Soru Ccleaner Bilgisayarı Hızlandırır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

suerte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,

Driver easy ile sürücüleri yeniledim ve daha önce çalıştıramadığım bazı programlar çalışmaya başladı. Şimdi pc'yi biraz da hızlandırmak istiyorum. CCleaner öneriliyor ama bu konuda başka öneriniz varsa almak isterim.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Driver Easy gibi uygulamalar ile sürücü yenilemek yerine kendiniz yenilerseniz daha sağlıklı olur. Ve CCLEANER gereksiz bir program.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
CCleaner kullanmayın. Zararlı. Driver kurma programlarını da önermiyorum. En iyisi kendi eliniz ile yapmak. İleri de sorun yaşarsınız.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
CCleaner bilgisayarınızı hızlandırmaz. Bu programı hiç sevmiyorum. Pek de işe yaradığı söylenemez.

Ayrıca sürücüleri elle kurun, bunun gibi programlar yanlış, eski, eksik ve bozuk olmayan sürücüleri kurabiliyor.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Sürücü güncelleştirme programlarının hiçbirisini önermiyorum; çünkü bu programlar bilgisayara bir dünya şey yüklüyor.

Aslında bir bilgisayarın düzgün bir şekilde çalışabilmesi için o kadar şeyi yüklemene gerek yok. Ekran kartı sürücüsünü ve ses kartı sürücüsünü (bazen bu da gerekmez) yüklesen yeterli.

CCleaner'a gelecek olursak, ben bu programı uzun bir süredir kullanıyorum. Bilgisayarı hızlandırmıyor; lakin tek tıkla çerezleri, geçmişi temizliyorsun, kolaylık oluyor.

Lakin aynı programın "Kayıt Defteri Temizleme" gibi özelliği var. Kayıt defterini temizlediğini iddia eden hiçbir şeyi kullanmamak lazım.

Özetle, eğer CCleaner'ı sadece çerezleri, geçmişi temizlemek için kullanacaksan bir sıkıntı olmaz.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
CCleaner sürücü mü kurabiliyor?

Ben gereksiz dosayaları siliyor diye biliyorum o yüzden hızlandırmaz.

Ben AVG Tuneup kullanıyorum bilgisayarın sağlığı ve uzun süreli format atmamak için bence mükemmel(CCleanerindan çok daha fazlasını yapıyor).