Casper'a Acer Aspire Laptopumu tamir için verdim.İşlemcimi ve ekran kartımı çaldılar.

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Aynı modelin i3 versiyonu da var

screenshot-www.akakce.com-2020.05.27-17_35_39.png

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Aynı modelin i3 versiyonu da var

Ekli dosyayı görüntüle 101408
arkadaşın kafası karıştı baya :D

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
İnanın bana hiçbirşey anlamadım :D Ama casper ile konuştum.Bana ekran kartı için driverı güncellemem gerektiğini söylediler.Böyle bir durumun imkansız olduğunu her zaman müşteri memnuniyeti için çalıştıklarını söylediler.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
İnanın bana hiçbirşey anlamadım :D Ama casper ile konuştum.Bana ekran kartı için driverı güncellemem gerektiğini söylediler.Böyle bir durumun imkansız olduğunu her zaman müşteri memnuniyeti için çalıştıklarını söylediler.
casperın müşteri memnuniyeti tartışılır ama :D öyle birşeyin olmasının pek mümkün olacağını sanmıyorum

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255

Şimdi cihazlar üretilirken model ismi aynı olsa da özellikleri değiştirilerek üretiliyor.

Bu modelin İ5 versiyonu ve İ3 versiyonu var. Bence siz göndermeden özelliklerini de bilmiyor gibisiniz :)

Size diğer örnekle

HP 250 G7 model cihaz var

Bu alttaki i3 modeli

Buda i5 modeli

Görüldüğü gibi 2 model de aynı. Bunu ayrımını ise ürün kodu ile ayrılır. Oda cihazın altında tam model olarak yazar

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Şimdi cihazlar üretilirken model numarası aynı olsada özellikleri değiştirilerek üretiliyor.

Bu modelin İ5 versiyonu ve İ3 versiyonu var. Bence siz göndermeden özelliklerini de bilmiyor gibisiniz :)

Size diğer örnekle

HP 250 G7 model cihaz var

Bu alttaki i3 modeli

Buda i5 modeli

Görüldüğü gibi 2 model de aynı. Bunu ayrımını ise ürün kodu ile ayrılır. Oda cihazın altında tam model olarak yazar
Evet kesinlikle hiçbir bilgim yok yakında pc toplayacağım 3000 tl bakiye ile ama hiçbişey bilmiyorum :(

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Geçmiş olsun zamanında benimde başka tür kazıklandın.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Yeni okuyan arkadaşlar için özet: Arkadaşımız laptobunun CPU ve GPUsunun çalındığını zannetmiş. Bazı arkadaşlar belli programlarla CPU ve GPU sorgulaması yaptırmış ve çalınmadığını farketmişler.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
neden? ama fazla ısınıyor google da bile 50 derece falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

kendim yapmaya çalıştım bi kere fanı temizlemek için fanın vidasını sökemedim ve korktum pcyi kırcam dye
şimdi de corona dan gidilmez pc ciye , corona bitince uzman bir kişiye götürüp temizletin

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
beyler sakin.bende de aspire e1 572g var.bendeki model i5 olan model.bu cihazın i7,pentium işlemcili v.b olan modelleri var.yüksek ihtimal pc nin anakart değişti ve i3 olan anakart takıldı.tamire vermede önce cihazınızın üzerindeki bütün parçaların seri numarasın servise verecektiniz ki pc tamir edilirken ve tamir sonrası paçalar kontrol edebilesiniz

beyler sakin.bende de aspire e1 572g var.bendeki model i5 olan model.bu cihazın i7,pentium işlemcili v.b olan modelleri var.yüksek ihtimal pc nin anakart değişti ve i3 olan anakart takıldı.tamire vermede önce cihazınızın üzerindeki bütün parçaların seri numarasın servise verecektiniz ki pc tamir edilirken ve tamir sonrası paçalar kontrol edebilesiniz
bende laptopumu tamire vermiştim(e1 572g) anakartta birkaç entegre değişecekti.cihazımda takılı olan ramın bile seri numarasını yazıp 2 kopya alıp tamirciye verip öyle teslim aldım.ne olur ne olmaz karışır dedim o da saygı duydu

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179

bende laptopumu tamire vermiştim(e1 572g) anakartta birkaç entegre değişecekti.cihazımda takılı olan ramın bile seri numarasını yazıp 2 kopya alıp tamirciye verip öyle teslim aldım.ne olur ne olmaz karışır dedim o da saygı duydu
bilgisayarım çok ısınıyor roblox oynarken en aza nasıl düşürebilirim?

Reaksiyon puanı
390
Dediğiniz oyuna internetten baktım. Her bilgisayarın rahatlıkla çalıştırabileceği bir oyunmuş. Bilgisayarınıza temiz kurulum yapın ve gerekli sürücüleri Acer'ın kendi sitesinden indirin. Bilgisayarınıza özel driverları bilgisayarınızın seri numarasını yazarak yükleyebilirsiniz.
Sürücüleri ve Kılavuzları İndir | Acer Resmi Sitesi

caner00

Asistan
Reaksiyon puanı
81
bilgisayarım çok ısınıyor roblox oynarken en aza nasıl düşürebilirim?
kaliteli bir terman macun ile macun değiştir .laptoplar çok ısınır.ısıdan ötürü kapanmadığı müddetce sorun yok.ben gta v de 80 dereceleri gördüğümü bilirim.pc ısıdan dolay kapanıyorsa o zaman ciddiye al.şimdi ısınabilir önemli değil

neden ben ısınmasını istemiyorum roblox oynunu çok severim :D
pc de intel ekran kartı var.bu kart işlemci ile entegre olan oyu için tasarlamamış bir gpu.ısınması çok normal.hem cpu hem gpu aynı çipte olunca bölgesel ısı senin dikkatini çekmiş.thermal takenin termal macununu kullan.onun dışında başka çözüm yok