmak için. Çünkü çözünürlük ayarlama sekmesi denetim masasından ayarlar uygulamasına taşındığından sanal ekran açma yok. Açma yöntemi sanal ekran oluşturmaydı. O da dediğim gibi.