Cebit 2009: Dokunmatik Ekranlı MiniPC

Ecevit BIKTIM

Profesör
Asus, Cebit 2009'da yeni mini diz üstü sistemlerini görücüye çıkardı. Burada bizim ilgimizi çeken dokunmatik ekran teknolojisine sahip T91 adlı ürün oldu.

Asus'un EeePC adlı mini diz üstü sistemlerini bilmeyen yoktur. Netbook olarak da adlandırılan bu mini diz üstü sistemlere her gün bir yenisi ekleniyor. Buna en iyi örnek Cebit Hannover'de görme fırsatı bulduğumuz T91 adlı ürün. Asus'un yeni EeePC'si olan T91, en başta dokunmatik ekran teknolojisi ile ilgi çekiyor. 8,9 inç'lik bir ekrana sahip olan bu ürün Intel'in Atom Z520 adlı işlemcisini üzerinde barındırıyor. 1 GByte bellek ve 160 GByte'lık sabit disk kapasitesine sahip olan bu ürün WLAN 802.11b/g/n ve Bluetooth kablosuz haberleşme teknolojilerini de destekliyor. Unutmadan söyleyelim. T91 oldukça ince ve hafif bir mini diz üstü cihazı. Kalınlığı sadece 2,5 cm, ağırlığı da 960 gram. Bu oldukça iyi bir değer. Çünkü benzer ürünler hem daha kalınlar hem de 1 kg sınırının üstündeler.

 
gigabyte m912'yi kopyalamış. ama iyi olmuş çünkü gigabyte türkiyeye getirmiyordu en azından asusta umut var. gerçi 4 aydır çıkmasını bekliyorum bu modelin almak için hala çıkamadı.
 
Üst