Casper NIRVANA 15.6" CPQ.I720-8M35P Görüş ve Yorumlarınız

Bu konuyu okuyanlar

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Henüz almadım ama almayı düşünüyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Not:Ati ekran kartı önermeyin. Linux içinde yeteri kadar sıkıntı çektim. Ayrıca ati hd5650'nin nvidia gt335m'den daha kötü performansı olduğuna dair bir japonca site buldum :D
http://nb.sanhaostreet.com/NewsData/2010/3/2010320101433604.shtml

4_740.jpg

Casper NIRVANA 15.6" CPQ.I720-8M35P
• Intel® Core ™ i7 İşlemci i7-720QM
- İşlemci hızı 1.60 GHz, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile Maximum 2.80 GHz, 6MB Intel® Akıllı Bellek
- Intel® HM55 Chipset
- Kablosuz Ağ Bağlantısı
• Orijinal Windows®7 Home Premium (64 Bit)
• 8 GB DDR3 1066 MHz Bellek
• 640 GB SATA Harddisk
• 15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran
• 2 GB DDR3 Nvidia Geforce GT335M Ekran Kartı (1GB Ayrılmış Bellek)
• 1.3MP Web Camera
• DVD ± RW DUAL
• Bluetooth
• PCI-e Mini Card
• Multi Card reader (MS/MS PRO/MMC/SD)
• 3X USB 2.0 port, 1X eSATA Combo, 1X HDMI
• Casper Notebook Çantası, Casper Mouse, Casper 2 GB Flash Bellek, Microsoft Security Essential Antivirüs Programı Hediye

Peşin fiyat : 1.269 USD + KDV 2381 TL KDV Dahil
12 Taksit : 198 TL KDV Dahil

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şahsen 2000 liraya dizüstü alacak olsam casper almam.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Cihazların satış sonrası hizmetleri önemlidir benim için.Ve kronik sorunlarıda.Dell ve toshiba kullanıcıları bu konuda uğraştırmıyorlar diye okumuştum.Ayrıca bir teknik servis elamanı arkadaşta forumda dile getirmişti bunu.
Casperın servisinden yakınan kişilere sormak gerek satış sonrası hizmeti nasıl diye.Araştırdınmı bilmiyorum ama bunlar önemli, 2bin küsür lira sayıyorsun.
Geçenlerde vatan notebook mağazasında satış temsilcisi bi arkadaşla ile muhabbet etmiştik.Hp nin hali ne olacak diye sormuştum, artık Abdden direkt Ankaraya servis açtılar, eskiden yaşanılan sorunlar yaşanmayacak demişti.Bilmiyorum ne kadarı doğru ne kadarı yanlış, bunuda son zamanlarda hp servisini kullanan arkadaşlara sormak gerek.

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Peki rica etsem tam model numarası önerebilir misin? :)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Önerebileceğim bir model yok.Ama forumda kullandıkları cihazlardan tecrübelerini paylaşabilecek bir çok arkadaş var.Konun daha yeni millet akar birazdan :)

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Teşekkürler mr_rain42
İlk önerdiğin dizüstünde Ati marka ekran kartı olduğu için doğrudan elemek zorundayım.
İkinci linkte ekran kartı, hard disk ve ram daha düşük olmasına rağmen 200tl daha pahalı
Ayrıca numerik tuşları yok ki benim için önemli bir unsur, ekran ise led mi değil mi bilgi yok
Lenovo çok bilinen bir marka değil ve sözlükteki yorumları pek olumlu değil.
Gerçi hiçbir markanın olumlu değil :D
Acaba gerçekten değer mi?

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ben kullanıyorum lenovo y550 ama core 2 duo işlemcili windows 7 sistem puanını 5.4 olarak verdi bende gayet memnunum ayrıca galiba lenovo yu sen pek duymadın

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
lenovo'yu duydum tabiki duymaz olur muyum
ancak çevremde kullananlar ile internet üzerinde inceleme ve yorumları diğerlerinden daha az :)

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
bu konuda öncedende yazmıştım , casperin eski modelleri gerçekten hem tasarım hem malzeme kalitesi (chipset sis) inanılmaz kötü. Bu modelde dahil i5 ve i3 modellerini toplamda 4 kişiye önerdim ve aldılar. en uzun 3 aydır kullanıyorlar ısınma kitlenme arıza olmadı. Hepsi memnun bende casperde çalışan arkadaşımdan duyduğum kadarı ile casper bu serilerde tamamen değişikliğe gitmiş ve intel ve nvidia chipsetler kullanımış .Casperin servis olayıda kronik değil aracı ile verirseniz zaten 3 4 gün uzar . Ama HP gibi servis anlayışı olan yoktur. 29. gün arar ve oldu der gidersiniz aynı arıza devam ediyodur yada olmuştur başka arızası vardır. Casper holiganı değilim fakat eskisi gibi değil ürünler gidin bakın fiziksel inceleyin

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
mr_rain42
maalesef verdiğin bütün linklerdeki teknik özellikleri daha düşük ve fiyatı daha pahalı :(

SKYNET senin dediğini bir yerden daha duymuştum.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Casperdeki özelliklerde yakın fiyat bile bulman zor , belki Packard Bell

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
PC özellikleri güzel DELL al derim ama o özelliklerdeki dell biraz pahalıya gelir sana..Yanlız şu var dell satış sonrasında teknik destek konusunda üstüne tanımam.

