CeBIT 2009: Multimedya Kasa Çözümü

CeBIT'den ilk haberleri sizlere sunmaya başlıyoruz. Göze çarpan ürünlerden bir tanesi Akasa'nın mini kasası Enigma Min-ITX.

Geçtiğimiz aylarda içersinde Atom işlemciyi barındıran ECS ve Foxconn markasına ait anakartları sizlere tanıtmıştık. O zamanlarda bu anakartları kullanabilmeniz için ITX kasa çözümü bulunmuyordu. Fuarda Akasa kasalar arasında gözümüze çarpan bu ürün üzerine hemen odaklandık.
170 x 170 mm boyutlarındaki anakartlar için üretilen bu kasa multimedya PC için tasarlanmış. Ürün üzerinde 2,5 inç sabi t disk ve bir de slim optik sürücü yuvası bulunuyor. Siyah renkteki bu kasanın boyutları ise 230 x 210 x 65 mm. Ürünün soğutması 4 cm'lik bir fan ile karşılanıyor. Kasanın güç gereksinimi ise 80 W'lık bir adaptör ile çözülmüş.

:: Ürün hakkındaki yorumlarınız neler?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net
 

cakabuba

Asistan
Kasayı önce yukarıdaki yazıda gördüm. Galerilerde kasperskynin fotoğrafları gibi bütün fotoğraflara küçük açıklamalar ekleseniz daha iyi olurmuş. Akasa kasalı sistemi görünce çok merak ettim. Biraz arayayım dedim, gökte ararken yerde buldum misali Türkçe incelemesini buldum. Bakmak isteyenler http://www.pclabs.com.tr/2008/12/31/akasadan-cep-kasasi-akasa-enigma/ adresinden bakabilirler. Benim anladığım; böyle bi sistem kuracağıma dizüstü alırım daha iyi. Hala fiyatları netbooklar gibi olması gerekenden yüksekler, elektrik sarfiyatı üç aşşa beş yukarı aynı, dizüstünde upsye de gerek yok...
 

Son mesajlar

Üst