Casper Excalibur Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Merhaba arkadaşlar forumda böyle bir konuda yoktu açmak istedim. Hem Excalibur kullanıcıları hem de Excalibur almayı düşünen kullanıcıları bir arada toplanalım. Ben geçtiğimiz hafta Excalibur G770 aldım. Deneyimlerim ise şöyle,

Laptop tasarım olarak gayet şık duruyor yani ben gamer olarak aldım ama gamer olmayan karderşlerimin ve arkadaşlarımın daha ilgisini çekti ve genelde ohaa uzay mekiği almışsın gibi yorumları oldu. Kasa sanki el izi kalıyor ama bunu çok dert etmedim ben. Soğutma konusu bence tatminkar seviyede fanlar gayet güzel çalışıyor. Eğer masaüstünde herhangi bir işlem yapmıyorsam ekran kapalı olsun pcnin açık olup olmadığı anlaşılmaz fanlar o derece sessiz ( tabi klavye ışıklarıda kapalı olmalı) :) Turbo fanda ise ses net şekilde duyuluyor. Burada şunu belirtmek istiyorum isim vermeyeceğim ama rakiplerine göre cidden gayet az ses çıkarıyor hatta bunu iki arkadaşımda bana söyledi. Klavye aşıklandırması çok hoş fakat tuşlar bence daha iyi olabilirdi sonuçta oyun bilgisayarı bu işimiz tuşlarla... İki farklı benchmark testi yaptım aşağıda fotaları ekledim fakat işlemci testlerde %70'i bile göremdi onu tam anlayamadım. Test yaparken aşırı bir ısınma olmadı ki genel olarak oyunlar içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Burada yaşadığımız sorunları ve performans artırmaya yönelik ipuçlarını paylaşırız diye düşünüyorum.

IMG_6067.JPG IMG_6068.JPG IMG_6069.JPG IMG_6070.JPG IMG_6071.JPG IMG_6072.JPG IMG_6073.JPG

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27

muratalitekin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
Hocam Casper Excalibur almayı düşünüyorum ben oyun performansının çok iyi olduğunu duydum şimdi senin yazdıklarının da oldukça paydası oldu şimdi aklımda tek bir soru işareti kaldı o da şöyle ki benim bazı ağır programlara da ihtiyacım oluyor pc ye bu programları yüklediğimde kasar mı bilgisayarı rahat kullanır mıyım yoksa benim için asıl önemli olan bu yardımcı olabilirsen çok iyi olur.

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
bu laptop sadece oyun için değil benim çevremde bir kaç kişi kullanacakları ağır programlar için exalibur tercih ediyorlar. Ben kendimde bir kaç program yükledim cidde normal bir laptop u kasacak ama bunu kasmadı için rahat olsun...

Heymer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu control center'ı indirebilceğim bir yer falan var mı? G770 kullanıyorum FreeDos aldım içine win10 yükledim fakat bu programı indirebilceğim hiiç bir yer bulamadım

Heisenberg-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu control center'ı indirebilceğim bir yer falan var mı? G770 kullanıyorum FreeDos aldım içine win10 yükledim fakat bu programı indirebilceğim hiiç bir yer bulamadım
https://www.casper.com.tr/destek bu linke tıklayın casper canlı sohbete gerekli bilgileri girip temsilciden driverları ve control center programını isteyebilirsin

Elif23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
3 gun önce excalibur g900 aldım acikcasi hayal kırıklığı oldu ilk günden şarjı 2 saat bile dayanmıyor dakikada bir yüzde düşüyor, ayrıca içinde bir şey yerinden çıkmış da hareket ediyor gibi ses var direkt servise gönderiyorum

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,844
3 gun önce excalibur g900 aldım acikcasi hayal kırıklığı oldu ilk günden şarjı 2 saat bile dayanmıyor dakikada bir yüzde düşüyor, ayrıca içinde bir şey yerinden çıkmış da hareket ediyor gibi ses var direkt servise gönderiyorum
Garantiye yollamanızı öneririm. 3 günlük cihazda bu kadar çabuk pil bitmesi normal değil, pil ile ilgili bir sorun gibi gözüküyor.

Elif23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Garantiye yollamanızı öneririm. 3 günlük cihazda bu kadar çabuk pil bitmesi normal değil, pil ile ilgili bir sorun gibi gözüküyor.
Evet bayram sonrasi göndereceğim 10 yıllık bilgisayarın şarjı ile aynı durumda şuan :(