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
alma alma alma eğer şarjı 2 saat yazmasına rağmen 15 dakika bile gitmiyor o yüzden hep fişe takılı durması gerekiyor ve aşırı ısınıyor yanında bi cooler al :thumbdown:

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
zalman 17'' dizüstü soğutucum var zaten.
acer'dan daha çok ısınıyor olamaz, acer 85-100 derecelerde
buradaki arkadaşlardan anladığım kadarıyla fiyat performans olarak en iyisi casper
ancak pek güvenilmiyor
ben 3 yıl önce casper kullanmıştım o bile 70 dereceyi geçmiyordu ancak elektrik süpürgesi gibi fan sesi çıkarıyordu
arkadaşım 6 ay önce almış şu an sorunu yok
gördüğüm kadarıyla eski sorunları giderilmiş
bir iki yerde daha okumuştum bu sorunların çözüldüğünü
şans versem mi vermesem mi diye düşünüyorum

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bu saatten sonra DirectX 10 sisteme para verilmez heleki 2000 lirayı gözden çıkardıysan illa ATI almicam diyorsan nVidia DirextX 11 kartları yaz ayları gibi çıkarır zaten haziran ayındayız en geç ve en kötü ihitmal eylül ayına kadar çıkarırlar orta seviye kartları GT445M,GT440M,GT430M vs. Ben olsam beklerdim.Eğer kararından vazgeçip ATI kart alacam diyorsan sana sadece Asus N61JQ-JX050V modelini öneririm.Piyasada şuanda rakipsiz.Yok eğer bütçeni attırıp Asus G51 3D,Toshiba X500 yada Monster`ın sistemlerinden tercih edersen senin bileceğin iş ama aşağıdaki linkteki Asus N61JQ-JX050V modelinin şu sıralar piyasada bu fiyata ve bu özelliklerde rakibi yok eğer alırsan paranın her kuruşuna değer.

Asus N61JQ-JX050V
http://www.vatanbilgisayar.com/asus...30-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=45230

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Bence yurtdışından tanıdık varsa toshiba veya asus'un modellerinden getirttir bitane ..

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Casper kullanıcısı olarak Servis konusunda şunu söyleyebilirim Cihazım 5 kez servise gitti.Her servisde bekleme süresi ortalama 5 gündü.Sadece Değişim esnasında 2 hafta kadar beklettiler.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ya ben bu modeli kullanıyorum ve gayet sorunsuz ve cok iyi teknik destek alıyorum.. fakat casper storede alma sakın ya vatandan yada elektroworldden al ben 1690a aldım ve gayet iyi su anda yanında iki win 7 home premium 32/64bit ve nod32 verdiler vatandan alınca mouse ve cantada veriyorlar bence hiç düsünmeden al su an laptopta olan oyunları yazıyorum ilgini artırır heralde biraz ısınıyor oyunlarda ama gayet normal onada çözüm sogutucu almak..

Alpha Protocol
Euro Truck Simulator
Grand Theft Auto 4 Episodes From Liberty City
Grand Theft Auto IV
GRID
Landwirtschafts-Simulator 2009 Gold
Play SBK®X Superbike World Championship
prototypef
RailWorks
RESIDENT EVIL 5
Split Second
The Scourge Project - Episode 1 and 2,
Wolf2
Pro Evolution Soccer 2010
18 Wheels of Steel Haulin
Blur(TM)
Call of Duty Modern Warfare 2
dirt2

bu oyunlarda sorunsuz full çözünürlük oynuyorum ve daha kaliteli oyunları bekliyorum :)

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
zalman 17'' dizüstü soğutucum var zaten.
acer'dan daha çok ısınıyor olamaz, acer 85-100 derecelerde
buradaki arkadaşlardan anladığım kadarıyla fiyat performans olarak en iyisi casper
ancak pek güvenilmiyor
ben 3 yıl önce casper kullanmıştım o bile 70 dereceyi geçmiyordu ancak elektrik süpürgesi gibi fan sesi çıkarıyordu
arkadaşım 6 ay önce almış şu an sorunu yok
gördüğüm kadarıyla eski sorunları giderilmiş
bir iki yerde daha okumuştum bu sorunların çözüldüğünü
şans versem mi vermesem mi diye düşünüyorum

100 derece mi :scared: o kadar değil yahu, ve kesinlikle fanlardan elektrik süpürgesi gibi ses gelmiyor. Zaten bunun dışında başka bir sorunu yok gayet memnunum. Evet dediğin gibi casper geçmişteki sorunlarını çözmüş.

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=88983&ad=DELL-STUDiO-1557-BQ72P4-i7-4GB-500GB-ViSTA-Tasinabilir-Bilgisayar

Birde buna bak istersen ati ama özellikleri ve markası iyi..1 ay kadar önce 1800tl ye vatandan arkadaşım aldı gayet memnun şuana kadar..
Ayrıca asusun n61 modelini bende şiddetle öneriyorum benim laptopta asus ve gayet memnunum 2.yılını doldurmak üzere ve hala mükemmel performansı var 2 kere garantiye gönderdim 2 hafta içinde sapasağlam geliyor servisinden de yeternce memnunum..

realmanager

Müdavim
Reaksiyon puanı
99
Monster gerçekten iyi bir sistem
İstisnasız herşeyin en güzelini kullanıyorlar
Ancak fiyatları 3-4 kat fazla ki bunu bütçem şu an yetmez
Fiyat performans olarak casper'dan daha iyisini bulamadığım için ona bir şans daha vermeye karar verdim zaten 2 yılda bir dizüstü değiştiriyorum
umarım o yorum yazanlar haklıdır ve eski sorunlarını düzeltmiştir casper
tek eksiği daha az şanşanlı olması :D

yorum yapan herkese teşekkürlerimi sunarım.
casper'dan memnun kalır veya kalmazsam ilerleyen aylarda belirtirim